Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Tatjanos Michalkovskajos abstrakcijos, atliktos skystu akrilu ir mixed medija technika.

Kretingos rajono kultūros centro Laukžemės skyriaus vedėja Laukžemės bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė meno mėgėjus pakvietė pasigrožėti kūrybingų laukžemiškių darbais. Tiesa, jų parodos – virtualios, tačiau ne mažiau reikšmingos, siekiant atskleisti krašto žmonių kūrybinį potencialą.

Karantinas privertė ir moko dirbti kitaip, kas ir neleidžia sėdėti vietoje, – A. Mikutienė sakė, kad jos sumanytasis parodų ciklas „Atokvėpis“ artimiausiu laiku pasipildys dar kelių kraštiečių darbais. – Net nustebau, kiek yra kuriančių, meno gyslelę turinčių žmonių, kuriuos surasti ir paskatino šis laikmetis.“

Parodų ciklą „Atokvėpis“ pradėjo laukžemiškės Valės Baužienės tapybos darbai ir siuvinėti paveikslai, o kelionę po virtualųjį meno pasaulį pratęsė Tatjanos Michalkovskajos kūryba – lėlės, abstrakcijos ir vadinamoji mixed medija tapyba.

Į Laukžemę iš Klaipėdos Tatjana Michalkovskaja su šeima gyventi atsikėlė prieš 15 metų,. „Visada norėjosi būti arčiau gamtos, – sakė ji. – Apvažinėjome visą Žemaitiją, ieškodami vietos, kurioje norėtųsi gyventi. Pasirinkome Laukžemę – kad čia ramu, gražu, tylu, aplink daug gamtos, žinojome ir seniau, kai į aplinkinius miškus išsiruošdavome grybauti.“

Skirtingų nuotaikų lėlės, kurias kūrėja sukuria nuo veido, kūno iki drabužių.

Potraukį menui, prisipažino, jautusi dar vaikystėje ir tėvų prašėsi leidžiama į meno mokyklą. Tačiau tėvų sprendimas buvo dukterį mokyti muzikos. „Man visada norėjosi kažką kurti, kažką veikti, bet kūrybinis proveržis ištiko tik atvažiavus gyventi į Laukžemę – būtent čia ir semiuosi įkvėpimo“, – teigė buhaltere dirbanti Tatjana, kurios kūryba – nevienalypė: dalį kūrybinio potencialo ji atiduodanti lėlėms, bet ne ką mažiau įdomu pasinerti ir į abstrakcijų pasaulį.

T. Michalkovskajos paveikslai tapyti skystu akrilu, taip pat ją sudomino ir mixed medijos technika, kurią nusižiūrėjusi interneto platybėse.

„Bet manęs niekas nemokė – viską teko atrasti pačiai. Mixed medijos technikoje susilieja dekupažas, dažai, piešimas, ji mane kažkaip traukia, šia technika įdomu kurti“, – kalbėjo kūrėja.

O štai lėlėmis, jų gamybos technologija sudomino lėlininkė Olga Norvilienė iš Vilniaus – ji dažnai atvykstanti į Klaipėdą ir savo žiniomis mielai dalinasi su kitais. Iš jos Tatjana ir pasimokė dirbti su polimeriniu moliu – medžiaga, kurią ji naudoja lėlėms kurti. Tačiau vien nulipdyti lėlę nepakanka – po to ją dar reikia ir aprengti. Tad T. Michalkovskajos lėlės jos rankomis sukurtos nuo–iki.

„Kaskart kiekviena lėlė man – kaip užgimęs naujas žmogus. Ir svarbiausia, kad iš anksto niekada negaliu pasakyti, kokia ta lėlė, kokios ji bus veido išraiškos“, – pašnekovė neslėpė, kad nežinomas, nenuspėjamas galutinis rezultatas būtent ir yra žaviausia šio proceso dalis. Savo lėles, kaip ir paveikslus, Tatjana išdovanoja, kiti gi darbai ramiai „susodinti“ namuose. Ko pirmiau – lėlių ar dažų teptuko – imtis visada pakužda nuotaika, nuo kurios ir priklauso tos dienos kūrybinė sėkmė.

Iki kol T. Michalkovskajos gyvenime atsirado lėlės ir abstrakcinė tapyba, polinkį menui turinti moteris taškine tapyba dekoruodavo skrynias. Dabar jos svajonėse – išmokti dirbti su tikru moliu: „Man labai norisi paliesti molį, pajausti, ką iš jo galima nulipdyti, išgauti.“

Savo kūryba T. Michalkovskaja dalinosi ir su Klaipėdos stačiatikių Mykolo Apvaizdos parapijos tikinčiaisiais – šios cerkvės bibliotekoje ir buvo surengta pirmoji kūrėjos darbų paroda.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas