Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Be skerdyklos verslas būtų žlugęs

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2007-04-20

Tūbausių triušyno savininkas Vaidas Purmalis savo užaugintus triušius jau skerdžia nuosavoje skerdykloje. Triušių augintojas įsitikinęs: be skerdyklos jo triušių auginimo verslas būtų žlugęs.

Per mėnesį Tūbausių triušyno skerdykloje leidžiama paskersti 600 triušių. Pagal dabartines triušių fermos apimtis tokios skerdyklos ūkininkui pakanka.

Triušių augintojas Vaidas Purmalis teigė, jog be skerdyklos jo verslas būtų žlugęs.

“Tačiau turiu minčių dvigubai plėsti triušių fermą, - kalbėjo Vaidas Purmalis. – Patalpų yra, tad galvoju auginti iki 5 tūkst. triušių”.

Galvodamas apie ateitį, V.Purmalis numatė galimybę ir skerdyklai išplėsti: jeigu prireiks, bus kur įrengti fasavimo, skerdienos išpjaustymo, kitas patalpas.

Nauja skerdykla įrengta pagal visus reikalavimus, joje atskirtos “nešvarioji” ir “švarioji” zonos, kuriose atliekami skirtingi darbai: “nešvariojoje” zonoje triušiai paskerdžiami, nulupamas kailis, atskiriami vidaus organai, skerdiena nuplaunama.

“Laikomės visų higienos reikalavimų, kad į rinką patektų tikrai švari, kokybiška triušiena”, - teigė triušyno savininkas.

V.Purmalio fermoje užauginti ir paskersti triušiai realizuojami Lietuvoje – triušių augintojas yra sudaręs palankią sutartį su “Krekenavos” bendrove, šiek tiek produkcijos parduodama Kretingoje, Vilijos Baltuonienės įsteigtoje firminėje parduotuvėje “Kalakutienos delikatesai”.

Triušių skerdiena yra ataušinama, kaip to reikalauja standartai. Pagal juos paruošus triušieną, skerdieną galima išlaikyti 5 paras.

Tūbausių triušyne įrengta skerdykla atitinka visus standartus.

V.Purmalis neatsisakė principo skersti jaunus – 3 mėnesių - triušius, sveriančius 1,5 – 2 kilogramus. Tokį triušį lengva paruošti, jauno gyvūno mėsa – neišsausėjusi, minkšta.

Skerdyklą triušių augintojas suprojektavo ir įrengė per 5 mėnesius. “Norėjosi greičiau, bet nepavyko”, - teigė V.Purmalis.

Dar vienas jo galvos skausmas – kur dėti triušių kailius. Juos pagal sutartį ūkininkas išveža utilizuoti, ir vienos tonos kailių utilizavimo kaina – 700 litų.

“Norėtųsi gauti naudos ir iš kailių. Ispanai kailius pirktų, tačiau reikalauja kiekio, o juk 10-20 kailiukų neveši, nes neapsimokės”, - svarsto V.Purmalis.

Ispanijoje iš bet kuriuo metu papjauto triušio kailių gaminama oda. Už Lietuvoje užaugintų triušių kailius Ispanijos supirkėjai mokėtų po litą. Kaina, anot triušių augintojo, ne kažin kokia, tačiau nors nebūtų gaila išmesti kailių.

Triušininkystės V. Purmalis ėmėsi sugrįžęs iš Ispanijos, kur ir išmoko auginti triušius, dirbtinio jų apsėklinimo, kas Lietuvos triušių fermose dar tebėra naujiena.

V.Purmalio skerdykla – trečioji rajone. Be jo skerdyklas dar yra įsirengę triušių augintojai Sigita ir Virgilijus Kniškos bei kalakutų augintojai Vilija ir Vladas Baltuoniai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas