Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Eksporto lyderis sėkmei pasikinko ir paspirtukus

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2016-12-06

Pasikalbėti apie plėtros ir eksporto galimybes į Kretingos rajono savivaldybę įstaigos „Versli Lietuva“ sukviesti regiono verslininkai patirties sėmėsi ir iš eksporto lyderės rajone bendrovės „Terekas“ sėkmės istorijos.

Renginyje „Plėtros kryptis – eksportas“ „Versli Lietuva“ atstovai – generalinės direktorės pavaduotoja Giedrė Zdanavičienė, vyriausioji projektų vadovė Rasa Narušaitytė bei projektų vadovas Simonas Aleksandravičius – rajono verslininkams ne tik pristatė eksporto skatinimo priemones, galimybes pasinaudoti verslo konsultantų tinklu bei eksportuotojų duomenų baze, patarė, kaip sutaupyti vykstant į verslo misijas bei parodas, bet ir skatino dalintis kontaktais bei patirtimi.

Globaliai rinkai – Skandinavijos bei Europos Sąjungos šalims, Kanadai, Jungtinėms Amerikos Valstijoms, Pietų Afrikos Respublikai, Australijai – taros pūtimo mašinas gaminančios įmonės „Terekas“ generalinis direktorius Juozas Maksvytis įsitikinęs, jog eksporto sėkmę nulėmė inovatyvus produktas, investicijos į jo dizainą bei reklama: „Dizainas daro didelę įtaką pardavimams – žmonės perka emociją. O „Tereko“ gaminamos mašinos gali būti lyginamos su „Ferrari“ automobiliu, ir ne tik savo kaina. Skirtumas tik tas, kad jos dar ir uždirba pinigus.“

Daryti tai, ko nedaro didieji

Grėsmingoje pasaulinėje rinkoje „Terekas“ – smulki žuvelė, tačiau tai šiai įmonei netrukdo sėkmingai konkuruoti.

„Pavyzdžiui, vokiečių kompanijos „Krones“, veikiančios nuo 1951 metų, apyvarta siekia 3 mlrd. eurų, joje dirba 14 tūkst. žmonių, o pas mus – vos 140. Tokių ryklių yra ne vienas, tačiau jie mūsų taip ir nesuvalgė“, – konstatavo „Tereko“ vadovas.

Ir nors „Tereko“ gaminamų įrenginių kaina 25 proc. mažesnė negu konkurentų vokiečių ar prancūzų, J. Maksvyčio įsitikinimu, laimima ne dėl to.

„Mūsų sėkmės sprendimas – imtis tokių užsakymų, kurie nėra įdomūs šio verslo banginiams. Jeigu vienai kanadiečių įmonei vokiečiai pasiūlė pirkti tris mašinas, mes – prisidėti 60 tūkst. eurų ir pirkti vieną specialiai jai sukonstruotą modifikuotą įrenginį. Šiandien jau turime trečią tokio įrenginio užsakymą“, – teigė J. Maskvytis.

Inovacijos – būtinos

Savo evoliuciją pradėjęs 1995 metais nuo paprastų aparatų, kurie gamino 800–900 buteliukų per valandą, 1998 m. „Tereko“ įrenginys per valandą jau pūtė 1,5 tūkst. PET taros. Pirmasis pusiau automatinis pneumatinis aparatas gimė 1999 m., tačiau jis taip vibruodavo, kad per naktį nukeliaudavo pusę metro.

„Gydėme jį ir 2007 m. pagaminome visiškai automatinį įrenginį su elektrinėmis servo pavaromis, gaminusį 5,5 tūkst. buteliukų per valandą, 2014 m. jis jau gamino 9 tūkst. buteliukų per valandą, – kalbėjo „Tereko“ vadovas. – Jeigu būtume likę prie senojo pusautomačio varianto, prie jų būtų dirbę 15 žmonių, o dabar dirba vienas ir padaro tą patį. Jeigu nebūtume evoliucionavę, šiandien nebebūtume įdomūs net baltarusiams, kazachams ar kitoms posovietinėms valstybėms, nuo kurių prasidėjo mūsų eksportas.“

Anot jo, pasaulis jau seniai suprato, kad investicijos į dizainą, o tuo pačiu – ir į inovacijas atsiperka. „Lietuvoje inovacijas taiko apie 30 proc. visų įmonių. Lyderės šioje srityje Vokietija ir Liuksemburgas, jų rodiklis siekia 70 proc., – statistikos pateikė J. Maksvytis. – Taikant inovacijas, padidėja apyvarta, mažėja kaina, kadangi parduodi daugiau, auga pelno marža ir plečiasi rinka. Anglai yra suskaičiavę, kad į dizainą investavus vieną svarą, turėsi keturis svarus grynojo pelno.“

Iki stendo – paspirtuku

Puikia investicija į verslą „Tereko“ vadovas vadina ir tarptautines parodas, kurių visame pasaulyje kasmet sistemingai aplanko bent penkias.

„Kol važiuodavome į parodas tik su plakatais, mūsų stendai taip ir likdavo pustuščiai, tačiau pernai į vieną didžiausių pasaulyje parodų Amerikoje nuvežėme ir patį įrengimą. Visas parodų dienas mūsų stende sukosi masė žmonių, o penki mūsų konsultantai vos spėjo suktis“, – prisiminė J. Maksvytis.

Sėkme virto ir pernai Stokholme įvykęs nesusipratimas, kai beveik 7 tonas sveriančią mašiną į parodą atsigabenusiems lietuviams buvo paskirta vieta antrame aukšte. Taisydami padėtį organizatoriai atidavė „Terekui“ pusę parodos kavinės erdvės ir tai tapo pirmu atveju bendrovės istorijoje, kai įrenginys buvo nupirktas tiesiog parodoje.

Spalio pabaigoje „Tereko“ komanda sugrįžo iš didžiausios Vokietijoje parodos Diuseldorfe ir per pastarąjį mėnesį bendrovė jau sulaukė septynių potencialių užsienio klientų.

„Jeigu jie jau atvyksta pas mus, 70 proc. tikimybė, kad įsigis įrenginį, – patikino J. Maksvytis, dalindamasis kūrybinga strategija, kuria pasinaudojo šioje parodoje. – Prie konkurentų stendų pastatėme du jaunus žmones, kurie pasakojo lankytojams, kad šiek tiek tolėliau jų laukia kur kas įdomesnis pristatymas ir siūlėme juos ten nugabenti paspirtukais. Smalsumas buvo sužadintas kaipmat.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas