Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Uždaroji akcinė bendrovė „Agrochema“ Kretingos r. Šukės kaime ūkininkaujančio Broniaus Miliaus ūkyje surengė lauko dieną, kuri buvo skirta naujiems produktams pristatyti bei apžvelgti bandymų, atliekamų šio ūkininko pasėliuose, pirminius rezultatus.

Ūkininkas Bronius Milius (dešinėje), kurio ūkyje ir buvo surengta Lauko diena, kartu su kolegomis ūkininkais pasidžiaugė puikiai augančiomis „Fuego“ veislės pupomis.

„Bronius Milius – vienas stambiausių ir pažangiausių rajono ūkininkų, kuris gerąją ūkininkavimo patirtį perduoda jau ir savo anūkams“, – taip ūkio šeimininką bendrovės „Agrochema“ Kretingos regiono vadybininkas Juozas Abelkis pristatė lauko dienos dalyviams, kurių gausiai susirinko ne tik iš Kretingos, bet ir iš Radviliškio, Joniškio, Mažeikių, Klaipėdos bei kitų rajonų. Jie turėjo galimybę tiesiogiai konsultuotis su „Agrochemos“ vadybininkais, specialistais, pasirengusiais atsakyti į ūkininkams rūpimus klausimus, susijusius su pasėlių priežiūra.

Sviestu košės nepagadinsi

„Dirbu, kaip atrodo teisingai, – kolegoms ūkininkams aprodydamas savąjį pupų lauką kalbėjo B. Milius. – Taikau beariminę žemės dirbimo technologiją, pavasarį praeinu su skutiku ir tada sėju.“

Į vieną hektarą B. Milius pavasarį sėjo 360 kg „Fuego“ veislės pupų. Gerai pasėti nebuvo taip paprasta – šių pupų sėkla stambi, reikia labai lėtai važiuoti su sėjamąja, kad sėkla išbyrėtų tolygiai. Pupų pasėlius tręšė amofosu ir kalcio chloridu – šių trąšų dėjo po 150 kg/ha, prieš žydėjimą bėrė po 100 kg/ha salietros. Tarp ūkininkų kilo diskusija, ar ankštiniams reikia salietros, nes esama ir priešingos nuomonės, tačiau, anot B. Miliaus, sviestu košės nepagadinsi, – augalui, kaip ir žmogui, reikia maisto medžiagų, o už tai bus atlyginta geru derliumi.

B. Milius savo ūkyje iš viso augina 130 ha pupų. Anksčiau sėdavo iki 4 veislių, kurias išbandęs atsirinko būtent „Fuego“. Šių kulia iki 6 tonų iš hektaro, aruoduose išdžiovina iki 17 proc. drėgnumo. Vegetacijos metu kovodamas su piktžolėmis bei kenkėjais, įterpia mikroelementų – molibdeno, mangano bei kitų. Ūkininkas jau patyrė, jog pupos yra geras priešsėlis žieminėms kultūroms.

„Šiemet pupų pasėliai gražesni negu pernai – ir aukštesni, ir žalesni. Kai pupos aukštesnės, aukščiau formuojasi ir apatinės ankštys, lengviau nupjauti ir kulti“, – jog šiemet laukia gero pupų derliaus, neslėpė B. Milius.

Auginant vasarinį rapsą ūkininkams sunkiausia kovoti su ligomis, kai kurios jų pasėliams – pražūtingos.

Pakeliui į bandomuosius laukus renginio dalyviai apžiūrėjo ir kito Šukės kaimo ūkininko Virginijaus Kontrimo vasarinio rapso pasėlius. Prieš sėją rapsą ūkininkas tręšė į dirvą įterpdamas 300 kg/ha NPK 10:26:26 trąšų, po to bėrė 200 kg/ha amonio sulfato, trečiąsyk – KAS-32 – 260 kg/ha. Nuo kenkėjų purškė „Proteus“, nuo ligų – „Folicur“. Ūkininkas pripažino, jog vasarinio rapso pasėliuose yra sunkiausia kovoti su ligomis, iš kurių, „Agrochemos“ specialistų pastebėjimu, labiausiai paplitusios ir daugiausia žalos pridaro netikroji miltligė, fomozė, šaknų gumbas, sklerotinis puvinys, juodligė. Pavyzdžiui, aptikus šaknų gumbą, tame pačiame lauke sėti rapsus rekomenduojama tik po 4 metų.

Nauji produktai – derliui ir dirvožemiui pagerinti

Optimizmo nestokojantis ūkio šeimininkas B. Milius sakė: „Almos“ veislės žieminius kviečius yra nelengva auginti – ji ganėtinai imli ligoms, tačiau labai ankstyva ir užaugina tik ekstra klasės grūdus. Manau, tikrai tokius kulsiu ir šiemet.“

Apibendrindama pirminius bandymų laukelių rezultatus, „Agrochemos“ specialistė Lina Naudžiūnienė paaiškino, kad trijuose laukeliuose atliekami azoto stabilizavimo bandymai, naudojant skirtingus produktus bei nevienodus jų kiekius. Viename laukelių naudojamas įprastas karbamidas, kituose dviejuose – karbamidas su skirtingomis azoto stabilizatoriaus N-Lock dozėmis.

Žieminių kviečių bandymų lauke vadybininkas Pranas Puidokas (dešinėje) pristatė humines ir fulvines rūgštis VISCOPOL BLACK bei mikroorganizmų kompleksą „Bio Snip“ – naują produktą, kuris sudomino ūkininkus.

Svečio teisėmis „Agrochemos“ lauko dienoje dalyvavęs „Berner“ augalų apsaugos atstovas Vaidotas Donyla, pristatydamas azoto stabilizatorių „N-Lock“, teigė, jog jį patogu naudoti – jis tinkamas naudoti su visomis azoto trąšomis, taip pat srutomis, produktą galima purkšti įprastais purkštuvais, o stabilizatoriaus aktyvumas tęsiasi iki 3 mėnesių. Specialistas paaiškino, jog „N-Lock“ veikia nitrosomonų bakterijas, todėl jos tampa neaktyvios, ir dėl šios priežasties azotas dirvoje išlieka nepakitęs amoniakinio azoto pavidalu – taip neprarandamas azotas dėl išsiplovimo ir denitrifikacijos proceso. „Stabili azoto forma susijungia su dirva, augalams jis tampa lengvai prieinamas, kai virsta nitratiniu azotu, o jo išsiplovimas ir išgaravimas sumažinamas iki minimumo“, – paaiškino V. Donyla.

Tyrimais nustatyta, jog panaudojus „N-Lock“ žieminių kviečių derlius padidėja iki 5 proc., kukurūzų – iki 8 proc., atsiranda galimybė sumažinti tręšimų skaičių, augalai gali pasisavinti azotą jiems tinkamu laiku.

„Agrochemos“ vadybininkas Pranas Puidokas atkreipė ūkininkų dėmesį į tai, jog šiuo metu vasarojaus pasėliuose dar naudotinos „Lyderio Mg + NS“ trąšos su magniu, siera ir amidiniu azotu. P. Puidokas ūkininkams priminė ir apie ypač populiarią „Agrochema“ skystąją mikroelementinę trąšą LYDERIS MIKRO, kuri tiktų ir beicuojant žiemkenčių sėklą – produkto sudėtyje yra cinko, vario, mangano, kurie skatina šaknijimąsi. Žieminių javų ir rapsų augimą ir vystymąsi rudenį skatina ir skystoji makro ir mikro elementinė trąša LYDERIS SUPER. Šį produktą specialistas rekomendavo rudeniniams žiemkenčių tręšimams per lapus.

„Reikia pradėti galvoti, kaip padėti ir augalui, ir dirvožemiui. Svarbu, kaip visą biomasę paskatinti kuo greičiau ir efektyviau skaidytis“, – pristatydamas augalų šaknyną skatinantį augti ir dirvožemyje esančias maisto medžiagas lengviau įsisavinantį huminių rūgščių komplesą VISCOPOL BLACK, kalbėjo P. Puidokas. Šias rūgštis galima naudoti ir su beicais, pesticidais bei mikroelementinėmis trąšomis. Ūkininkų susidomėjimo sulaukė ne tik šios rūgštys, bet ir mikroorganizmų kompleksas „Bio Snip“, kuris padeda skaidyti ląstelieną. „Bio Snip“ naudojamas kartu su KAS trąšomis, išpurškiant ant šiaudų.

„Agrochemos“ specialistai ūkininkus pakvietė dalyvauti „Agrovizijoje“, kuri Dotnuvos laukuose rengiama birželio 28-30 dienomis – šioje parodoje bus pristatyti ir patys naujausi bendrovės „Agrochema“ produktai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas