„Minijos“ žaidėjai sukūrė ne vieną pavojingą situaciją prie „Žalgirio“ B vartų.

Kretingos futbolo kubas „Minija“ šių metų Lietuvos futbolo federacijos I lygos sezoną baigė rungtynėmis savo aikštėje. Priešpaskutinėse rungtynėse svečiuose rezultatu 5:1 įveikę Vilniaus komandą „Riteriai“ B, savo žiūrovų akivaizdoje „Minijos“ futbolininkai patyrė pralaimėjimą – rezultatu 1:4 nusileidę sostinės ekipai „Žalgiris B“, turnyrinėje lentelėje užėmė X vietą.

Užtikrintai sužaidė Trakuose

Spalio 18-ąją Trakų miesto stadione įvykusiose rungtynėse tarp Vilniaus „Riteriai B“ ir Kretingos „Minija“ komandų kretingiškiai sužaidė užtikrintai ir laimėjo įtikinamą pergalę rezultatu 5:1. Kretingos komanda dominavo aikštėje visą pirmą kėlinį, susikūrė neblogų progų prie varžovų vartų, tačiau pritrūkdavo tikslumo užbaigti atakas, tad pirmasis kėlinys baigėsi 0:0.

Antrą kėlinį „Miniją“ pradėjo dar aktyviau: 52-ą rungtynių minutę baudos aikštelėje varžovai neleistinai stabdė Antoną Solovjovą, teisėjų paskirtą 11-os metrų baudinį realizavo Neilas Urba. Tačiau vos po poros minučių suklydę gynyboje kretingiškiai buvo nubausti: „Riterių“ B puolėjas Rokas Filipavičius išlygino rezultatą. O praėjus minutei po puikaus saugo Neilo Urbos perdavimo smūgiu galva antrąjį komandos įvartį pelnė puolėjas Joao Ferreira Da Silva. Per likusį rungtynių pusvalandį „Minija“ pelnė dar tris įvarčius: 60-ą minutę smūgiu iš keleto metrų savo 11-ąjį įvartį šiame sezone pelnė Joao Ferreira Da Silva, 79-ą ir 90-ą minutę dviem tiksliais smūgiais savo įvarčių sąskaitą papildė ir kitas atakuojantis „Minijos“ žaidėjas Sibusiso Magwaza. Po šių rungtynių „Minija“ užsitikrino X v. turnyrinėje lentelėje.

„Minija“: Eimantas Brezgys, Deividas Šiuša, Gustas Gumbaravičius, Klorain Wanda, Simonas Juška, Laurynas Bauža, Valdas Jašmontas (kapitonas), Neilas Urba, Antonas Solovjovas, Sibusiso Magwaza, Joao Ferreira Da Silva. Po keitimo: Aidas Pipiras, Lukas Jakumas.

Pergale sezono užbaigti nepavyko

Sekmadienį, spalio 25-ąją, paskutines sezono rungtynes Kretingos „Minija“ žaidė namų aikštėje su Vilniaus „Žalgirio B“ komanda, kurią kretingiškiai, kovęsi dėl aukštesnės IX v. vietos turnyrinėje lentelėje, privalėjo įveikti.

Jau pirmąją rungtynių minutę teisėjai skyrė 11-os metrų baudinį į neleistinai gynyboje sužaidusių kretingiškių vartus. Tačiau puikiai žaidė „Minijos“ vartininkas Eimantas Brezgys: jis ne tik atrėmė baudinį, bet ir išgelbėjo vartus nuo pakartotinai atšokusio kamuolio. Vėliau kurį laiką žaidimas vyko apylygiai: nei viena, nei kita komanda neperėmė iniciatyvos. Įsibėgėjant pirmajam kėliniui „Minija“ sukūrė keletą pavojingų momentų – vienas jų baigėsi įvarčiu: po perdavimo iš krašto „Žalgirio B“ vartininką nuginklavo kretingiškių saugas Ainis Vilavičius. Tačiau besibaigiant kėliniui po „Minijos“ žaidėjų klaidos aikštės viduryje rezultatą išlygino vilniečių puolėjas Meinardas Mikulėnas.

Antrojo kėlinio pradžia nieko blogo nežadėjo: išėję į pertrauką esant rezultatui 1:1, grįžę į aikštę „Minijos“ žaidėjai spaudė priešininkus jų aikštės pusėje. Puikią progą įvarčiui turėjo rezultatyviausiais komandos žaidėjas ir atakų lyderis Joao Ferreira Da Silva, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai vilniečių vartininkui į rankas. Paskutinis rungtynių pusvalandis kretingiškiams susiklostė tragiškai: „Minijos“ vartininkui triskart teko traukti kamuolį iš vartų, ir rungtynės baigėsi rezultatu 1:4.

FK „Minija“ veteranų komandai meras Antanas Kalnius (antras iš kairės) padėkojo už sezono pasiekimus.

Užėmė dešimtą vietą

„Šį sezoną „Minija“ pradėjo nekaip, nekaip jį ir užbaigė: nors labai norėjome savo sirgalių akivaizdoje laimėti pergalę paskutinėse sezono rungtynėse ir pakilti į devintąją vietą, mums to padaryti nepavyko, – po rungtynių „Pajūrio naujienoms“ sakė Kretingos FK „Minija“ administratorius Martynas Viluckas, padėkojęs kretingiškiams sirgaliams už komandos palaikymą ir paskutinėse rungtynėse, ir visą sezoną. – Deja, nepasiekėme sezono pradžioje užsibrėžto tikslo pateikti į LFF I lygos komandų aštuntuką. Tačiau pernelyg nenusimename – esame dešimtoje vietoje. O kitąmet sieksime padaryti tai, ko nepavyko šį sezoną.“

„Minija“: Eimantas Brezgys, Deividas Šiuša, Gustas Gumbaravičius, Klorain Wanda, Simonas Juška, Ainis Vilavičius, Valdas Jašmontas (kapitonas), Neilas Urba, Antonas Solovjovas, Sibusiso Magwaza, Joao Ferreira Da Silva. Po keitimo: Dominykas Jakočiūnas, Laurynas Bauža, Aidas Pipiras. Šį sezoną „Minija“ sužaidė 18 rungtynių, iškovojo 6 pergales, patyrė 9 pralaimėjimus, 3 rungtynės baigėsi lygiosiomis. Komandos žaidėjai įmušė 33 įvarčius, 38 įvarčius praleido, iš viso surinko 21 tašką.

Pagerbė veteranus

Nesėkmingai „Minijai“ susiklosčiusių rungtynių pertraukos metu po lygiosiomis pasibaigusio pirmojo kėlinio buvo pagerbti komandos veteranai. Kretingos meras Antanas Kalnius garbės raštus įteikė visiems FK „Minija“ veteranų komandos žaidėjams. Jie Žemaitijos zonoje tarp 5-ių komandų užėmė II v. ir pateko į Lietuvos veteranų 35 metų ir vyresnių pirmenybių pusfinalį.

Iš Lietuvos veteranų 35 metų ir vyresnių pirmenybių Kaune Kretingos FK „Minija” veteranų komanda parsivežė bronzos medalius. Kaune įvykusiame mažajame finale kretingiškiai minimaliu rezultatu 1:0 įveikė Ukmergės „Vienybės“ veteranų ekipą.