Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Politikos mokslus studijuojanti Nijolė Bertašiūtė laisvalaikiu domisi apleistais objektais, vienas jų – atrakcionų parkas Elektrėnuose.

Buvusi „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos narė Nijolė Bertašiūtė šiuo metu yra politikos mokslų ketvirto kurso studentė Vytauto Didžiojo universitete Kaune, tačiau pašnekovė iki šiol puikiai prisimena veiklą „Kuprinėje“. „Redakcijoje ir jaunimo priede praleistas laikas – neįkainojamas. Visa tai buvo puikus pradžios taškas man, siejančiai savo ateitį su rašymu, ir suteikta nepaprasta galimybė sukaupti žinių apie komunikaciją bei rašymo subtilybes“, – prisiminimais dalijosi buvusi kuprinietė.

Mėgo rašyti

Jaunųjų žurnalistų akademijos veikloje mergina pradėjo dalyvauti prieš šešerius metus, kai dar mokėsi Vydmantų gimnazijoje. Šį sprendimą lėmė pašnekovės noras kurti daugiau nei vien mokyklos laikraštyje. Ji norėjo išbandyti savo aistrą rašymui aukštesniu lygiu. Trejus metus N. Bertašiūtė aktyviai kūrė priede, o čia, anot jos, pažino žurnalistikos grožį ir susidūrė su pirmaisiais iššūkiais.

„Dar ir dabar prisimenu man vieno asmens pasakytus žodžius, kad tikras žurnalistas turi būti toks, kuris įlips pro langą, jei jam neatidarys durų, tačiau, manau, kad tai yra netiesa, kadangi tikram žurnalistui visada bus atvertos durys, nes pašnekovas supras būtinybę su juo tartis“, – teigė studentė.

Pasak buvusios Jaunųjų žurnalistų akademijos narės, laikas, praleistas „Kuprinėje“, suteikė naudingos informacijos gramatikos, teksto struktūros atžvilgiu. Be to, tokiais pačiais principais, kaip ir pradėjus rašyti straipsnius, mergina vadovaujasi ir dabar. Ji teigė, kad svarbiausią naujieną reikia paminėti dar pačioje straipsnio pradžioje, o tekstą kurti geriau trumpesnį ir aiškesnį, tačiau jame turi išlikti būtini faktai ir reikiama informacija. Kraštietė akcentavo, kad bendradarbiavimas „Kuprinėje“ išugdė visada „įjungti“ naujienų lokatorius, laiku pristatyti darbus ir darbuotis net ekstremaliomis sąlygomis.

Anot N. Bertašiūtės, kiekvienas jaunimo priede nuveiktas darbas, sutiktas žmogus yra įsimintinas. Ji tikino, kad apie pašnekovus ir interviu kontekstą galėtų kalbėti net dabar, praėjus nemažai laiko. „Kai rašai straipsnį, kiekvienas pašnekovas turi tapti tavo pasauliu – taip tavo rašomas kūrinys tampa svarbus ir tau, ir skaitytojui“, – tvirtino buvusi kuprinietė.

Studijos suteikė naujų žinių

Politikos mokslus pašnekovė pasirinko tikėdamasi, kad kartu galės mokytis viešosios komunikacijos gretutinėse studijose. Anot pašnekovės, žurnalistu galima tapti ir nestudijavus žurnalistikos, kadangi tereikia to norėti ir turėti polinkį.

Mergina ne kartą svarstė apie studijų pasirinkimą, bet jai niekada nekilo mintis perstoti ar mesti studijas, nes šios buvo įdomios ir naudingos. Politikos studijos praplėtė studentės pasaulėžiūrą, supažindino su politinio, institucinio gyvenimo užkulisiais. Studijų laikotarpiu N. Bertašiūtė turėjo daug galimybių augti kaip asmenybė ir tobulinti rašymo įgūdžius.

Politikos studijos ir universiteto dėstytojai sustiprino kritinį mąstymą, formavo savitą požiūrį, o tokios, pasak merginos, ir turi būti studijos – formuojančios jauną žmogų, skatinančios siekti maksimalizmo, nesvarbu, kokią kryptį pasirinktum.

Šiuo metu pašnekovė studijas derina su darbu. Taip pat ji yra laisvai samdoma rašytoja, kurianti įvairius tekstus įmonėms, komunikacijos agentūroms ir individualiems asmenims. Studentė siekia užsidirbti iš savo pomėgio, tačiau šiame darbe lyrikos ir meninio stiliaus, kurį taip mėgsta, – mažai.

Pasak jos, rašant publikacijas naujienų portaluose ar įrašus socialiniuose tinkluose, privalu įvykdyti kliento viziją ir lūkesčius, todėl reikia puikiai išmanyti ne tik teksto rašymo subtilybes, bet ir suprasti vidinę komunikaciją. Turi ateities tikslų

Kadangi rašymas iš pomėgio beveik tapo darbu, kraštietė to nebepriskiria prie laisvalaikio veiklų. Laisvalaikiu ji piešia ant tekstilės, keliauja, domisi apleistu architektūros paveldu. „Istorijos, kurias papasakoja įspūdingi griuvėsiai ar didingų dvarų šeimininkai, tampa reikšmingais pasakojimais, padedančiais suvokti, kiek daug gražaus, bet taip ir neišsaugoto, paveldo turime visai čia pat“, – svarstė N. Bertašiūtė. Ji apleistų vietų ieško internete arba knygose, taip sužino ir objektų istoriją. Studentė taip pat fotografuoja objektus, nes mato juose grožį ir tam tikrą mistiką.

Praėjusiais metais studentė atliko pažintinę praktiką vienoje komunikacijos agentūrų. „Drąsiai galiu teigti, kad tai buvo viena geriausių ir įdomiausių mokyklų man, siekiančiai suvokti, ko iš tiesų noriu ir kaip tai pasiekti. Kadangi mano prioritetai yra ne tik politinė komunikacija, bet ir sritis, susijusi su viešaisiais ryšiais, man buvo suteikta plati darbų įvairovė ir jų apimtis. Per visą praktiką turėjau galimybę prisidėti prie šešių įmonių komunikacijos strategijos kūrimo ir jos įgyvendinimo“, – patirtimi dalijosi pašnekovė. Į praktikos užduotis buvo įtrauktas socialinių tinklų turinio planavimas ir rengimas, vizualinio turinio kūrimas per fotosesijas, jų situacijų modeliavimas, analitinis darbas, interneto svetainės turinio kūrimas, pranešimo žiniasklaidai ruošimas. Praktikos agentūroje metu ji suprato, koks išskirtinis ir turintis savo istoriją yra kiekvienas klientas.

Mergina nori sukaupti pakankamai patirties, tapti stipria, profesionalia laisvai samdoma darbuotoja, galinčia drąsiai kurti vertę sau ir kitiems. Ateityje ji svajoja įkurti savo agentūrą, kur su motyvuotais žmonėmis galėtų dalintis patirtimi.

Vita MICKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas