Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pranciškonų gimnazijos gimnazistas ketvirtokas Arnas Karužas prisipažino dar tebegyvenąs per projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę 2010“ patirtais įspūdžiais. „Tai buvo viena įspūdingiausių savaičių mano gyvenime“, - teigė vaikinas, svajojantis apie medicinos studijas Kauno medicinos universitete ir neatmetantis galimybės siekti politinės karjeros.

Gimnazistas Arnas Karužas sakė svajojantis tapti mediku bei neatmeta galimybės kada nors siekti ir politinės karjeros.

A.Karužas buvo vienas iš 30 Lietuvos jaunuolių, atlikusių vieną savaitę trukusią praktiką Lietuvos Vyriausybėje. Pildydamas anketą vaikinas sakė nesitikėjęs, kad projekto sumanytojai atkreips į ją dėmesį ir pakvies dalyvauti projekte. Ir tik patekęs tarp jo dalyvių, A.Karužas suprato, kokio masto konkursą jam pavyko įveikti.

„Kai susipažinau su bendraamžiais iš Lietuvos, dalyvavusiais praktikoje, suvokiau, jog buvome atrinkti geriausi iš geriausių. Tai, manau, - didelis įvykis kiekvieno mano bendraamžio gyvenime, nes atlikti tokią praktiką galimybė suteikiama tik vieną kartą“, - paaiškino gimnazistas.

Pildant anketą jam teko atsakyti į klausimus, susijusius su mokslo, visuomeninės veiklos pasiekimais, įvardinti motyvaciją, kodėl jis norėtų dalyvauti praktikoje Vyriausybėje, kokių konkrečių pasiūlymų turėtų dėl Vyriausybės darbo ir panašiai.

Vaikinas, kurio mokymosi vidurkis – 9,9 balo, - nuolatinis įvairių konkursų, olimpiadų dalyvis, buvęs gimnazijos viceprezidentas, rajono nevyriausybinės organizacijos „Apskritas stalas“ dalyvis, mokyklos parlamento, gimnazijos tarybos narys, besidomintis politiniais Lietuvos ir pasaulio įvykiais, sugebėjo įtikinti vertinimo komisiją, jog yra vertas atlikti praktiką Vyriausybėje ir su šios institucijos darbu susipažinti „iš vidaus“.

Nors projektą organizavo pati Vyriausybė, biudžeto pinigų jam finansuoti neeikvojo: Vyriausybės darbuotojai dirbo be atlygio, savanoriškais pagrindais, o išlaidas padengė privatūs rėmėjai.

„Mūsų praktika Vyriausybėje vyko minutė į minutę, faktiškai nebuvo jokio atokvėpio. Vakarais galva sukdavosi ir nuo įspūdžių, ir nuo informacijos srauto, ir nuo susitikimų su aukšto lygio valstybės tarnautojais, profesoriais. Net ir vakarais, sugrįžus į „filaretus“ (jaunimo nakvynės namai – aut. past.), vykdavo susitikimai, dienos įspūdžių aptarimai, po kurių dar savo mintis, įspūdžius sudėliodavome internetiniuose dienoraščiuose – bloguose“, - praktikos tempą pabandė apibūdinti A.Karužas.

Jis, anketoje pasisakęs, jog nori studijuoti mediciną ir norėtų dirbti Sveikatos apsaugos ministerijoje, ten per praktiką ir pakliuvo.

„Buvau labai išsamiai supažindintas su Santariškių klinikų Onkologijos instituto ir Vaikų ligoninės darbu. Tai padarė labai didelį įspūdį, ypač – galinga medicinos įranga, leidžianti tiksliai diagnozuoti. Medicinos profesoriai bent trumpam leido priartėti prie jų darbo, o medicinos personalas juokaudamas mane vadino ministru“, - praktikos akimirkas prisiminė vaikinas.

Iš arčiau pamatytas medikų darbas jo nė kiek neatgrasė nuo porfesijos pasirinkimo, atvirkščiai – dar labiau jį sustiprino.

„Bet galimybė iš arti pamatyti Vyriausybės darbą šiek tiek atkratė nuo politikos. Pamačiau, kad dirbant Vyriausybėje nepakanka būti tik geru specialistu – privalu turėti daug idėjų bei gebėjimų tas idėjas „pramušti“. Pamačiau, kad Vyriausybėje iš tiesų yra labai daug dirbama, o popierių – tokios krūvos, kad net nukirstų medžių tam popieriui gaminti pagailo, - pasakojo A.Karužas.- Tačiau Vyriausybė, mano nuomone, daro labai daug klaidų, kurios atsiranda dėl populizmo, politikavimo. Pamatėme, kad Vyriausybės lygmeniu dirba daug gerų specialistų, tačiau kelią jiems pastoja politika“.

Jaunuolių praktika Vyriausybėje itin domėjosi šalies žiniasklaida. Arnui taip pat teko duoti interviu. Vaikinas patyrė, kad žurnalistai labai laukė kritikos Vyriausybės adresu.

„Išsakiau savo nuomonę apie sveikatos reformą, kurios eiga pasidomėjau ir prieš praktiką. Pabuvojęs Vyriausybėje, daugeliu atvejų pakeičiau savo išankstinę nuomonę kad ir apie rajono ligoninių skaičiaus mažinimą. Daug diskutavome apie vaistus, apie farmacininkų spaudimą, daromą ir ministerijai, ir visuomenei. Sužinojau tokių dalykų, ko nebūtų pavykę padaryti nepabuvojus Vyriausybėje“, - teigė A.Karužas.

Remdamasis savo patirtimi, įspūdžiais, jis ir savo jauniesiems kolegoms patartų būtinai pildyti tokio projekto anketą ir surizikuoti dalyvauti kad ir labai dideliame konkurse.

Dalyvavusieji projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę 2010“, kurio sumanytojas ir autorius yra Premjero patarėjas Mykolas Majauskas, buvo pakviesti prisidėti prie kitąmet kuriamo projekto.

„Kaip ir mane, taip ir kitų metų praktikos Vyriausybėje dalyvius projektas turėtų paskatinti labiau domėtis šalies Vyriausybės darbu, veikla. Esu įsitikinęs, kad toks projektas – labai reikalingas, todėl esu pasirengęs padėti projekto sumanytojams“, - sakė gimnazistas.

Jis bei kiti praktikos dalyviai turėjo galimybę pabendrauti ne tik su Vyriausybės atstovais – ministrais, viceministrais, departamentų direktoriais, specialistais, bet ir su Premjeru Andriumi Kubiliumi. Jis A.Karužui padarė maloniai bendraujančio, tačiau labai pavargusio daug dirbančio žmogaus įspūdį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas