Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 11 %
Naktį6°C debesuotumas 50 %
Apklausa

Ar padėtumėte nelegaliems migrantams, kad gerėtų jų gyvenimo sąlygos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Po spektaklio „Nenoriu būti princese“ premjeros.

Vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ jau rengiasi 19-ajam tarptautiniam jaunimo teatro festivaliui-kūrybinei laboratorijai „Atžalyno scena“, kuri įvyks gegužės 3-5 dienomis. Joje dalyvaus svečiai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio – publikos laukia puikūs pasirodymai.

Festivalyje-kūrybinėje laboratorijoje „Atžalyno scena“ taip pat bus ir Lietuvos atkūrimo šimtmečio ženklų. Studijos langus jau dabar puošia šviečiančios figūros, vaizduojančios žmogelius, turinčius trispalves šukuosenas. Šios instaliacijos, kurias gamino „atžalyniečiai“, bus įjungtos festivalio metu.

Festivalyje bus demonstruojamas ir įspūdingas rankraštis, kurį puošia daugiau kaip 500 parašų – juos specialios akcijos metu paliko Kretingos žmonės, pavadinti Lietuvos signatarais. Šis rankraštis jau buvo išskleistas ir koncerto, skirto Lietuvos Nepriklausomybei, pabaigoje.

Dienas iki festivalio pradeda skaičiuoti nauja rubrika „Atžalyno“ „Facebook“ paskyroje – „100 nutikimų teatre“. Su šia rubrika kasdien dalinamasi nuotykiais iš teatro gyvenimo. Tokiais pranešimais skatinama pasinerti į prisiminimus ir geriau susipažinti su teatro trupės gyvenimu.

Iki festivalio pradžios likus mažiau negu 40 dienų akcija „100 nutikimų teatre“ jau įpusėjo, tad „Atžalynas“ kviečia visus buvusius „atžalyniečius“ parašyti savo prisiminimus ir dalintis nuotraukomis iš teatro gyvenimo – laiškai laukiami el. p. teatras.atzalynas@gmail.com .

Socialiniame tinklapyje „Facebook“ esančioje „Atžalyno“ paskyroje galima rasti ir visas kitas naujienas apie teatro gyvenimą.

Teatro mėnuo – su premjeromis

Kovo mėnuo – teatro mėnuo – „atžalyniečiams“ buvo labai intensyvus.

„Atžalyno“ jaunučių grupė pastatė spektaklį – pasaką ne pasaką „Nenoriu būti princese“, kurios premjera įvyko kovo 21 dieną. Tąkart spektaklį stebėjo pradinių klasių moksleiviai.

Iš karto po premjeros „Nenoriu būti princese“ kūrybinė grupė išvyko į savo pirmąjį festivalį – vaikų ir jaunimo teatrų festivalį „Nenuoramos“ Ukmergėje, kuriame dalyvavo net 11 kolektyvų iš visos Lietuvos. Jauniesiems „atžalyniečiams“ tai buvo didžiulė nauja teatrinė patirtis.

Vyresnieji iš savo teatrinių etiudų sukūrė trumpą pasirodymą be muzikos ir žodžių „Lietuva, Tėvyne mūsų“ – juo jau galėjo grožėtis Kretingos gyventojai, kuomet Kretingos rajono kultūros centre buvo minimas mūsų valstybės šimtmetis, o dar kartą šis reginys bus demonstruojamas Dainų šventėje, kuri įvyks liepos 4 dieną, Vilniuje. Kita vyresniųjų dalis įnirtingai dirba improvizacijų grupėje – jų darbo vaisius, interaktyvus spektaklis, visuomenei buvo pristatytas kovo 22 dieną. Šis spektaklis buvo neįprastas, nes aktoriai pasirodymus kūrė pagal žiūrovų pasiūlytas temas ir idėjas.

„Atžalyno“ aktorių dar laukia ir gastrolės – per Velykų atostogas vyresniųjų grupė su spektakliu „Pienių vynas“ išskleis sparnus į žavingąją Belgiją, o jaunesnieji vyks į Ukmergę, dar kiti – balandžio mėnesį į Plungę.

Be to, keletą metų „Atžalyno“ vykdomas projektas – kūrybinė-pažintinė stovykla „Te.Atras“ Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimuose „Tegyvuoja teatras“ buvo nominuota tarp 4 geriausių edukacinių projektų, vykdomų visoje Lietuvoje.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas