Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasiryžo apibėgti Europą virtualiai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sportas
  • 2020-07-21
Iššūkį virtualiai apibėgti Europą kretingiškiui Evaldui Šlušniui primins ir gauti suvenyriniai marškinėliai.

Kretingiškis bėgimo entuziastas 49 metų Evaldas Šlušnys nėrė į avantiūrą – užsiregistravęs internetinėje programėlėje „Run The World“ ir į ją perkeldamas savo nubėgtus atstumus, jis stebi, kaip virtualiame žemėlapyje artėja nuo vieno miesto prie kito, kol tokiu būdu, įveikdamas 17 tūkst. 390 km, apibėgs visą Europą. Tačiau tai – ne vienintelis bėgimo iššūkis E. Šlušnio gyvenime.

E. Šlušnys pasakojo, kad dalyvavimas virtualiame bėgime ne tik į jo rutiną atnešė daugiau motyvacijos, bet ir suteikė galimybę praplėsti akiratį, dar labiau pažįstant senąjį žemyną.

„Bėgimo aplink Europą trasoje yra numatyta 130 miestų – pasiekus kiekvieną jų, į mano elektroninį paštą programėlės autoriai atsiunčia laišką, kur trumpai pristatomas miestas ir jo įžymybės, pateikiamos nuotraukos“, – pasakojo E. Šlušnys, prisipažinęs, kad dažniausiai trumpi pristatymai taip sužadina jo smalsumą, kad pats ima ieškoti dar daugiau informacijos apie miestus, peržiūri nuotraukas ir vaizdo medžiagą internete, kad geriau įsivaizduotų, kaip viskas atrodo.

Jau įveikė 1 tūkst. km

E. Šlušnys startavo balandžio 21 dieną ir šiuo metu jis jau yra įveikęs pirmą tūkstantį kilometrų. Pradėjęs Kalė mieste, netoli Eurotunelio, E. Šlušnio virtuali kelionė toliau tęsiasi Prancūzijos vakarine pakrante, Ispanijos link, kol, iš viso apsilankius 30 šalių, bus pasiektas finišas Paryžiuje – jis numatomas 2024 metų kovo–birželio mėnesiais.

„Dvi stotelės bus ir Lietuvoje – Vilniuje ir Panevėžyje, galbūt šiuose miestuose pavyks prabėgti ir realiai“, – svarsto E. Šlušnys. Jis pasakojo, kad tokį patį maršrutą – aplink Europą – programėlėje „Run The World“ yra pasirinkę dar apie 140 žmonių, daugiausiai – iš Australijos, JAV, Didžiosios Britanijos. „Labai norėtųsi, kad tarp dalyvių atsirastų ir lietuvių – būtų įdomu pabendrauti su bendraminčiais“, – sakė E. Šlušnys.

Jis pasakojo, kad už narystę programėlėje reikia susimokėti šiek tiek daugiau kaip 30 Eur, tačiau didžiąją dalį šios sumos galima išleisti suvenyrams. E. Šlušnį jau pasiekė marškinėliai „Run around Europe“, prizai laukia ir įveikus tam tikrus trasos etapus, be to, kiekvieniems metams pasibaigus, dalyviams atsiunčiamas medalis, ant kurio, pasirinkus tokią galimybę, yra išgraviruojamas nubėgtų kilometrų skaičius.

Stadione nubėgo 50 km

Internetinė platforma „Run around Europe“ yra ne vienintelė, kuri paįvairina E. Šlušnio bėgimo treniruotes: programėlėje „CityStrides“ jis pasitikrina, ar Kretingoje dar liko gatvių, kuriomis nebėgo, o programėlėje „Squadeasy“, būdamas lietuvių komandos „West Coast Lithuania“ narys, rungtyniauja su ekipomis iš viso pasaulio, kas bėgimu pelnys daugiau taškų ir užkops į turnyrinės lentelės viršūnę. Tačiau ir be dalyvavimo internetinėse programėlėse E. Šlušniui netrūksta išradingumo, susigalvojant su bėgimu susijusių iššūkių – 2019 metų gruodžio 26 dieną jis pasiryžo dalyvauti savotiškose lenktynėse su išmaniuoju laikrodžiu, skirtu bėgimui.

„Nusprendžiau bėgti tol, kol kažkuris iš mudviejų smigs: arba aš, arba laikrodis. Aišku, laikrodis buvo visiškai įkrautas, tačiau aš buvau maksimaliai įjungęs visas jame esančias programėles ir technologijas“, – linksmai apie savotišką nuotykį pasakojo E. Šlušnys, kuris naujai įrengtame stadione prie Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos tol suko ratus, kol laikrodis beveik išsikrovė – liko tik 2 proc. baterijos.

Taigi tąkart iš viso E. Šlušnys įveikė 200 stadiono ratų, kas sudaro 50 km ir tam jam prireikė 4 val. 52 min. 6 sek. Vyras turėjo atsinešęs užkandžių ir gėrimų, tačiau pasistiprinimui sugaišdavo vos po kelias sekundes, bijodamas ilgiau stabtelėti, kad nepamestų bėgimo ritmo. Jo bėgimo tempas buvo apie 5 min. 50 sek. vienam kilometrui.

„Mintis apie šį iššūkį kilo spontaniškai, ir tikrai maniau, kad daugiau, kaip maratono distancijos, neteks nubėgti. Gal dėl to, kad neturėjau didelių tikslų, bėgimas ir buvo gana paprastas, po jo jaučiausi labai gerai, nors kitą dieną ir jautėsi patirtas didelis krūvis“, – prisiminė E. Šlušnys.

Bėgiojimas pagerina savijautą

Artimiausi E. Šlušnio planai – maratono distancija „Vilties bėgime“, kuris rugsėjo 6 dieną įvyks Klaipėdoje. Taip tarsi bus pažymima 30 metų sukaktis, kai E. Šlušnys nubėgo pirmuosius du savo maratonus – vieną pavasarį, kitą – rudenį.

E. Šlušnys jau turi sumanęs sau dovaną ir artėjančio jubiliejaus proga – kitąmet jam sukaks 50 metų, tad jis norėtų tai pažymėti nubėgdamas 50 km „Vilniaus 100 km bėgime“, kuris tradiciškai vyksta kasmet liepos mėn. Šiemet jis šiame renginyje dalyvaus komandinėje rungtyje – estafetėje 10x10.

Nuo jaunystės – dar tuomet, kai mokėsi tuometiniame Vilniaus aklųjų ir silpnaregių internatinėje mokykloje, bėgimą pamilęs E. Šlušnys sakė, kad šis sportas visų pirma jam leidžia pagerinti savijautą, reguliuoti kūno svorį. Be to, pastebėjo pašnekovas, užsiimant šiuo sportu, gerėja ir jo rezultatai prie šachmatų lentos – tai dar vienas jo pomėgis, leidęs dalyvauti čempionatuose, vykstančiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Reguliariai bėgiodamas, nebejaučiu dūrimų širdies plote, nekankina nemiga. Po skyrybų su drauge buvau puolęs į gilią depresiją ir, manau, kad tik dėl bėgimo pavyko vėl nenugrimzti į alkoholizmo liūną. Ir dabar bėgiojimas padeda praskaidrinti nuotaiką, kai jaučiuosi vienišas. Labai smagu dalyvauti bėgimo renginiuose, pasimatyti, pabendrauti su komandos draugais“, – pasakojo E. Šlušnys, kuris savo pavyzdžiu įrodo, kad bėgioti netrukdo ir regėjimo negalia – vis peržengdamas savo baimes, vyras jau keliskart sėkmingai dalyvavo ir trail bėgimo varžybose, kuriose trasos vingiuoja gamtos takais ir iš anksto negali numanyti, kokios kliūtys pasitaikys kelyje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas