Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse žaidžianti Kretingos „Minija“, treniruojama Valdo Trakio, šeštadienį namų aikštėje 1:3 pralaimėjo Alytaus „Dainavai“. Vienintelio minijiečių įvarčio autorius – komandos kapitonas Gvidas Juška.

Kretingiškiams atitekę varžovai šį sezoną pradėjo keturių pergalių serija ir suklupę tik penktą turą, kai 0:1 pralaimėjo „Jonavos“ komandai. Penktą turą įvarčio neįmušė ir Kretingos „Minija“.

„Dainavos“ branduolį sudaro iš Alytaus kilę žaidėjai, ir komandoje netrūksta turinčių žaidimo Aukščiausioje lygoje patirties, tokių, kaip Linas Savastas, Airidas Mickevičius, Lukas Kochanauskas, Titas Vitukynas. „Pridėjus jaunus ir ambicingus Alytaus sporto mokyklos auklėtinius, ši komanda tampa verta stiprios varžovės vardo“, – rungtynių išvakarėse teigė Kretingos „Minijos“ administratorius Martynas Viluckas, priminęs, kad praėjusį sezoną abiejose tarpusavio dvikovose minimalias pergalės šventė „Minija“: išvykoje – rezultatu 1:0, antrą susitikimą Kretingoje – 2:1. Rungtynes Kretingos miesto stadione, stebint 400 žiūrovų, aktyviau pradėjo „Minija“, o 14-ą minutę baudos aikštelėje neleistinai buvo nugriautas Dominykas Jakočiūnas. Prie 11 metrų žymos stojęs komandos kapitonas Gvidas Juška išvedė minijiečius į priekį, įmušę įvartį kretingiškiai toliau kūrė pavojingus momentus. Dvi puikiais progas pasižymėti turėjo Gvidas Juška ir legionierius Sibusiso Magwaza, tačiau „Dainavą“ abu kartus išgelbėjo vartininkas Martynas Matijoška. Antrą kėlinį vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė – pavojingus momentus jau kūrė „Dainava“, 58-ą minutę rezultatą išlygino Titas Vitukynas. Pasiekę išlyginamąjį įvartį alytiškiai toliau kūrė pavojingas atakas prie „Minijos“ vartų, ir viena jų baigėsi antruoju įvarčiu: 78-ą minutę vienas prieš vartininką Eimantą Brezgį atsidūręs Titas Vitukynas išvedė dainaviečius į priekį. „Savąjį šansą išlyginti rezultatą turėjo ir minijiečiai – po pakelto kampinio vos iš keleto metrų tiesiai į varžovų vartininką smūgiavo Laurynas Bauža. Bet einant teisėjo pridėtam laikui varžovų persvarą įtvirtino Ruslan Kisil, kuris pakartotiniu smūgiu iš kelių metrų „sušaudė“ puikiai žaidusį Eimantą Brezgį“, – rungtynes komentavo M. Viluckas.

Po šio pralaimėjimo „Minija“, sužaidusi šešto turo rungtynes, tarp 14 komandų užima XII turnyrinės lentelės poziciją.

Kretingos „Minija“: Eimantas Brezgys, Deividas Šiuša, Neilas Urba, Tomas Gvazdinskas, Antonas Solovjovas, Sibusiso Magwaza, Gabrielius Bezerra, Dominykas Jakočiūnas, Valdas Jašmontas, Gvidas Juška, Ernestas Andriušis. Po keitimo: Erikas Jonauskis, Laurynas Bauža, Aidas Pipiras, Lukas Jakumas.

Per kitas – LFF taurės III etapo – rungtynes, kurios Kretingos miesto stadione įvyks liepos 15 d. 19 val., „Minijos“ laukia rimtas išbandymas – kretingiškiai savo aikštėje priims šalies čempionę, taurės nugalėtoją Marijampolės „Sūduvą“.