Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Skuodo rajono Ylakių miestelio kultūros centre šiemet jau vienuoliktą kartą vyko dailės stovykla. Į ją iš įvairiausių Lietuvos kampelių, taip pat ir Kretingos rajono, suvažiavo 34 jaunieji dailininkai. Visi buvo puikiai nusiteikę darbui ir siekė geriausių rezultatų.


Artėjant Rugsėjo 1-ajai jaunuoliai tik ir kalba, iš kur ir kaip gauti svaigiųjų gėrimų. Nors per mokslo šventę alkoholis nėra pardavinėjamas, tai – tik menka kliūtis tiems jaunuoliams, kurie nori išgerti – didžioji jų dalis alkoholiu apsirūpina jau prieš savaitę.


Šiuolaikiniame pasaulyje tikriausiai negalėtume nė dienos išsiversti be naujųjų technologijų: televizoriaus, mobiliojo telefono ar kompiuterio. Pastarasis jau tapo pagrindiniu darbo įrankiu ir žaidimų draugu daugeliui iš mūsų. Juo naudodamiesi pamažu iš savo gyvenimo pradėjome stumti alternatyvų informacijos šaltinį – knygą. O be reikalo. Knyga –nuo senų senovės gerbiamas ir vertinamas daiktas, tačiau tai nereiškia, kad ji atgyvenusi ir turėjo būti svarbi tik mūsų protėviams. Atvirkščiai, savo pranašumais visų pamėgtam kompiuteriui ji gali sukelti rimtą konkurenciją!


Lietuvoje vis daugėja žmonių, propaguojančių cosplay (costume play – ang. kostiumų žaidimas). Jų jau atsirado ir Kretingoje. Kretingiškė 16-metė Gintarė Žiaušytė apie cosplay pirmą kartą išgirdo prieš keletą metų iš draugės, gyvenančios Vilniuje. Jau prieš tai mergina domėjosi anime – japoniška animacija, Japonijos kultūra, kalba bei muzika, tad cosplay ją supažindino su kita moderniosios Japonijos puse. Tad kas yra cosplay?


Martynas Girčys, 12 metų:

- Prieš Rugsėjo 1-ąją važiuosime į Vilnių pas močiutę, taigi ten mokslo šventę atšvęsime su šeima. Taip pat Vilniuje ketinu truputį ir paatostogauti. Rugsėjo 1-ąją eisiu su draugais į kavinę. Po to visi drauge eisime pas mane į namus - žiūrėsime filmus ir džiaugsimės mokslo metų pradžia.

Rytis Lukšas, 11 metų:

- Man Rugsėjo 1-oji nelabai patinka. Turiu tradiciją su šeima nueiti į kavinę. Jei to nepavyksta padaryti, nusiperkame tortą ir suvalgome jį namuose. Kartais per vasarą pasiilgstu draugų, tačiau su jais nesusitinku - Rugsėjo 1-oji tam yra puiki proga.

Donata Rudytė, 22 metų:

- Rugsėjo 1-oji man reiškia naujų darbų pradžią. Todėl su draugais ją visuomet simboliškai paminime. Apsilankome klube arba pasilinksminame bendrabutyje. Universitetas šia proga daugiausia dėmesio skiria pirmakursiams. Vyresniems telieka patiems susigalvoti pramogų.

Kotryna Karpaitė, 11 metų:

Šiais metais po Rugsėjo 1-osios šventės mokykloje eisime su draugais į kavinę. Po to - į draugės namus ir tęsime Rugsėjo 1-osios linksmybes. Žaisime žaidimus ir kalbėsimės apie naujus mokslo metus. Su tėvais, kaip ir kiekvienais metais, Rugsėjo 1-ąją pratęsime apsipirkimą visiems mokslo metams.

Lukas Brizgys, 11 metų:

Man Rugsėjo 1-oji yra kaip ir visos kitos šventės. Per ją su draugais einame į kavinę. Po to su tėvais važiuosime prie jūros. Grįžę pasikviesime giminių, draugų ir kepsime šašlykus - taip darome kiekvienais metais ir lyg šeimos tradicija.

Kotryna Rumšaitė, 12 metų:

- Rugsėjo 1-ąją ko gero praleisiu su tėvais. Dažniausiai mes einame į kokią nors kavinę ir ten valgome šventinius pietus. Tai mūsų šeimos šventė, kurios visada laukiu. O su draugais dar spėsiu pasimatyti, kai susitiksime mokykloje.

Sandra Gandzelytė, 18 metų:

- Šiais metais būsiu pirmakursė studentė, todėl Rugsėjo 1-ąją būsiu toli nuo šeimos, o su šeima atšvęsiu anksčiau. Tikriausiai važiuosime į kaimą, kepsime šašlykus ir valgysime tortą. O Rugsėjo 1-osios dieną švęsiu jau su savo kambario draugėmis.

Kalbino Inesa Rinkevičiūtė, Ūla Bendikaitė, Aurelija Orlovaitė, fotografavo Laurynas Šimkus

"Pajūrio naujienų" akademijos nariai


Monika Mėčiūtė ir Laura Mažonytė – pusseserės, dainuojančios nuo mažens – pirmoji scenos baimė, pirmieji žiūrovų aplodismentai jas lydėjo gimtųjų Raguviškių kultūros namų organizuojamose šventėse, kur pusseserės pasirodydavo kartu su kaimo šokių, dainų ansambliais. Dainuoja merginos ligi šiol – prieš šešerius metus susikūręs vokalinis duetas pripažintas ne tik tarp talentingiausių Kretingos moksleivių, bet ir visoje Lietuvoje.


Kodėl verta gyventi mažame mieste

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2011-07-29

Kartenos vidurinės mokyklos abiturientė Vaida Rusteikytė pasirengusi naujiems iššūkiams ir sako, jog niekada nesigailėjusi, kad mokėsi ir gyveno mažame miestelyje – šis faktas visada turėjo savo privalumų. Apie juos 19-metė papasakojo rašinyje „Lietuva – maža šalis, bet didelės galimybės“, kuris Kęstučio ir a.a. Erikos Sidabrų fondo rašinių konkurse laimėjo penktąją vietą.


Būsima Pranciškonų gimnazijos trečiokė gimnazistė Modesta Stonkutė šią vasarą pradėjo ypatingai – siūti ir kurti grožį mėgstanti mergina Plungėje įvykusiame alternatyvios mados konkurse „Mados blykstė“ užėmė trečiąją vietą.


Paulius Semėnas, 17 m:

- Mano manymu, jaunuolius žiauriai elgtis skatina praeityje patirtos nuoskaudos, nusivylimai. Įskaudinti žmonės turi klaidingą suvokimą, kaip galima save realizuoti. Mano, kad žiauriai elgdamiesi atkreips dėmesį, pasirodys geresni už kitus.

Evaldas Eidėjus, 14 m:

- Galvoju, kad žiaurų elgesį skatina rūkymas – apsvaigus mažiau mąstoma. Paauglį paskatinti nusikaltimui gali ir bjaurus tėvų elgesys su juo, nemeilė, mažas rūpestingumas. Blogą įtaką gali padaryti ir draugai.

Vytautas Matilionis, 22 m:

- Jaunuoliai elgiasi žiauriai, nes nori parodyti savo viršenybę, priversti draugus bijoti, o taip pat pelnyti pagarbą. Lengviausia tai padaryti mokykloje, kur yra didžiausias stebėtojų ir palaikytojų būrys. Būtent todėl mokyklose nesiliauja patyčios, nusikaltimai. Bet, manau, toks elgesys tarsi „išaugamas“.

Ligita Kripaitė, 14 m:

- Jaunuoliai tyčiojasi, įsivelia į muštynes, blogai elgiasi, nes nori pritapti savo draugų būryje, pasirodyti „kietesni“, negu yra iš tiesų. Dažniausiai paaugliai žiauriai pasielgia per vakarėlius, kai apgirtę nebegali suvokti, kur yra žmogiškumo ribos.

Simona Kaunaitė, 17 m:

- Žiauriems poelgiams skatina pats gyvenimas, aplinka, kurioje jaunuolis užauga ir gyvena. Paauglio elgesį nulemia ir tėvų įskiepytos vertybės, rodomas pavyzdys. Blogą įtaką gali sustiprinti netinkami draugai.

Gabrielė Bružaitė, 14 m:

- Pasielgti žiauriai su žmogumi skatina internetas – jame galima prisižiūrėti visokiausių vaizdų. Televizijoje taip pat užtenka smurto, kurį matai bet kada įsijungęs televizorių. Žiauriam elgesiui jaunuolį gali paskatinti ir blogas tėvų pavyzdys.

Kalbino Inesa Rinkevičiūtė, Ūla Bendikaitė, Aurelija Orlovaitė Fotografavo Laurynas Šimkus


Baubliškių pomėgis – įmantrus šokis

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2011-07-29

Kai baubliškiai 14-metis Žymantas Rimkus ir 17-metis Artūras Raišuotis pradeda šokti, sunku susilaikyti nepašokus kartu: atkartoti pagal muzikos ritmą mėtomų kojų judesius atrodo taip lengva.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas