Kaune įvykusiose Lietuvos darts (smiginio) sporto federacijos varžybose „Federacijos taurė 2020“ Kretingai gausiai atstovavo smiginio klubo „Topas“ žaidėjai.

Smiginio klubo „Topas“ komanda, atstovavusi Kretingai Lietuvos darts federacijos varžybose.

Dvi dienas Kaune vykusiose varžybose moterys ir vyrai varžėsi 3 rungtyse – individualioje, porų ir komandų. Kiekvienos rungties prizininkai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis, rėmėjų prizais.

Be Kretingos, Lietuvos darts sporto federacijos varžybose dalyvavo smiginio žaidėjai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Prienų, Šilalės, Šakių, Elektrėnų, Jonavos, Mažeikių, Šiaulių – šįsyk varžėsi 79 vyrai ir 23 moterys.

Kretingos smiginio klubas „Topas“ į čempionatą delegavo 15 žaidėjų, kurie varžėsi individualiai ir dalyvavo dvejetų – tiek moterų, tiek vyrų – ir komandų rungtyse.

Geriausią rezultatą tarp vyrų pavyko užfiksuoti Sigitui Kvajauskui, kuris asmeninėje įskaitoje iškovojo III v. ir pasidabino bronzos medaliu. Neblogai asmeninėje įskaitoje sekėsi ir kitiems „Topo“ žaidėjams: Mindaugui Viskontui, Pauliui Mikaločiui, Artūrui ir Antanui Galdikams, Arūnui Malakauskui. Vyrų porų rungtyje ant III v. pakopos užlipo ir bronziniais medaliais pasipuošė Pauliaus Mikaločiaus ir Sigito Kvajausko duetas. Varžybose dalyvavę vyrai sudarė dvi komandas po 4 asmenis. Puikiai sekėsi „Topo-I“ komandai, kuri tarp vyrų komandų buvo nenugalima ir užėmė I vietą, – kretingiškiai apdovanoti Darts federacijos taurėmis ir pasipuošė komandų rungties aukso medaliais. Komandą sudarė Sigitas Kvajauskas, Paulius Mikaločius, Artūras Galdikas ir Mindaugas Viskontas.

Neblogai sekėsi ir „Topo“ klubo merginos. Klubui šiose varžybose atstovavo 6 dailiosios lyties atstovės: Jolita Drąsutienė, Vilija Viskontė, Indrė Smilingienė, Monika Gurauskienė, Jūratė Domarkienė ir Vida Jablonskienė. Geriausiai merginoms pasisekė porų rungtyje – Indrės Smilingienės ir Monikos Gurauskienės tandemas užėmė III vietą ir pasidabino bronzos medaliais. Kiek kukliau sekėsi kitoms klubo merginoms, kurios prizinių vietų nelaimėjo, bet tai, anot klubo „Topas“ vadovo Romualdo Jablonskio, buvo puikus debiutas tokio lygio varžybose, žaidžiant asmenines, porų ir komandų varžybas.

Kretingos smiginio klubas „Topas“ bendroje Lietuvos Darts sporto federacijos taurės bendroje įskaitoje tarp visų Lietuvos klubų iškovojo tvirtą laimėjimą – užėmė III v.