Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
.

Diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti

Lapkričio trečiąjį sekmadienį jau nuo 2005 metų visame pasaulyje minima diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Ši diena minima Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva.

Kelių eismo taisyklėse (KET) aiškiai reglamentuota bendroji ir pagrindinė eismo dalyvių pareiga – savitarpio pagarba ir atsargumas.

„Kelyje, kaip ir gyvenime, esame ne vieni. Dėl to dalyvaujant viešajame eisme būtina laikytis KET – tam tikros žinios, savisauga, rūpestingumas, vienas kito saugojimas, kartu – ir atsakomybė“, – atkreipė dėmesį Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė.

Tai, kad kelyje nesame saugūs, rodo eismo nelaimės pasaulio, Europos Sąjungos, mūsų šalies keliuose. Kiekvienais metais pasaulyje eismo įvykiuose žūsta daugiau negu 1 mln. žmonių, apie 50 mln. sužeidžiama, daugelis jų lieka neįgalūs. Kiekvieną parą pasaulyje eismo įvykiuose žūsta 3 tūkst. 500 žmonių.

Kretingos rajone 2019-aisiais jau žuvo 3 žmonės, tiek pat, kiek ir praėjusiais metais, įvyko 27 įskaitiniai eismo įvykiai, per kuriuos sužeista 30 žmonių.

Europos transporto saugos tarybos (ETSC) duomenimis, Europos Sąjungos keliuose 2018-aisiais žuvo 25 tūkst. 300 žmonių, sunkiai sužeista daugiau negu 135 tūkst. Žuvusiųjų skaičius, tenkantis 1 mln. gyventojų, – 49 žmonės, Lietuvoje šis skaičius praėjusiais metais buvo 62.

Šiais metais per devynis mėnesius šalies keliuose per eismo įvykius netekome 132 gyvybių, daugiausia – 60 – vairuotojų ir 35 pėsčiųjų. Pusė pastarųjų eismo dalyvių į įvykius pateko tamsiuoju paros metu, pėsčiųjų perėjose – 7. Tarp žuvusiųjų – ir 8 nepilnamečiai: 5 keleiviai, 2 pėstieji ir motociklo vairuotojas. Jauniausiam buvo 6-eri, vyriausiam – 16-a metų.

Policijos pareigūnai skatina visuomenę būti matomais ir neužmiršti tamsiuoju paros metu segėti atšvaito, taip pat per gatvę eiti leistinoje vietoje, per pėsčiųjų perėją. „Prie drabužių, rankinės, kuprinės pritvirtintas atšvaitas turi būti matomas kitiems eismo dalyviams“, – akcentavo G. Macienė.

Už KET pažeidimus pėstiesiems gresia administracinė atsakomybė.

---

Atšvaitus reikia segėti taip:

Juostinis-spyruoklinis atšvaitas dedamas dešinėje pusėje ant viršutinio drabužio rankovės ar ant kojos blauzdos.

Pakabinamas atšvaitas tvirtinamas prie drabužių dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Toks atšvaitas gali būti tvirtinamas ir prie kuprinės, rankinės, bet taip, kad nebūtų paslėptas.

Patartina papildomai turėti ir dar vieną atšvaitą – tvirtinti kairėje pusėje.

Dar viena efektyvi priemonė, padedanti užtikrinti pėsčiojo saugumą ir matomumą kelyje tamsiuoju paros metu– ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais, taip pat – šviečiantys žibintai.

Atkreiptinas dėmesys, kad ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais privalo turėti ir motorinės transporto priemonės, traktoriaus, savaeigės mašinos vairuotojas. Jis, sustojęs tamsiuoju paros metu neapšviestame kelyje, išskyrus stovėti skirtas vietas, išlipdamas iš transporto priemonės, privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas