Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pakvies švęsti „Vario dūdų ritmu“

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Šventės
  • 2016-08-02

Rugpjūčio 14 dieną rengiamos VII Kretingos dvaro šventės vienas svarbiausių akcentų – fontano skulptūros „Mergaitė su vandens skėčiu“ atidengimas bei pristatymas krašto visuomenei.

Tačiau šis būsimos šventės momentas Kretingos muziejaus direktorei Vidai Kanapkienei dar tebekelia didelių rūpesčių.

Pirmojoje šventėje užgimęs Angelas trimitininkas ir artėjant VII Kretingos dvaro šventei skelbia gerą žinią krašto žmonėms – Kretingos muziejaus rengiamas tradicinis renginys įvyks rugpjūčio 14 dieną.

„Ar spėsime, kad mergaitė-skulptūra atsistotų į jai skirtą vietą? Turime tai padaryti. Tad skubėsime įrengti purkštukus, sureguliuoti vandens kilimo aukštį, viską gerai suskaičiuoti, kad gimtų įspūdis – vandens skėčio efektas, turėsiantis nustebinti renginio svečius bei dalyvius“, – neabejojo V. Kanapkienė.

Jos pastebėjimu, iki šios svarbios dienos, kada atgims vienas iš 5 buvusių Dvaro fontanų, eita nuo 2004-ųjų, kada ir visuomenė buvo pakviesta prisidėti siekiant tikslo atkurti Kretingos dvaro istoriją. Šią jau papildo ir 1998 m. užgimusi Dvaro švenčių tradicija – tada šventės scenarijų kūrė kraštietis rašytojas Juozas Pocius, beje, su aktore Virginija Kochanskyte vesiantis ir VII Kretingos dvaro šventę, jam talkino aktorius Adolfas Večerskis, muziejaus direktorė Vida Kanapkienė. Šventės simboliu jų parinktas Angelas trimitininkas iki šiol kviečia susiburti, skelbti džiaugsmą visam kraštui, nešti gerą naujieną į kiekvienus namus.

„Kiekviena šventė, kurias esame numatę rengti kas ketverius metus, turėjo savo akcentų ar išskirtinių bruožų. Jeigu pirmoji buvo itin įvairi ir žaisminga, tai antroji ne tik pratęsė gražiausias Dvaro festivalio tradicijas, bet ir įprasmino kretingiškių pastangas gražinti savo kraštą – buvo surengtas konkursas „Gražinkime Kretingą“. Jeigu trečiąją šventę vainikavo Astronominio kalendoriaus su Saulės laikrodžiu atidarymas senajame Dvaro parke, tai ketvirtąją, kuri sutapo su muziejaus 70-mečio jubiliejumi, – lauko ekspozicija „Atminties takas“, kurio granito plokštėse įamžintos svarbiausios Kretingos ir muziejaus datos nuo 1253 m. Per šeštąją šventę pynėme „Atminties vainiką Jonui Karoliui Chodkevičiui“, o štai per septintąją kviesime švęsti „Vario dūdų ritmu“, – kas padaryta ir kas laukia šventės dalyvių šiemet, apibendrino muziejaus direktorė.

V. Kanapkienės nuomone, sumanymas rengti ir švęsti Kretingos dvaro šventes – tai būdas skleisti žinią apie Kretingos dvarą, apie jo svarbą ne tik praėjusiame šimtmetyje, bet ir šiuo laikmečiu, kada svarbu gaivinti istorinį atminimą, svarbu paaiškinti šiuolaikiniam žmogui, kokį nepaprastą istorinį palikimą esame paveldėję iš grafų Tiškevičių. Be to, muziejaus vadovės teigimu, Kretingos dvaras turi tarnauti žmogui, jo turiningam poilsiui. „To tikslo link ir einame. Sunkiai, pamažu, bet einame, nes dirbame nuosekliai ir norime rezultato. Dvaro teritorijoje neliko katilinės, technikumo pastatų, reikėtų lėšas nukreipti tvenkiniams išvalyti, atkurti krioklio grotą, atnaujinti takus. Muziejus nėra vardinis – jis yra visų mūsų“, – kad laukia dar daug darbų, kalbėjo V. Kanapkienė.

Septintosios Kretingos dvaro šventės organizatoriai parengė įspūdingą programą, ir pirmąkart švenčių istorijoje tradicinį fejerverką pakeis 3D vaizdo projekcijos ir šviesos instaliacijos projektas „Dvaro istorija“, kuri bus pasakojama skambant Kretingos meno mokyklos akordeonistų ansamblio atliekamai muzikai bei grojant šios mokymo įstaigos būgnininkams. Kviesdami į dainų valandą „Ir nupinsiu ąžuolo vainiką“, šventės rengėjai viliasi, kad po senaisiais Kretingos dvaro ąžuolais suskambės visų atliekamos ir kiekvieno lietuvio širdžiai mielos dainos – „Kur bėga Šešupė“, „Tėvyne brangi“ bei kt. – būtent bendro muzikavimo bei dainavimo kultūrą puoselėjo ir tikrieji Kretingos dvaro šeimininkai grafai Tiškevičiai.

V. Kanapkienė pasidžiaugė, kad į šventę galėjo pakviesti savo kraštiečius – „Aukso paukštės“ nominantus Sedos pučiamųjų orkestro muzikantus, vadovaujamus Kęstučio Dvaržeckio.

Šventė prasidės kraštiečių sueiga – klubas „Kretingos krašto ainiai“ ne tik aptars padarytus darbus, bet ir numatys gaires kitiems, 2017-iesiems, metams.

Vyks ir teatralizuoti skaitymai „Istorijos nėra. Yra tik istorijos“ – Gintaro Grajausko ir Bruno K. Oijerio poeziją skaitys Šiaulių dramos teatro aktoriai, šventės dalyvių laukia iškilminga ceremonija Muziejaus parteryje, skambant V. A. Mocarto kūriniams, kuriuos atliks tarptautinių konkursų laureatai Giedrė Zeicaitė, Artūras Kozlovskis bei styginių kvartetas „Musica libera“, bus nusilenkta Kretingos didikams, o klausantis operos solistų Liudo Mikalausko, Egidijaus Bavikino ir pučiamųjų seksteto „Brass bravo“ tarpukario šlagerių programos, mintyse bus galima pasivaikščioti su Danieliumi Dolskiu ir Antanu Šabaniausku. Grupė „Hit paradas“ yra parengęs programą „Geriausios mūsų dainos“, o prieš šviesos instaliacijos projektą dar suskambės muzikinė programa „Atgimęs Dvaro fontanas“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas