Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Haidparkas. Nuomonė

Dr. Dalia MARTIŠAUSKIENĖ

Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė

Nors karantinas stipriai pakoregavo visų gyvenimą, niekas mūsų, rajono politikų, neatleido nuo prievolės ir pareigos priimti sprendimus, rūpintis rajono gerove, generuoti naujas idėjas. Dirbdami kad ir nuotoliniu būdu per karantino laiką sprendėme daugybę klausimų, susijusių su sveikata, švietimu, rajono infrastruktūra. Taigi darbas vyko pakankamai intensyviai ir produktyviai.

Sušvelnėjus karantinui, pajudėjo Gyventojų iniciatyvų, arba dalyvaujamojo biudžeto, projektas: rajono gyventojai jau pakviesti balsuoti už labiausiai patinkančius ir, jų nuomone, pačius reikalingiausius įvykdyti projektus. Sprendimas rajone pasiūlyti patiems gyventojams dalyvauti ir spręsti, paskirstant 1 proc. rajono Savivaldybės biudžeto, ir šalies mastu yra naujiena, ką jau bekalbėti apie rajoną. Šios idėjos autoriai naujai išrinkti ir daugiau kaip metus dirbantys rajono tarybos nariai yra kaip ir pionieriai, pasitelkę rajono gyventojų potencialą bendriems reikalams spręsti. O tai, kad pakviesti tiesiogiai skirstyti dalį Savivaldybės biudžeto rajono žmonės pasiūlė beveik pusšimtį idėjų, susijusių su viešųjų erdvių infrastruktūra, bendruomenių, atskirų socialinių grupių poreikiais, tik parodo, kokio to potencialo esama ir kodėl jis mums, politikams, turėtų būti svarbus.

Svarbus yra dar vienas, bet iki šiol neišnaudotas potencialas – tai rajono verslininkų sukaupta patirtis, išmintis, gebėjimas žvelgti į priekį, numatant, ko reikia ir ko gali reikėti rajonui vystytis. Karantinas parodė, kad be verslo – nė iš vietos, kad verslas būtent ir yra ta svari atrama, pagalba ekstremalios situacijos atveju. Matėme ir žinome, kokia buvo verslininkų parama karantino pradžioje, kai verslas iš savo resursų skyrė lėšų saugos priemonėms įsigyti, ir suprantame, kiek ta pagalba buvo suteikta laiku ir vietoje.


Praėjusį ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybės Strateginės plėtros taryba minimalia vieno balso persvara nusprendė nekelti Salantų lopšelio-darželio „Rasa“ iš dabartinio pastato į Salantų gimnazijos patalpas, jas pritaikius darželio-lopšelio reikmėms, panaudojant iš Vyriausybės papildomai gautus 773 tūkst. eurų gimnazijos renovacijai užbaigti. Prieš lopšelio-darželio perkraustymą į gimnaziją sukilo salantiškiai, jų protesto balsus išgirdo ir į juos atsižvelgė praėjusį trečiadienį, Strateginės plėtros tarybos posėdžio išvakarėse į Salantus nuvykęs meras Antanas Kalnius. Kartu su A. Kalniumi ankstesnio sprendimo įkurdinti lopšelį-darželį gimnazijos pastate atsisakė Savivaldybės tarybos Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto pirmininkė, salantiškė Vitalija Valančiutė, Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Vytautas Ročys, Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Juozas Mažeika. Sprendimui palikti lopšelį-darželį dabartiniame jo pastate susilaikydami nepritarė Ekonomikos ir finansų, Ekonominės plėtros ir ūkio bei Kontrolės komitetų pirmininkai Dovydas Bajoras, Romualdas Jablonskis ir Jolita Vaickienė. Švietimo komiteto pirmininkė Dalia Martišauskienė Strateginės plėtros tarybos ketvirtadienio posėdyje nedalyvavo. Strateginės plėtros tarybai, kurią sudaro 7 Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkai, vadovauja meras.

Meras neįtikino

Dovydas BAJORAS

Kretingos rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas

Susilaikiau balsuojant dėl sprendimo nekelti Salantų lopšelio-darželio „Rasa“ į renovuojamas Salantų gimnazijos patalpas. Renovuodami Salantų gimnazijos pastatą, statydami jo priestatą turėjome viziją, kad šiame pastate bus modernus švietimo centras, kuriame po vienu stogu įsikurs visos Salantuose veikiančios Savivaldybės švietimo įstaigos – gimnazija, meno mokykla, lopšelis-darželis. Strateginės plėtros tarybos posėdžio, kuris įvyko praėjusį ketvirtadienį, išvakarėse kalbėjome su meru Antanu Kalniumi apie šią perspektyvą, jis išsakė tokią pat ir tvirtą poziciją, kad viską keliame į vieną pastatą, kol nenuvyko į Salantus. Manęs neįtikino mero pasakymas Strateginės plėtros taryboje, cituoju: „Gerbiami tarybos nariai, žinokite, tėveliai mane tiesiog nuginklavo.“ Kur švietimo srities, kitų specialistų išvados dėl tokio staigaus posūkio sprendžiant milijonų eurų vertės ir vien pinigais nepamatuojamo vaikų ugdymo klausimą. Jų niekur nemačiau, jos nebuvo pateiktos Strateginio planavimo tarybai.

Susilaikiau, nes man kilo klausimas, o kas toliau? Lopšelių-darželių veiklai keliami vis aukštesni reikalavimai – atitikimas higienos normoms, saugumui ir kt. Gal dabartiniams tėvams ir tinka senasis darželio pastatas toks, koks jis yra, o ar tiks tiems, kurie atves savo vaikus po dvejų, trejų ar penkerių metų. Kokia darželio vizija po 5 metų?

Kai Salantuose renovuotas, erdvus, modernus pastatas nebus visas išnaudotas (gimnazijos mokinių skaičius nuo 800 yra sumažėjęs iki 300, gyventojų Salantuose – nuo 2 tūkst. 300 iki 1 tūkst. 400), tai joks kitas tikrai nebus statomas ar renovuojamas. Tai būtų nesąžininga kitų Kretingos miesto ar rajono gyvenviečių gyventojų atžvilgiu. Turime Kretingoje darželių dar su sovietinių laikų „nugyventais“ klozetais. Kas prisiims atsakomybę už trumparegiškumą, vienos nakties ar ketvirtadienio ryto sprendimą dėl Salantų lopšelio-darželio „Rasa“? Toliau kentės visi Savivaldybės gyventojai, laukiantys nesulaukiantys, kada remontus jų gatvę ir pan.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas