Baigėsi lauko krepšinio „5x5“ taurės varžybos, inicijuotos rajono Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus specialisto Eriko Žiubrio ir „Kretingos“ krepšinio klubo trenerio Arimanto Mikaločiaus. Dauguma rungtynių, kaip ir buvo planuota, sužaistos lauke, varžybose dalyvavo 8 komandos.

Vasaros krepšinio „5x5“ turnyro finalinėms rungtynėms pasibaigus.

Finalinę varžybų dieną jos dalyvius alino ir didžiulis karštis, tad, organizatorių sprendimu, kiekvieno kėlinio viduryje buvo skiriama papildoma minutės pertraukėlė komandoms atsigaivinti. Didžiosios taurės finale susitiko „Buivolų“ ir ANVOS komandos. Šiame susitikime didesnę intrigą išlaikyti pavyko tik I kėlinį, po kurio priekyje 22:21 dar buvo ANVA, o jau nuo II kėlinio vidurio iniciatyvą perėmė „Buivolai“, kurie su kiekvienu kėliniu didino savo pranašumą, kol jis pasidarė triuškinantis – 93:67. Pelnyta pergale džiaugėsi „Buivolai“.

„Nebuvo sunku surinkti žmones, nes visi buvo pasiilgę sporto ir krepšinio, turėjome gerai subalansuotą komandą, branduolį pavyksta išsaugoti jau ne vienerius metus, tad nuo pat pradžių buvome išsikėlę tikslą užimti pirmą vietą. Finalinės rungtynės puikiai pavyko, pasinaudojome tuo, kad turėjome didesnę rotaciją negu varžovai ir, palaikydami didesnę spartą, nutolome, taip iškovodami pergalę. Daug sunkiau sekėsi pusfinalio rungtynės su „Antiviruso“ komanda, kuriose prireikė ir pratęsimo, bet jaunuosius Kretingos sporto mokyklos krepšininkus pavyko nugalėti šaltu protu“, – taip finalines kovas pakomentavo „Buivolų“ komandos vadovas Aretas Mikaločius.

Specialiai šiam turnyrui ANVA komandą subūręs Darius Skuodas po finalo rungtynių kalbėjo: „Turnyrą vertinu puikiai, tik, mano pastebėjimu, finalai galėjo vykti taip pat vakare, kaip ir prieš tai vykusios rungtynės. Mano manymu, nelabai gerai lakstyti per karščio piką. O iki pergalės mums trūko žaidėjų, kurie negalėjo atvykti, todėl nepavyko išlaikyti varžovų tempo.“

Karšta buvo ir rungtynėse dėl III vietos. „Antiviruso“ komanda tik po pratęsimo pareikalavusios kovos 88:79 nugalėjo vos penkiese rungtyniavusį „Paskutinį šokį“. Po pagrindinio laiko rezultatas buvo lygus 75:75, bet per likusias 5 minutes solidžiau sužaidė „Antivirusas“, iki pusfinalio nepatyręs nė vieno pralaimėjimo. Naudingiausiu „Antiviruso“ žaidėju pripažintas Tadas Budrys lauko turnyrą ir komandos pasirodymą įvertino teigiamai: „Turnyras mums tikrai patiko, smagu su komanda pasižaisti, kai nevyksta sezonas, tuo labiau kad mūsų pagrindinis sezonas buvo nutrauktas. Norėtųsi tokių lauko turnyrų kuo daugiau. Pusfinalyje su „Buivolais“ trūko poros žaidėjų, kurie negalėjo padėti dėl darbo, dėl ko pritrūkome jėgų. Rungtynėse dėl III vietos taip pat trūko kelių žaidėjų ir teko žaisti pratęsimą, bet susikaupėme ir laimėjome.“

Paguodos taurės finale susitiko „Riflio“ ir „Viruso“ komandos, pirmoje rungtynių pusėje „Viruso“ komandai dar pavyko išlaikyti intrigą – 28:25, bet po didžiosios pertraukos „Riflio“ komandai pavyko nutolti ir iškovoti įtikinamą pergalę – 73:54. „Riflio“ komandos vadovas Tomas Račkus pasidžiaugė, kad tiek salėje, tiek lauke sezoną šiemet pavyko užbaigti pergale: „Smagu, kad vasaros turnyrą pavyko užbaigti lauke, ten, kur viskas ir prasidėjo, bei iškovoti pergalę prieš esminius varžovus.“

,,Oro sąlygos leido mums užbaigti turnyrą lauke, nors turnyro dalyviai ir minėjo, kad per karščius buvo sunku žaisti finalines rungtynes. Džiaugiamės, kad Kretingoje pavyko surinkti 8 komandas, tikimės, ateityje jų tik daugės. Toks lauko turnyras vyksta ir Klaipėdoje, kur dalyvavo tik 6 komandos, Šilutėje – 4. Vadinasi, Kretingoje jaunimas aktyviai sportuoja, noriai dalyvauja, prie turnyro sėkmės prisidėjo ir tai, kad turime naujai įrengtą krepšinio aikštelę. Buvo keletas komandų, kurios norėjo dalyvauti, bet nesurinko reikiamo žaidėjų skaičiaus – kai kurie išvyksta į užsienį, kiti dirba, dar kiti vasarą nori praleisti su šeima“, – pirmą kartą Kretingoje surengtą vasaros turnyrą apibendrino Kultūros ir sporto skyriaus specialistas E. Žiubrys.

Rungtynių statistika: Paguodos taurė – „Riflis“ – „Virusas“ – 73:54 (Justas Žiubrys – 28, Edgaras Danys – 25; Arvydas Bružas – 13, Povilas Šakinis – 11); dėl III v. – „Paskutinis šokis“ – „Antivirusas“ – 79:88 (Laurynas Stonkus – 39, Dovydas Vengalis – 25; Tadas Budrys – 25, Rokas Tiškus – 16); dėl I v. – „Buivolai“ – ANVA – 93:67 (Karolis Opulskis – 21, Eimantas Kupšys – 19; Kristupas Pozingis – 21, Ovidijus Jonaitis – 14).

Rezultatyviausi: Laurynas Stonkus („Paskutinis šokis“) – 156 tšk., Arvydas Yoliušis (ANVA) – 129, Matas Budrys („Buivolai“) – 112. Naudingiausi komandų žaidėjai: Dovydas Vengalis („Paskutinis šokis“), Tadas Budrys („Antivirusas“), Kristupas Pozingis (ANVA), Karolis Opulskis („Buivolai“).