Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Su neįgaliaisiais – savanoriai iš Gruzijos ir Turkijos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2020-10-23
Užsieniečiai Kretingos dienos veiklos centro savanoriai Elene Barbakadze (kairėje) ir Emre Gundogdu sakė iš neįgaliųjų labiausiai išmokę kantrybės ir gebėjimo priimti kito pagalbą.

Kretingos dienos veiklos centre jau kurį laiką talkina 2 savanoriai iš užsienio – 21-erių Elene Barbakadze iš Gruzijos ir 19-metis Emre Gundogdu iš Turkijos. Jiedu atvyko pagal Europos Sąjungos Solidarumo korpuso savanorystės programos, kurioje dalyvauja ir Kretingos dienos veiklos centras, projektą „Atrask kitą santykių pasaulį“.

Pasak šio centro vadovės Birutės Viskontienės, projekte dalyvauja įvairios socialinės įstaigos, centrai, bibliotekos, kurios nori dalintis savo patirtimi ir tuo pačiu įgyti kažką naujo. Jų įstaiga tarptautinėje vienerių metų trukmės programoje dalyvauja jau antrus metus, savanorius pasirenka patys.

„Ši programa – labai gera praktika jauniems žmonėms: jie įgyja gyvenimiškos patirties, kuri jiems praverčia renkantis profesiją, apsispręsti studijuojant, ar teisingu keliu eina. 12 mėnesių yra pakankamai ilgas kelias, ir darbas su neįgaliais žmonėmis palieka pokyčių visam jų gyvenimui. Visa mūsų bendruomenė – neįgalieji ir darbuotojai – taip pat sykiu mokomės išeiti iš komforto zonos, komunikuoti su svetimšaliais kaip kas moka. Atvykę iš skirtingų šalių, skirtingų kultūrų ir tikėjimų, jie ir į mūsų aplinką įneša daug pozityvo“, – kalbėjo B. Viskontienė.

Ji taip pat prisiminė praėjusių metų savanorius iš Ukrainos ir Armėnijos, su kuriais užsimezgė grįžtamasis ryšys – ligi šiol bendrauja, o ukrainietei Kristinai bendrystė su neįgaliais žmonėmis padėjo susidėlioti gyvenimo prioritetus, pakeisti specialybę.

Šiemet abu savanoriai – E. Barbakadze ir E. Gundogdu – atvyko skirtingu laiku: Emre dar kovą, prieš pat karantiną, ir talkina centre jau 8 mėnesius, per tą laiką jau pramoko kalbėti lietuviškai, o Elene – prieš 2 mėn. Ji studijuoja socialinius mokslus Tbilisio universitete, o Emre baigė mokyklą, įgydamas kompiuterių technologijų specialybę.

Centre jiedu kaip socialiniai darbuotojai talkina neįgaliesiems keramikos, rankdarbių, muzikos terapijos užsiėmimuose, gamina virtuvėje ir dalijasi savo šalių kulinarinėmis patirtimis.

B. Viskontienės žodžiais, pagal programą savanoriui skiriama 300 Eur stipendija, iš kurios jis turi išgyventi – taip jauni žmonės mokomi savarankiškumo, taupumo, kitų įgūdžių. Apsiprasti mūsų mieste jiems talkina mentoriumi paskirtas Dienos veiklos centro darbuotojas Andrius Tamelis.

E. Gundogdu sakė, kad ligi kelionės į Lietuvą jau buvo aplankęs ne vieną Europos šalį. Apie Lietuvą jo tėvas pasakė: tai – gero krepšinio šalis, o iš pažįstamų girdėjęs, kad tai – šaltų santūrių žmonių kraštas. Tačiau atvykęs įsitikino, kad toks įspūdis tėra išorinis, iš tiesų lietuviai esą šilti ir geranoriški žmonės.

Nors Emre atvyko iš kitokio tikėjimo šalies, bet, tikino, nesąs religingas, tad gyvenimas krikščioniškų tradicijų šalyje jam nesukėlė sunkumų. Sunkiausia buvo tai, kad, vos atvykus, netikėtai užklupo karantinas. Abu savanorius po savo stogu priglaudė Nepaliaujamos pagalbos moterų vienuolyno Pušyno g. seserys.

Elene iš Gruzijos į užsienį išvyko pirmąsyk, tad atviravo, kad ją viskas stebino, nes viskas buvo nauja. Kasdien jiedu pėsčiomis eina į darbą, o vakarais mėgsta daug vaikščioti, kad geriau pažintų Kretingą. Elene neslėpė labai susidraugavusi su bename kate, kuri glaudžiasi prie kultūros centro – kas vakarą po darbo skuba pas ją, šeria, globoja.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas