Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Gyventi ir plėtoti verslą pasirinko Kretingą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Verslas
  • 2020-11-20
Ineta ir Darius Intai jau ketverius metus kuria „Vaikų rojų“, kuris skirtas paties įvairiausio amžiaus vaikų džiaugsmui ir patogumu

Palikę vieną Lietuvos didmiesčių – Kauną, bendraamžiai 28-erių Ineta ir Darius Intai nusprendė įsikurti Kretingoje. Kuo juos patraukė mūsų kraštas, kad jame jauna pora panoro ne tik apsigyventi, bet ir plėtoti savo verslą?

Įsikurti lengva nebuvo

Ineta, kilusi iš Panevėžio, Darius – iš Skuodo, po studijų kurį laiką gyveno ir dirbo Kaune. „Visada svajojome gyventi arčiau jūros, bet sprendimą vis vilkindavome. Tačiau, kai vieną dieną pradėjome kalbėti apie galimybę tą savo svajonę įgyvendinti, nusprendėme, kad atidėlioti, stabdyti savo gyvenimo nereikia“, – pripažino D. Intas, su žmona į Kretingą gyventi atsikėlę birželį.

Jauna verslininkų pora nepanoro keisti didmiesčio į didmiestį, vadinasi, Klaipėda netiko. „Netiko ir Palanga, į kurią vasarą suvažiuoja visa Lietuva. Liko tarpinė stotelė – Kretinga, kurios lokacija yra pakankamai ideali“, – kas nulėmė sprendimą pasirinkti Kretingą, motyvavo pašnekovas.

Įsikurti lengva nebuvo – Ineta ir Darius iškart pajuto, kad Kretingoje trūksta nuomojamų butų, o kai nėra pasiūlos, nėra konkurencijos, nuomotojai ir nuomininką gali rinktis, ir kainą užprašyti. „Viskas susiklostė puikiai per vieną pažįstamą moterį“, – I. ir D. Intai prisipažino, kad vis dėlto Kretinga jų nenuvylė – čia jaučiamas bendruomeniškumas, per ką žmonės vienas kitą ir palaiko.

Darbo ieškoti nereikėjo

Atvykus gyventi į Kretingą I. ir D. Intams nereikėjo ieškoti darbo – jie iš Kauno į naują vietą perkėlė ir savo veiklą. „Vėlgi susidūrėme su sunkumais ieškodami patalpų – norėjosi miesto centre, bet, pradėjus studijuoti visą infrastruktūrą, išaiškėjo ta pati situacija, kaip ir su būstu – patalpų trūksta, o tinkančių didesnių patalpų, kurios atitiktų ir prekybos, ir logistikos zoną, neradome“, – kalbėjo D. Intas.

Verslui – mažmeninei ir didmeninei prekybai žaislais ir prekėmis vaikams – pora pasirinko atokesnę nuo centro vietą Tiekėjų gatvėje, kas, anot jų, reikalauja daugiau įdirbio, siekiant, kad žmonės kuo daugiau sužinotų apie tai.

„Užsiimti prekyba žaislais, prekėmis vaikams sugalvojo žmona. Ji yra marketingo specialistė, o aš, būdamas automobilių inžinierius, nuo jaunumės kūręs interneto svetaines, domėjęsis naujausiomis technologijomis, iš viso į šią sritį nė nesižvalgiau. Bet esu tos nuomonės – jeigu nori vystyti verslą, turi ne tik atsiduoti vykdomai veiklai, bet ir išeiti iš komforto zonos bei nuolat tobulėti“, – kas gali turėti įtakos sėkmei versle, motyvavo D. Intas, prisipažinęs, kad prekyba jam patinka ir kad yra išbandęs ne vieną prekybos verslą. Jis tęsė mintį: „Prekyba žaislais patinka tuo, kad tos prekės kuria vertę vaikams, jos padeda mokyti ir mokytis, vaikas gali tobulėti, surasti kažką naujo. Tai – šviesus ir malonus širdžiai užsiėmimas.“

Prekes renka atsakingai

I. ir D. Intai teigė nesivežantys pačios pigiausios produkcijos vien tam, kad, kaip sakoma, užkištų rinką. Pradėję nuo medinių žaislų ir pastebėję, kad tai – labiau nišinė prekė, kuriai reikia sulaukti kliento, pergalvojo verslo struktūrą ir nusprendė, kad pirkėjui reikia pasiūlyti ir kitų variantų, kas išplėtoja pasiūlą. „Taip šalia įvairiausių žaislų atsirado reikmenys kūdikiams, jų priežiūrai, higienos priemonės ir kiti dalykai. Mūsų tikslas – patenkinti pirkėjo poreikį kokybei, ir mums tai padaryti sekasi, kadangi įdedam pastangų ir tiekėjų ieškome ne tik kaimyninėje Lenkijoje, ką daro kiti prekybininkai, bet ir Latvijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Čekijoje – šios šalys gamina tikrai neblogos kokybės vaikiškas prekes“, – tvirtino D. Intas, turintis svajonę pasižvalgyti dar toliau ir ateityje prekių atsivežti iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

D. Into pastebėjimu, pirkėjai yra skirtingi: vieni ieško tokių žaislų, kurie duoda konkrečios naudos vaikui – skatina kalbėjimą, manualinius gebėjimus, turi įtakos sutrikusiai vaiko raidai ir panašiai, todėl žaislus renkasi ypač atidžiai. Kiti į žaislą žiūri kaip į pramogą, kaip į akimirkos žavesį – tokiems pirkėjams labiau rūpi prekiniai ženklai, kurie yra gausiai reklamuojami, tuo tikslu kuriami animaciniai filmukai, pasitelkiamos kitos įspūdžio formavimo priemonės. „Mums svarbus kiekvieno pasirinkimas, todėl savo versle ieškome pusiausvyros – kad įtiktume įvairiausiems pirkėjų poreikiams“, – kalbėjo D. Intas, kuris su žmona savo įkurtame „Vaikų rojuje“ dirba jau ketverius metus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas