Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Andrius Varnas:

- Esu ant odos pastebėjęs pigmentinių dėmių. Jas visada pasižiūriu, pasitikrinu, ar neplinta, nekeičia spalvos. Apgamų jokiu būdu negalima draskyti, dirginti. Taip pat žinau, kad turint apgamų negalima piktnaudžiauti saule. Mėgstu pasideginti, tačiau ne per ilgai.

Almutė Gibavičiūtė:

- Atkreipiu dėmesį, jei kitas žmogus turi apgamą, perspėju, kad prisižiūrėtų. O pats žmogus save dažnai palieki paskutinėje vietoje. Nors puikiai žinau, kad apgamus reikia stebėti. Jei jie didėja - signalas, kad kažkas vyksta negerai.

Antanas Bobrovas:

- Ne. Esu girdėjęs, kad kai kurie apgamai gali būti pavojingi, tačiau niekada apie tai nesusimąsčiau ir savo odos nestebiu. Labai mėgstu degintis ir saulės nebijau – negalvoju, kad ji man galėtų pakenkti.

Gydytojo dermatovenerologo Edmundo Miščiko komentaras:

- Gegužės 9-ąją bus rengiama Euromelanomos susirgimų diena. Jos tikslas – paraginti visuomenę atkreipti dėmesį į savo odą, padėti žmonėms išsiaiškinti, suprasti, kokie būna apgamai, kokią grėsmę jie gali kelti ir kaip reikia save stebėti. Supiktybėję apgamai nėra vienos dienos reikalas – jie vystosi pamažu. Todėl savo kūną reikėtų stebėti kasdien – rengiantis, prausiantis, einant į pirtį. Savęs stebėjimas turėtų būti natūralus reiškinys: juk odą teturime vieną. Kilus įtarimams dėl apgamo, patarčiau nedelsiant kreiptis į odos specialistą, nelaukiant jokių akcijų - Kretingos ligoninėje siuntimo pas dermatovenerologą nereikia. Sunerimti reikėtų tada, jei apgamas keičia savo dydį, spalvą, niežti, peršti. Pavojingiausi apgamai yra tie, kurie atsiranda atvirose kūno vietose – saulė greičiau paveikia piktybėti linkusius darinius. Todėl raginu saulės spindulius vertinti atsakingai – saulė yra mūsų draugas, tačiau ja piktnaudžiauti – nevalia. Iki 11 valandos ir po pusės penkių vakaro saulė nebėra tokia pikta, tačiau karščiausias dienos laikas mūsų odai yra kenksmingas. Einant į gamtą visą kūną derėtų tepti stipriu apsauginiu kremu. Tik uždaroms kūno vietoms tinka silpnesnis kremas nuo saulės. Jei saulė stipri, kremu reikia teptis kas dvi valandas, o maudantis – ir kas valandą.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Ligoninei skirtos Europos Sąjungos lėšos

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2011-05-06

Jau paskelbtas konkursas viešiesiems pirkimams Kretingos ligoninės įrangos atnaujinimui bei remontui. Projektas, kuris truks dvejus metus, įgyvendinamas iš 2007-2013 m. ES struktūrinių fondų. Jam vykdyti Europos Sąjunga paskyrė 3,7 mln. Lt.


Daržoves valgyti sveika, tačiau kur padėti nitratus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2011-05-06

„Lietuvoje nėra įstatyminių aktų, reglamentuojančių nitratų kiekį daržovėse ar vaisiuose. Taip greičiausiai yra dėl to, jog manoma, kad žmogus iškart nesuvalgo daržovių tiek, kad apsinuodytų, o daržovių teikiama nauda tiesiog atsveria jose esančių nitratų daromą žalą“, - tokia būtų Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiojo specialisto – maisto produktų inspektoriaus Eugenijaus Norkaus nuomonė, kai kalbama apie nitratų kiekius daržovėse.


Tarnauja neįgaliesiems, kuriems gestų kalba - gimtoji

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-04-04

Kretingos kurčiųjų bendruomenės žmonėms dalyvauti visuomenės gyvenime padeda gestų kalbos vertėjas Vytautas Jurgis Lukšas, kuris talkina įvairiais jų gyvenimo atvejais - tvarkant dokumentus, teismuose ir vizituose pas gydytojus, pamaldose bažnyčioje, netgi – tuokiantis ar laidojant.


Broliai pranciškonai trauks vežimą Vilties plytų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2011-05-06

Į Kretingos stadioną kasdien susirenka vis daugiau bėgiojančių žmonių, tarp jų – ir broliai pranciškonai Evaldas bei Benediktas, kurie treniruojasi prieš gegužės 22 dieną Klaipėdoje įvyksiantį „Vilties bėgimą“ – akciją, kuri skirta prabilti apie onkologijos ligas, palaikyti ligonius ir padėti statyti Šv.Pranciškaus onkologijos centrą.


Gegužės 14 dieną Salantuose rengiama Sveikatingumo diena, kuri prasidės 11 val. Salantų miesto stadione.


Kiaušinyje slypi visa, kas reikalinga gyvybei

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2011-04-01

Neužilgo mus aplankys gražiausia pavasario šventė – Velykos. Jos, kaip ir mūsų kasdienis stalas, neįmanomos be gyvybę simbolizuojančio kiaušinio. Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Zigmas Lekavičius teigė, jog kiaušinis – unikalus produktas, kuris suvartojams nuo lukšto iki trynio, ir organizmo įsisavinamas beveik 100 proc.


Kristina Jašinskienė:

- Kai augini mažą vaiką, mamos poilsis priklauso nuo mažylio. Vyras išvykęs, todėl su vaikeliu esu viena – su nuovargiu kovoju eidama pasivaikščioti, su vaiku žiūrėdama animacinius filmus, žaisdama. Mamos gyvenimas eina pagal vaiko ritmą – kartu žaidi, kartu valgai, kartu ir ilsiesi.

Egidijus Sabaliauskas:

- Esu bedarbis, todėl liūdnai galiu pajuokauti, kad pavargau nuo nedarbo – iš šio nuovargio išvaduotų tik darbas. Šiaip su nuovargiu kovoju bent kas dvi savaites nuvažiuodamas į pirtį – ten atsipalaiduoju, pirtis nuima nuovargį, teigiamai veikia sveikatą.

Modestas Eina:

- Kai esu pavargęs, stengiuosi išeiti pasivaikščioti į gamtą, susitinku su draugais, šeima. Bendravimas nevargina – nebent pašnekovas įkyrus. Kartais būna, kad nieko nesinori – tada iš nuovargio geriausiai išsivaduoju atsiguldamas pasnausti prie televizoriaus.

Vienas efektyviausių būdų įveikti nuovargį yra geras miegas. Apie jo įtaką sveikatai paklausėme Miego medicinos centro Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vadovo profesorius habil. dr. Giedriaus Varonecko.

- Miegas yra esminis gyvenimo poreikis, toks pat svarbus žmogaus gyvybės palaikymui, kaip oras, maistas ir vanduo. Jis reikalingas, kad nervų sistema ir visas organizmas pasirengtų dienos veiklai. Kai mes miegame gerai, pabundame žvalūs ir pasiruošę pasitikti dieną. Tačiau neišsimiegojus nukenčia visi gyvenimo aspektai. Šiandien apytikriai pusė pasaulio gyventojų susiduria su kokiomis nors miego problemomis. Miego sutrikimai smarkiai sustiprina kitų ligų poveikį. Nustatyta, kad per praėjusį amžių bendras nakties miego laikas sumažėjo 20 proc. Dėl miego stokos blogėja gyvenimo kokybė, sumažėja darbingumas. Miegas sudaro trečdalį žmogaus gyvenimo, todėl yra labai svarbus fiziniam, protiniam ir emociniam organizmo funkcionavimui.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Žaidimas – durys į vaiko sielos pasaulį

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2011-04-01

Žaidimas nėra tik nerūpestinga pramoga – patyrę, kad tai geras būdas atrakinti sudėtingą vaiko jausmų pasaulį, psichologai žaidimų terapijos galimybes taiko savo darbo praktikoje. Kretingos rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Rita Meilutienė įsitikinusi, kad žaidimas – tai simbolinė vaikų vaizduotės ir kūrybos kalba, kurią perskaičius galima atrasti netinkamo elgesio priežastis.


Didžiausia klaida – negaivinti nukentėjusiojo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2011-04-01

Pagal statistiką Lietuvoje, ištikus staigiai mirčiai – miokardo infarktui, po skendimo ar elektros traumos – tėra atgaivinama vos 5 proc. žmonių, o pasaulyje – 18 proc. Iš Krizių tyrimo centro surengtų mokymų sugrįžusi „Kretingos šeimos medicinos centro“ šeimos gydytoja Silvija Zamulskienė įsitikinusi, jog šis skaičius galėtų padidėti ir mūsų šalyje, jei visuomenė būtų parengta teikti greitą ir tinkamą pirmąją pagalbą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas