Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Su korespondencija – maisto papildai iš Kroatijos

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2010-07-02
Bendrovė „Helvetia Apotheke“, kuri neprašoma gyventojams siunčia maisto papildus ir reikalauja už juos susimokėti, pateko ir po valstybinių institucijų padidinamuoju stiklu.

Kas savaitę – po voką maisto papildų iš Kroatijos. Tokių neprašytų „dovanų“, už kurias vėliau pareikalauta susimokėti pusantro šimto litų, galėjo sulaukti bent kelios dešimtys kretingiškių.

„Absurdas – aš neprašiau jokių vaistų, o iš manęs reikalauja pinigų“,- nuostabos negalėjo nuslėpti garbaus amžiaus kretingiškė Janina, nenorėjusi viešinti savo pavardės.

Moteris triskart savo pašto dėžutėje kartu su laiškais rado ir po paketą. Visi jie buvo vienodi – ant etiketės pažymėta, kad „Helvetia Apotheke“, įsikūrusi Kroatijoje, siunčia gaminį – 20 tablečių „ArthroPrim“, kurio kaina – 44,70 Lt.

Janina G. iš pradžių į keistus siuntinius nereagavo – juos neatplėšusi laikė namuose. Tačiau išsigando, kai netrukus ta pati „Helvetia Apotheke“ atsiuntė grasinantį laišką. „Jei įsiskolinimas nebus apmokėtas iki nurodyto termino, bauda už vėluojantį apmokėjimą bus padidinta, ir mes būsime priversti imtis tolesnių teisinių veiksmų išieškant susidariusį įsiskolinimą“,- rašoma pranešime.

Janina G. bandė prisiskambinti laiške nurodytu telefonu, tačiau juo niekas neatsiliepė. Prisiskambinti „Helvetia Apotheke“ atstovams Lietuvoje nepavyko ir „Pajūrio naujienoms“.

Už siuntinių turinį neatsako

Bendrovės „Lietuvos paštas“ Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė teigė, kad paštininkai „Helvetia“ siuntinius visoje šalyje nešioja nuo 2009 metų rugsėjo 30 dienos. Tačiau Lietuvos paštas su „Helvetia“ nėra sudaręs sutarties dėl siuntinių siuntimo, saugojimo ar grąžinimo.

„Mes tik pristatome iš Kroatijos gautas siuntas, tačiau nežinome ir neatsakome už tai, kas jose siunčiama ir kaip pasirenkami gavėjų adresai. Mes neturime teisės žiūrėti, kas yra siuntinių viduje. Jei žmonės šias siuntas atneša į paštą, mes jas tiesiog sugrąžiname siuntėjui“,- paaiškino V.Pikčiūnienė.

Anot V.Pikčiūnienės, sudėtinga pasakyti, kiek iš viso „Helvetia“ siuntų buvo išnešiota Kretingos rajone, nes jos yra neregistruotos ir į pašto dėžutes įmetamos kartu su laiškais.

Sužinojusi, kad „Helvetia“ už siuntinius reikalauja susimokėti, V.Pikčiūnienė pažadėjo šią žmones papiktinusią situaciją pasiaiškinti nuodugniau.

Ne vaistai, o maisto papildai

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene Ramunė Visockytė paaiškino, kad „Helvetia Apotheke“ siunčiami produktai „ArthroPrim“ yra registruoti ne kaip vaistai, o maisto papildai.

„Sulaukiame nemažai panašių pranešimų dėl maisto papildų, tačiau mūsų tarnyba jų nekontroliuoja. Tuo rūpinasi kitų institucijų specialistai: Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba“,- paaiškino R.Visockytė.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba yra notifikavusi „Helvetia Apotheke“ maisto papildus „ArthroPrim“, tačiau skundus dėl jų poveikio nagrinėja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Sulaukė nusiskundimų

„Į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą šiemet jau kreipėsi nemažai vartotojų, kurie skundėsi Kroatijoje įsisteigusios įmonės „Helvetia Direct Marketing“, platinančios maisto papildus, veikla“,- sakė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vyriausiasis specialistas Vitas Jonas Ūsas.

Jis informavo, kad bendrovės „Helvetia Direct Marketing“ atstovai žmonėms telefonu siūlo įsigyti maisto papildų, žadėdami, kad pirmąjį siuntinį galės išbandyti nemokamai, o jeigu maisto papildai nepatiks – galės jų atsisakyti. Tačiau Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą pasiekė skundai, kad pasinaudojus „Helvetia Direct Marketing“ pasiūlymu vėliau nebeįmanoma susisiekti su šia bendrove, kad būtų galima atsisakyti jos produkcijos, o kartu paprašyti, kad nebesiųstų nei siuntinių, nei sąskaitų už juos.

Pataria nusiųsti atsisakymą raštu

„Vartotojai, kurie buvo telefonu užsisakę bendrovės „Helvetia Direct Marketing“ maisto papildus, turi teisę bet kada nutraukti sutartį, apie tai pranešę bendrovei. Jeigu bendrovės nurodytais telefonais neįmanoma prisiskambinti, vartotojas turėtų išsiųsti įmonei registruotą laišką su aiškiu prašymu nutraukti šių maisto papildų teikimą. Svarbu išsaugoti šį siuntimą patvirtinantį kvitą bei išsiųsto prašymo kopiją. Registruotu paštu vartotojo išsiųstą raštą dėl sutarties nutraukimo galima laikyti įrodymu, kad vartotojas tinkamai informavo bendrovę apie sutarties nutraukimą. Jeigu maisto papildai siunčiami ir toliau, vadovaujantis Civilinio kodekso nuostatomis, vartotojas gali jais naudotis savo nuožiūra neatlygintinai“,- paaiškino V. J. Ūsas.

Pasak jo, žmonės neturėtų skubėti apmokėti sąskaitų už siuntas, kurių neužsakė, taip pat sąskaitų, kurių pagrįstumo jas pateikusi bendrovė nėra įrodžiusi. Reikalavimas sumokėti už produktus arba reikalavimas juos grąžinti ar saugoti, kai vartotojas jų neužsakė, yra laikomas nesąžininga komercine veikla.

  • Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba šiuo metu atlieka tyrimą dėl bendrovės „Helvetia Direct Marketing“ veiklos. Vartotojai, turintys klausimų ar skundų dėl minėtos bendrovės platinamų maisto papildų, prašomi kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą tel.: (8 5) 212 15 55, (8 5) 212 15 51, el. p. tarnyba@nvtat.lt; adresu Vilniuje – Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius.


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas