Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Per paskutinį posėdį Kretingos rajono tarybos nariams buvo pristatytas Vilniaus g. rekonstrukcijos modelis – kaip atrodytų ši centrinė miesto arterija, jei susikirtimuose su Birutės bei J. K. Chodkevičiaus gatvėmis būtų įrengtos žiedinės sankryžos, o vietoj keturių eismo juostų ties „Maxima“ beliktų dvi. Anot projekto rengėjų ir vertintojų, šitaip perorganizuotas eismas Kretingoje būtų patogesnis ir saugesnis visiems eismo dalyviams.

Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektas buvo pristatytas rajono Savivaldybės tarybos nariams.

Vilniaus g. rekonstrukcijos projekto vertinimą, kuris buvo atliktas projekto rengėjų – bendrovės „Kelvista“ užsakymu, pristatė „Kelprojekto“ eismo inžinerijos grupės vadovas Rimvydas Sabonis.

Jis paaiškino, kad buvo atlikta eismo srautų analizė dabartinėmis sąlygomis bei sumodeliuota situacija, kaip Vilniaus gatvės ruožas nuo Birutės g. iki magistralinio kelio A 11 atrodytų įgyvendinus projektą. Inžinieriai rėmėsi duomenimis, kokius gavo bepiločiu orlaiviu iš viršaus nufilmavus eismą Vilniaus gatvėje 2017 metų gegužės 4 dieną rytinio piko metu – nuo 7.20 iki 8.20 val. ir vakarinio piko metu – nuo 16.30 iki 17.30 val.

Pagerėtų situacija Birutės gatvėje

Analizuojant Vilniaus g. susikirtimą su Birutės g., anot R. Sabonio, šiuo metu blogiausia situacija susidaro įvažiuojantiems į miestą iš Birutės g., kur rytinio piko metu nutįsta ilgos automobilių eilės.

„Dabar ten automobilių prastovos siekia 38-42 sekundes ir vertinant, kad tai yra vidutinės valandos prastovos, jos yra didelės, – pastebėjo R. Sabonis, paaiškinęs, kad Kretingos miesto pikas yra lyg stipri banga – likus 10 min. iki 8 val. didelis transporto kiekis staiga užtvindo gatves, o jau po 8 val. eismas vėl gerokai sumažėja. – Taigi galime įsivaizduoti, kad per patį piką Birutės g. automobiliams tenka stovėti 2 min., o gal ir ilgiau. Situacija nėra gera.“ Tai, anot inžinierių, išspręstų čia įrengta žiedinė sankryža, nes tuomet pasikeistų pirmumas – jis būtų teikiamas tiems, kas jau įvažiavo į žiedą. „Bet truputį suprastėtų situacija Mėguvos g. įvažiavime. Čia automobiliui vidutiniškai tektų laukti apie 20 sek.“, – sakė R. Sabonis, atkreipęs dėmesį ir į tai, kad įrengus žiedą būtų saugiau ir vairuotojams, ir pėstiesiems.

Ties „Maxima“ – chaosas

Kalbėdamas apie Vilniaus g. atkarpą ties prekybos centru „Maxima“, R. Sabonis ją įvardino kaip chaotišką vietą. „Kiek mes filmavome ir vertinome, ten nėra gerai sureguliuotas eismas: vieni sustoja prie juostos, kiti ją ignoruoja, kerta ištisines linijas, važiuoja ant pėsčiųjų. Jeigu būčiau policininkas, rinkčiausi tą vietą, nes ten daroma daug pažeidimų“, – kalbėjo R. Sabonis.

Gatvės rekonstrukcijos projekte siūloma vietoj dviejų eismo juostų į abi puses, palikti po vieną eismo juostą. Be to, nebūtų leidžiamas kairinis posūkis į Rotušės a., kur parkuojami automobiliai. „Nors gyventojai įpratę taip važiuoti, bet dėl eismo saugumo ir bendros tvarkos siūlome kairinio posūkio atsisakyti ir eismą į aikštę organizuoti arba apsisukant žiede prie Birutės g., arba per kitą įvažiavimą į Rotušės a.“, – teigė R. Sabonis.

Anot jo, sutrumpėjus atstumui ir atsiradus saugumo salelei, saugiau būtų ir pėstiesiems. O kadangi jie galės greičiau pereiti gatvę, trumpiau bereiks laukti transporto vairuotojams, laukiantiems žalio šviesoforo signalo.

Šviesoforą paliktų

Analizuodamas rytinio piko rezultatus, R. Sabonis teigė, kad po rekonstrukcijos prie šviesoforu reguliuojamos pėsčiųjų perėjos vairuotojams gali tekti palaukti iki 2 sek. ilgiau, negu tenka šiuo metu, tačiau praktiškai kasdieniame gyvenime tai yra nepajaučiama. „Skirtumas tik toks, kad dėl buvusių dviejų eismo juostų visi važiuotų viena, ir tai stebint gali atrodyti, kad susidaro ilgesnė automobilių eilė. Tačiau visi išvažiuos vis tiek daugmaž tokiu pat laiku kaip ir dabar“, – užtikrino R. Sabonis.

Pasak jo, vertinimą atlikę inžinieriai diskutavo dėl to, ar reikalinga palikti šviesoforą ties „Maxima“. „Mūsų nuomone, tikrai reikia, nes ten yra intensyvi pėsčiųjų perėjimo vieta ir ją reiktų reguliuoti šviesoforu, geriausiai paspaudžiamu, kad jei nieko nėra, nebūtų stabdomas eismas. Kitas teigiamas dalykas – šviesoforas veiks kaip tarpų sudarytojas tarp dviejų žiedų. Pagrindinis eismas vyksta Vilniaus g., tad įsijungus raudonam signalui, turės progos į žiedus įvažiuoti automobiliai iš kitų krypčių“, – paaiškino R. Sabonis.

Eismo problemas sprendžia draugiškumas

Inžinieriai ištyrė, kad įrengus žiedinę sankryžą ties J. K. Chodkevičiaus g., susibalansuotų eismas visomis kryptimis, nes šiuo metu kyla problemų tiems, kas įvažiuoja iš šalutinės J. K. Chodkevičiaus gatvės ir suka į kairę. R. Sabonio pastebėjimu, kadangi Vilniaus g. ir magistralinio kelio A 11 sankryža yra nepakankamai pralaidi ir čia rytais susidaro spūstys, tai daro įtaką ir iš šalutinių gatvių judančiam transportui, pavyzdžiui, išvažiuojančiam iš Maironio g.

„Mano inžinieriai pastebėjo, kad kretingiškiai labai draugiški – jie praleidžia į Vilniaus gatvę norinčius įvažiuoti automobilius iš šalutinių gatvių. Ir gerai, kad taip yra, nes kitaip tie automobiliai iš šalutinių gatvių niekada neįvažiuotų“, – sakė R. Sabonis, įsitikinęs, kad būsimas turbožiedas šią situaciją pagerins.

Papildoma juosta – sukantiems kairėn

Tačiau jis neslėpė: įgyvendinus siūlomą rekonstrukciją, šiek tiek situacija pablogėtų tiems, kas iš Savanorių g. norės įvažiuoti į Vilniaus g. Mat ties šia sankryža Vilniaus gatvėje siūloma įrengti kairinio posūkio juostą – ji, anot inžinierių, užtikrintų saugias sąlygas sukti į kairę – į Savanorių g., o tuo pačiu nebūtų stabdomas srautas važiuojančiųjų tiesiai, Rotušės a. link. Šioje sankryžoje būtų įrengta ir papildoma perėja su saugumo salele. Vadinasi važiuojantiems iš Savanorių g. ir sukantiems kairėn, teks praleisti važiuojančius Vilniaus g. (tiesiai bei sukančius kairėn) ir dar pėsčiuosius.

„Reikės stebėti daugiau dalyvių, bet žiūrint iš eismo organizavimo pusės, tiesiai važiuojančių Vilniaus gatve yra 360 automobilių ir jiems dėl vieno sukančio į kairę sustoti nebereikėtų. Tai užtikrintų komfortą ir iš dalies saugumą, neatsitiktų įvykių, kai iš paskos važiuojantis automobilis įvažiuoja į galą tam, kuris staiga stabdo, nes sugalvojo sukti į kairę“, – paaiškino R. Sabonis.

Atskirs pėsčiųjų ir dviračių takus

Apibendrindamas Vilniaus g. rekonstrukcijos projektą, R. Sabonis teigė, kad eismo sąlygos labai nepasikeistų, tačiau judėjimas būtų organizuojamas darniau ir tvarkingiau, negu yra dabar. Be to, būtų padidintas saugumas pėstiesiems bei dviratininkams.

„Čia yra miesto centras, centrinė gatvė ir ją labiau pritaikykime pėsčiųjų bei dviratininkų poreikiams. Visa Europa eina tuo keliu, kad sukurtų darną, miesto centruose atsisako plačių gatvių“, – teigė pristatyme taip pat dalyvavęs projektą rengusios bendrovės „Kelvista“ projektų vadovas Darius Lukšys, priminęs, kad idėją įrengti žiedines sankryžas ir sumažinti eismo juostų skaičių visų pirma pasiūliusi Automobilių kelių direkcija, kuri iš dalies finansuos projekto įgyvendinimą.

Jį papildė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis, kuris paaiškino, kad Vilniaus g. rekonstrukcijos projektas buvo parengtas 2013 metais, tačiau tuomet neįgyvendintas dėl lėšų stokos, o dabar, kai praėjo tiek laiko, jį būtina patobulinti, atsižvelgiant į naujausias tendencijas.

„Eismas tikrai nepablogėja, o kai lieka dvi eismo juostos, pėstiesiems saugiau pereiti gatvę. Senajame projekte buvo numatytas bendras pėsčiųjų ir dviračių takas nuo bažnyčios iki Maironio g., o dabar, susiaurinus juostas, pėsčiųjų takas būtų atskiras nuo dviračių tako ir jie tęstųsi visą atkarpą nuo Birutės g. iki magistralinio kelio“, – kalbėjo P. Černeckis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas