„Kretinga“ (geltoni marškinėliai) namų aikštėje sėkmingai įveikė Klaipėdos LCC komandą.

Kretingos krepšinio klubo komanda „Kretinga“, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, tęsia pergalingą pasirodymą šio sezono Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione. Kretingiškiai, iškovoję dar dvi pergales, įsitvirtino I turnyro lentelės vietoje.

Spalio 23 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 74:59 (18:25; 21:5; 19:9; 16:20) palaužė Ukmergės „Olimpo“ (1 pergalė, 3 pralaimėjimai) pasipriešinimą. Devyniese rungtyniavusiems Kretingos krepšininkams varžovai grasino per I kėlinį įmesdami net 25 taškus ir susikrovę 8 taškų persvarą (10 min. 18:25). Antrą kėlinį „Kretinga“ suaktyvino gynybą ir, per du kėlinius praleidę vos 14 taškų, nutolo 58:39. Paskutinis kėlinys tapo formalumu ir, nors varžovai šiek tiek priartėjo, „Kretingos“ komanda iškovojo įtikinamą pergalę.

Šiose rungtynėse „Kretingai“ atstovavo: Domininkas Matutis (4/6 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 5 rez. perdavimai) ir Justas Grikštas (3 per. kamuoliai) – po 17, Rytis Zabita (6/10 dvitaškiai, 3 per. kamuoliai) – 12, Rokas Šimkevičius – 8, Tadas Budrys (1/2 tritaškiai, 8 atk. kamuoliai) – 7, Edgaras Danys (1/2 tritaškiai, 7 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai, 2 per. kamuoliai) – 6, Karolis Opulskis (10 atk. kamuolių) – 3, Pijus Daukantas ir Dovydas Diemontas – po 2.

Spalio 24 d. „Kretinga“ namuose 91:72 (29:18; 19:18; 28:15; 15:21) nugalėjo ir Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto komandą (1 pergalė, 3 pralaimėjimai), pratęsdama savo pergalių seriją iki keturių. Kretingiškiai nutolo tik I kėlinio pabaigoje, po D. Matučio taiklių baudos metimų įgiję dviženklę persvarą (10 min. 29:18). Antrą kėlinį uostamiesčio komanda priartėjo iki 6 taškų (17 min. 39:33), bet iki ilgosios pertraukos šeimininkai padvigubino savo persvarą – 48:36. Paskutinį kėlinį „Kretingos“ komandos pranašumas tapo triuškinantis (34 min. 79:52), bet, per likusį laiką leidus daugiau pasireikšti jaunimui, varžovams pavyko rezultatą sušvelninti.

„Kretinga“: Tadas Budrys (7/9 dvitaškiai, 9 atk. kamuoliai) – 19, Domininkas Matutis (2/4 tritaškiai, 4 rez. perdavimai) ir Justas Grikštas (4/6 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai) po – 12, Edgaras Danys (5 per. kamuoliai, 18 naud. balų), Rytis Zabita (8 atk. kamuoliai, 17 naud. balų) ir Rokas Šimkevičius (10 rez. perdavimų, 2 per. kamuoliai, 18 naud. balų) – po 10, Tadas Maželis (4 rez. perdavimai) – 9, Pijus Daukantas – 5, Karolis Opulskis (3 per. kamuoliai) – 4, Dovydas Diemontas.

„Kretingos“ komandos vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Tikrai smagu pradėti sezoną keturiomis pergalėmis, kai prieš sezoną turėjome daug problemų dėl žaidėjų traumų. Tačiau viso to nesureikšminu, nes liko labai daug sunkių rungtynių pirmame rate ir, kai jį baigsime, tada galėsime vertinti savo pajėgumą. Džiaugiuosi jaunimo indėliu į komandos rezultatus, svarbu, kad jaunuoliai nesustotų tobulėti ir duotų mūsų komandai dar daugiau naudos svarbiose rungtynėse. Dirbame ir ruošiamės toliau, kol čempionato nesustabdė koronavirusas.“

Spalio 31 d. „Kretingos“ komanda išvykoje sužais vieninteles šią savaitę rungtynes su Kauno KTU (1 pergalė, 2 pralaimėjimai) komanda.