Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 2 %
Naktį-2°C debesuotumas 95 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jubiliejaus proga – dovanos Onkologijos centrui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2015-01-09

Šv.Pranciškaus onkologijos centras sulaukė itin taurios dovanos – ilgametis šio centro globėjas Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, švęsdamas savo 50-mečio jubiliejų, svečių paprašė vietoj įprastų dovanų paaukoti onkologiniams ligoniams. Šventinio vakaro metu Šv.Pranciškaus onkologijos centro vadovei Aldonai Kerpytei jubiliatas įteikė aukų dėžutę, kurioje buvo kone 18 tūkst. Lt.

Aukų dėžę su simbolinėmis Šv.Pranciškaus onkocentro plytomis broliui Benediktui ir (iš dešinės) Aldonai Kerpytei perdavė Loreta ir Vygaudas Ušackai.

Į šventę pakviesta ir A.Kerpytė bei centro dvasiniais reikalais besirūpinantis brolis Benediktas Jurčys jubiliatui padovanojo simbolinę dovaną - kretingiškės Jolantos Klietkutės nutapytą Šv.Pranciškaus ikoną ir palinkėjo nuolatinės šio šventojo globos.

Anot A.Kerpytės, ambasadorius ją patikino, jog dar gerokai prieš jubiliejų abu su žmona Loreta buvo nusprendę vietoj gėlių ir dovanų svečių paprašyti aukoti Šv.Pranciškaus onkologijos centrui.

Ji sakė, jog centro bendrystė su V.Ušacku prasidėjo prieš septynerius metus, kada 2008 m. būrys savanorių lietuvių – anglų bendruomenės „Tiltas Trust“ rūpesčiu buvo pakviesti į Šiaurės Airiją ir Anglijos McMilano onkologijos centrą pasisemti patirties, kaip padėti vėžiu sergantiems žmonėms ir organizuoti paliatyviąją pagalbą.

„Apie tokią pagalbą Lietuvoje dar mažai tebuvo žinoma. Tuomet V.Ušackas dirbo Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje, - jam viską išsipasakojome: apie tai, kad įkūrėme bendruomenę, kuri tada glaudėsi Kretingos pranciškonų vienuolyne, kad turime siekį pastatyti centrą, kur vėžiu sergantys žmonės bei jų artimieji gautų visokeriopą pagalbą. Paties ambasadoriaus šeima taip pat yra paliesta šios ligos, ir jis labai palaikė mūsų siekius, rūpinosi kelione“, - bendrystės pradžią prisiminė A.Kerpytė.

Ir ligi šiol, A.Kerpytės žodžiais, kokioje šalyje begyventų ir bedirbtų, V.Ušackas nuolat domisi onkologinių ligonių bendruomenės problemomis, teikiamomis paslaugomis bei jų kokybe.

2009 m., eidamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro pareigas, savo vadovaujamoje ministerijoje V.Ušackas surengė Šv.Pranciškaus centro pristatymo ir paramos akciją. Jis kasmet su šeima dalyvauja Klaipėdoje vykstančiose onkologijos centro paramos akcijose „Vilties bėgimas“. A.Kerpytė pasidžiaugė, kad jubiliejinio vakaro metu nemažai svečių taip pat domėjosi centro veikla, siekiais ir idėjomis. „Keli iš V.Ušacko draugų, viešėdami Klaipėdoje, jau buvo užsukę pasižvalgyti, kaip gyvename, ir, palaikydami jubiliejaus labdaros akciją, dar pervedė pinigų“, - tikino ji.

A.Kerpytė, prieš 15 metų pati ėmusis iniciatyvos suburti onkologinių ligonių bendruomenę, džiaugėsi, jog jų veikla, tarsi į vandenį įmestas akmenukas aplinkui išjudino nusistovėjusį paviršių, pasklisdamas po jį švytinčiais ratilais. Jos pavyzdžiu pernai pasekė onkologiniai ligoniai Kaune, kuriuos po savo stogu taip pat priglaudė broliai pranciškonai.

„V.Ušacko dėmesys bei kiti gerumo ir dosnumo pavyzdžiai darsyk primena, kad niekas kitas mums pagalbos nesuteiks, jei tuo nesirūpinsime patys. Vėžiu sergančių žmonių vis gausėja, ir niekada nežinome, kada tos pagalbos gali prireikti pačiam“, - įsitikinusi Šv.Pranciškaus onkologijos centro vadovė.

Pagal statistiką Lietuvoje dabar yra apie 95 tūkst. sergančiųjų vėžiu, ir kasmet diagnozuojama per 17 tūkst. įvairių onkologinių susirgimų. Todėl šalia Klaipėdos onkologinės ligoninės įsikūręs centras, į kurį įdėta labai daug pačių ligonių, jų artimųjų bei geradarių meilės ir širdies, yra tarsi vilties namai ligoniams ir jų artimiesiems. Susirgęs žmogus čia gali surasti ramybę ir paguodą, viltį bei „kompasą“, kaip gyventi toliau. Čia teikiama dvasinė, psichologinė pagalba, vyksta muzikos, šokio terapijos, rankdarbių kūrimo užsiėmimai, rengiamos paskaitos, vyksta konsultacijos, kaip pasirinkti peruką, protezą ir pan.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas