Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1809) 2023-12-01

Kretingos rajono kultūros centro direktorė Kristina Rimienė išvien su darbuotojomis įstaigos erdves jau papuošė originaliomis kalėdinėmis kompozicijomis, o hole pastatė tradicinę eglę.

Tarp Kretingos rajono kultūros centro bendruomenės kilo nesantaika, kai vienądien užkilę laiptais į Kultūros centro holą, kur būdavo įpratę matyti paveikslais, medžio darbais užpildytą erdvę, nustėro išvydę tuščias sienas, o paveikslus – sukrautus į krūvas. „Kodėl sumanyta atsikratyti meno darbais? Juk tai buvo dovanos Kretingos miesto žmonėms“, – piktinosi į redakciją paskambinę ir nuotraukas atsiuntę asmenys. Neramu, kur padės darbus „Būdavo taip gražu ir estetiška – ant sienų ilgus metus kabėjo dailininkų pleneruose sukurti paveikslai, ant kolonos, vos užkilus laiptais – tautodailininko Virgilijaus Vaičiūno sukurta medžio kompozicija, vaizduojanti gerves, ir lentelė, kad tai jo dovana Kretingos miesto žmonėms Lietuvos 100-mečio proga. Kampe stovėjo to paties menininko sukurta Angelo skulptūra“, – nostalgiškai kalbėjo skaitytoja, kurios pavardė redakcijai žinoma. Ji tęsė mintį: „Vienądien viso to nebeliko – sukurtoji aplinka nebepatinka naujai dirbti pradėjusiai Kultūros centro vadovei. Norėtume žinoti, kur nukeliaus meno kūriniai: ar dūlės kur nors rūsyje, o gal bus paskelbtas jų aukcionas? Kaip turi jaustis įspūdingų medžio darbų autorius, kai jo dovana nuplėšiama nuo sienos, ir nežinia, kur atsidurs?“ Redakcijai apmaudą kiek anksčiau išliejo Kretingos senjorai, kad vadovė nebeleidžia jiems šokių salėje organizuoti smagių jų pačių vakaronių, kaip būdavę ligi jos atėjimo.


Aldona PUTKALIENĖ:

– Iš pirmo žvilgsnio Kalėdų papuošimams, dekoracijoms pinigų Kretingoje nepagailėta. Bet visi miestai taip daro, stengiasi, kad būtų kuo gražiau, išmone pranoksta vienas kitą ir tuo džiugina savo gyventojus. Šventės yra šventės, norisi jaukumo. Aš dirbu ligoninėje – pas mus jau taip pat labai gražu.

Antanas PILITAUSKAS:

– Kalėdos Kretingai kainuos beveik 60 tūkstančių eurų. Tokia suma, manau, didoka, gal buvo galima apsieiti ir su kokiais 40 tūkstančių eurų... Bet suprantu, Kalėdos daugeliui yra gražiausia metų šventė, žmonės nori įspūdžio – šviesų, pramogų, koncertų. O už pigiai tiek daug visko nebūna.

Deimantė GRUNDULAITĖ:

– Jeigu yra daug pinigų, tai kodėl dalį jų neišleidus Kalėdoms? Kai pagalvoji, gal už tuos tūkstančius eurų geriau būtų galima išasfaltuoti kokią gatvę arba panaudoti kitoms visuomenės reikmėms, bet... gatvės Kretingoje ir taip remontuojamos, gerai atrodo.

Regina VAITKUVIENĖ:

– Kalėdų eglę miestui žmonės dovanojo. Jeigu būtų mano valia, paprašyčiau, kad gyventojai suneštų ir po žaislą arba girliandą. Ir patiems, ypač vaikams, būtų malonu pamatyti tuos bumbulus arba zuikius ant šakų. Dėl koncertų – užtektų, kad padainuotų, pagrotų vietos saviveiklininkai. Būtų neprasčiau ir pigiau.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Eismo Vytauto gatvėje pakeitimų schema

Dėl būtinų lietaus nuotekų pralaidos įrengimo darbų nuo gruodžio 4 d. iki gruodžio 8 d. bus draudžiamas visų transporto priemonių eismas Vytauto gatvėje, ties sklypu Vytauto g. Nr. 157.

Patekimas į visus Vytauto gatvėje esančius objektus ir gyvenamuosius namus bus užtikrintas: bus leidžiamas dviejų krypčių transporto priemonių eismas nuo kelio A11 („Viados“ degalinės) iki pralaidos įrengimo vietos ir nuo Melioratorių–Vytauto gatvių sankryžos iki pralaidos įrengimo vietos.

Atsiprašome gyventojų už patiriamus nepatogumus ir rekomenduojame iš anksto pasirinkti alternatyvius kelionės maršrutus.

Kretingos rajono savivaldybės informacija


Kretingos rajono savivaldybė atsiliepė į Jungtinio techninio sekretoriato paskelbtą kvietimą teikti paraiškas 2021–2027 m. „Interreg“ Pietų Baltijos programos projektų finansavimui gauti ir vakar įvykusiame Tarybos posėdyje pritarė projekto „Centralizuoto šildymo sistemų dekarbonizavimas“ įgyvendinimui, dalyvaujant partnerio teisėmis. Projektu siekiama sumažinti taršą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją bei priklausomybę nuo iškastinio kuro, tai yra – diegti naujas energetikos technologijas, plėsti šios srities specialistų kompetencijas, supažindinti su techninių ir paslaugų plėtros galimybėmis. Tikimasi geresnio išteklių naudojimo efektyvumo vietinėse centralizuoto šildymo sistemose pagal ES tvarios ir žiedinės ekonomikos principus.

Kretingos rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su bendrove „Kretingos šilumos tinklai“ ir Lietuvos energetikos institutu, planuoja parengti galimybių studiją, apimančią renovuojamų privačių ir viešųjų pastatų šilumos poreikio ir jų pritaikymui žemos temperatūros centralizuoto šildymo tiekimo (CŠT) darbui įvertinimą, atsinaujinančių energijos šaltinių ir pažangių technologijų įdiegimo galimybes.

Kretingos rajono savivaldybės administracijai projekte trejiems metams numatomas 100 tūkst. eurų biudžetas. Programos taisyklėse nustatytas 80 proc., tai yra 80 tūkst. Eur, finansavimas iš Europos Regioninės plėtros fondo, 10 tūkst. Eur – iš Lietuvos Vidaus reikalų ministerijos per teritorinio bendradarbiavimo abipus sienos priemonių, 10 tūkst. Eur – Savivaldybės lėšų.

Projekto partneriai – Lenkijos, Švedijos, Danijos ir Lietuvos mokslo įstaigos, savivaldybės, šilumos gamybos įmonės.

„P. n.“ informacija


Nemokamas viešasis transportas rajono Savivaldybės vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais – tokį sprendimą vakar įvykusiame posėdyje vienbalsiai priėmė Kretingos Savivaldybės rajono taryba. Nuo kitų metų sausio 1-osios įsigaliosianti naujovė, Autobusų parko skaičiavimu, kainuos apie 300 tūkst. eurų per metus.

Pasitarnavo socialiniam teisingumui

Tiesa, yra išimčių: kadangi ne vienos savivaldybės teritorija, maršrutu „Kretinga–Klaipėda“ keleiviai nemokamai bus vežami tik iki Briedžio g. autobusų stotelės, grįžtant iš Klaipėdos, – nuo ten iki Kretingos. O į Palangą nemokamai bus galima nukeliauti iki Vydmantų stotelės, grįžtant – nuo jos. Važiuojant maršrutu Kretinga–Pryšmančiai–Palanga, nemokamai veš iki Vydmantų, grįžtant – nuo Vydmantų. Bet kokiu atveju, įsėdus į autobusą, ir į Klaipėdos bei Palangos savivaldybes Kretingos autobusų parko autobusais važiuojantys keleiviai bilietus iškart pirks pigesnius. Manoma, kad, priėmus sprendimą po rajoną gyventojus vežioti nemokamai, bus daug pliusų: pirmiausia, atkurtas socialinis teisingumas – mieste nuo 2021-ųjų žmonės važiuoja nemokamai, tai kodėl negali lengvata naudotis ir kaimų gyventojai? Be to, taip visi skatinami daugiau naudotis viešuoju transportu, lengvieji automobiliai mažiau terš orą. O ir patiems gyventojams nerūpės, kur, atvažiavus į miestą, saugiai pasistatyti automobilį, ypač žiemą. Sprendimas taip pat pasitarnaus ir ilgalaikiams Užimtumo tarnybos klientams – jie nebepasiteisins, kad dirbti negali dėl didelių išlaidų, kurias tenka patirti norint nuvažiuoti iki vietovės, kurioje yra darbovietė.

Nors, „Pajūrio naujienų“ žiniomis, kai kuriems politikams, sprendimo projektą aptarusiems komitetuose, 300 tūkst. eurų per metus projektui įgyvendinti pasirodė gerokai per daug, ir buvo abejojančių, ar tiek „patemps“ biudžetas, tačiau Tarybos posėdyje savo nuomonės nė vienas nepareiškė. Sprendimui buvo pritarta vienbalsiai, nebediskutuojant.


Prie Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos buvo iškelta Vyčio vėliava.

Tarp Lietuvos bei Kretingos vėliavų – ir raudona vėliava su baltu Vyčiu. Toks vaizdas nuo šiol kiekvieną pasitinka Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos prieigose, prie paradinio įėjimo.

Pilietiškumo vėliavnešiai

Šią, istorinę Lietuvos vėliavą, kurią palaimino Kretingos parapijos klebonas Saulius Paulius Bytautas, antradienį čia iškėlė šalies žemės ūkio sektoriuje vienos lyderiaujančių įmonių bendrovės „Scandagra“ marketingo vadovas Nerijus Kalinauskas, dykumų legenda tituluojamas Dakaro ralio kovotojas Benediktas Vanagas ir gimnazijos direktorius Kęstutis Trakšelys.

Pasak direktoriaus, Vyčio vėliava prie mokyklos – tik simbolis. „Norėčiau, kad nors kruopelytė minčių, kurias šiandien išgirsit, liktų jūsų širdyse, kad pagalvotumėt, kas ateities Lietuvai esat jūs, kas – mes, nes ne politikai, o visi kartu kuriam tą pačią Lietuvą“, – gausiam būriui moksleivių kalbėjo K. Trakšelys, jaunimui linkėdamas kuo daugiau sąmoningumo, žmogiškumo ir empatijos.

Pilietiškumo vėliavnešiai – tokiais žodžiais aktų salėje įvykusio renginio metu ne kartą buvo apibūdinti su Lietuvos mokyklomis bendradarbiaujantys gimnazijos svečiai.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Simonos Balčiūnienės teigimu, įmonė „Scandagra“, kaip ir Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, bendradarbiauja su ta pačia nevyriausybine organizacija „Lietuvos Junior Achievement“, kuri siekia jaunimą įtraukti į įvairius tvarumo projektus, o Dakaro ralyje remiamą žinomą lenktynininką kviečiasi į mokyklas, kad pasidalintų savo mintimis apie pilietiškumą, tautiškumą, tikslo siekimą.


Sustabdė girtą ir be teisių

  • Iš policijos suvestinių

Pirmadienį apie 21.38 val. Vydmantų kaime automobilio „Volswagen Sharan“ vairuotojui, gimusiam 1973 m., nustatytas 1,99 prom. neblaivumas. Taip pat nustatyta, kad teisė vairuoti vyrui yra atimta teismo sprendimu.

„P. n.“ informacija


Nuvirtus vilkikui, išsiliejo kuras

  • Iš policijos suvestinių

Antradienį Palangoje, Darbėnų kelyje, apie 14.48 val. vilkikas „Volvo“ nuvažiavo nuo kelio. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, sunkiasvorė buvo apvirtusi ant šono, iš kuro bako lašėjo dyzelinis kuras. Vairuotojas buvo išlipęs iš kabinos. Kurui perpilti panaudoti 3 po 120 l talpos indai. Panaudojus sugeriamąją medžiagą sorbentą, išbėgęs kuras surinktas.

„P. n.“ informacija


Kretingos rajonui apskrities veteranų čempionate atstovavusi HBH komanda tapo jo nugalėtoja.

Futbolo klubui „Žibininkai“ atstovaujanti komanda HBH tapo Klaipėdos apskrities veteranų 45 + futbolo „8x8“ čempionato nugalėtoja. Be mūsų rajono atstovų, jame žaidė Šilutės, Gargždų ir Klaipėdos veteranai – iš viso 6 komandos.

„Sužaidėme 10 rungtynių. Mums patiems buvo netikėta, kad po I rato įsitvirtinome I vietoje. Supratome, kad galime pakovoti ir dėl aukščiausio apdovanojimo“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė futbolo klubo „Žibininkai“ direktorius Andrius Piekus ir šio klubo vaikų ir jaunimo ugdymo vadovas Gintaras Šeirys.

Nors II ratą HBH veteranai ir pradėjo apmaudžiu pralaimėjimu Šilutėje bei lygiosiomis Gargžduose, o artimiausi varžovai sėkmingai triuškino savo priešininkus ir prieš paskutinį turą mūsiškius aplenkė 3 taškais, viską nulėmė paskutinės rungtynės, kurias HBH žaidė prieš praėjusių metų apskrities čempionę – pajėgią Klaipėdos „Atlanto“ veteranų komandą.

„Norint iškovoti čempionų vardus, mums buvo būtina pergalė, o varžovams būtų pakakę lygiųjų“, – paaiškino A. Piekus, neslėpdamas, kad permainingoje ir atkaklioje kovoje netrūko nei emocijų, nei fizinės kovos. Ir, nors progų pasižymėti turėjo ir mūsiškiai, ir varžovai, I kėlinys baigėsi be įvarčių – 0:0.


Rajono veteranų salės futbolo pirmenybių I etapas artėjo prie finišo – komandoms liko žaisti tik vieną turą. Ketvirtas turas pateikė netikėtumų. Aiški pirmenybių autsaiderė „Palangos“ komanda, pralaimėjusi visas rungtynes dideliu skirtumu, netikėtai 6:4 nukovė „Slėnio“ veteranus, kurie pretendavo į aukštas vietas. Jau 3-ią min. „Palanga“ pirmavo 1:0. Tiesa, 14-ą min. „Slėnio“ komandai pasisekė išlyginti rezultatą – 1:1. Tačiau po to sekė rezultatyvios „Palangos“ veteranų atakos: 14-ą ir 19-ą min. sublizgėjo Vidas Dančenka, pelnęs du įvarčius, ir „Palanga“ atitrūko 3:1. 24-ą min. „Palangos“ ataką vėl lydėjo sėkmė – 4:1. Antro kėlinio pradžia vėlgi geriau sekėsi „Palangos“ komandai. Ji pelnė dar vieną įvartį ir pirmavo solidžiu skirtumu – 5:1. Tačiau „Slėnio“ futbolininkai neketino taip lengvai pasiduoti ir vartininką pakeitė aikštės žaidėju. Užgulusi varžovų vartus, „Slėnio“ ekipa 31-ą min. sušvelnino rezultatą – 2:5. Dar sėkmingiau jie sužaidė 49-ą min., kai pelnė du įvarčius. Rezultatas „Palangai“ tapo grėsmingas, skirtumas tik minimalus – 5:4. Bet 50-ą min. vėl iššovė V. Dančenka, ir „Palanga“ įtemptas rungtynes laimėjo 6:4.

Kiek netikėtai baigėsi antrosios rungtynės. „Aston Villa“ gana lengvai 8:3 pasiekė pergalę prieš pajėgią „Danės perlo“ komandą. Tiesa, pirmieji 2-ą min. įvartį pasiekė „Danės perlo“ futbolininkai. Bet jau 7 min. rezultatas lygus – 1:1, ir toliau jau šeimininkavo „Aston Villa“: 17-ą, 21-ą, 22-ą ir 24-ą minutėmis ji pelnė dar 4 įvarčius be atsako ir kėlinį baigė 5:1. Antras kėlinys vyko su aiškia „Aston Villa“ komandos persvara, kuri 36-ą min. išaugo iki 8:2. 41-ą min. „Danės perlas“ dar sugebėjo sušvelninti rezultatą iki 3:8.


Į rajono tvenkinius įleista per 1 tūkst. lydekaičių.

Šešiuose Kretingos rajono tvenkiniuose papildyti žuvų ištekliai – iš viso įleista 1 tūkst. 10 šiųmečių lydekaičių.

Kretingos dvaro parko I tvenkinys pasipildė 50 lydekų, šio parko II tvenkinys – 180, III tvenkinys – 250. Į Pastauninko parke esantį Kretingos vienuolyno tvenkinį paleista 50, Rūdaičių – 400, Šukės – 80 lydekų.

Kretingos rajono vandens telkiniai žuvimis papildomi kasmet, remiantis atliktais ichtiofaunos išteklių tyrimais ir parengtu ilgalaikiu žuvų įveisimo planu. Tyrimų duomenimis, daugumoje rajono tvenkinių labiausiai trūksta plėšriųjų žuvų. Jų trūkstant kenčia visa ekosistema – įsiveisia per daug smulkių karpinių žuvų, dominuojant filtoplanktonui tvenkiniai pradeda „žydėti“, mažėja vandens skaidrumas, skursta povandeninė augmenija, įsivyrauja zooplanktonu mintančios karpinės žuvys, susidaro nepalankios sąlygos kai kurioms žuvų rūšims neršti ir kt.

Žuvų įveisimo darbai finansuojami iš Kretingos rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų. Rajono tvenkinių įžuvinimas šiemet kainavo 2 tūkst. 989,5 Eur.

Praėjusiais metais į paminėtus Kretingos rajono tvenkinius buvo įleista 500 lydekų.

Kretingos rajono savivaldybės informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas