Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 0 %
Naktį11°C debesuotumas 80 %
Apklausa

Ar sodininkų bendrijose reikėtų uždrausti komercinę veiklą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Išminčiai atšuoliavo žemaitukais

  • Aurimas RAPALIS
  • Šventės
  • 2014-01-07

Salantiškiai tęsia prieš ketverius metus atgaivintą Trijų Karalių šventinę tradiciją: vedini „Raitijos“ skautų vadovo klausgalviškio Liudo Augaičio, jodami žemaitukais bei judėdami teatralizuota eisena po Salantus, skelbė džiugią žinią apie gimusį Karalių Jėzų Kristų bei žarstė linkėjimų saujas vietiniams gyventojams.

Tradicinės Trijų Karalių eitynės Salantuose neįsivaizduojamos be žemaitukų.

Trys Karaliai su angelu, nešančiu žvaigždę, bei vietiniu žyniu, rodančiu kelią iš tolimosios šalies atvykusiems išminčiams, aplankė miesto įstaigas bei vietos gyventojus, giedojo kalėdines giesmes, taip užbaigdami šventinį laikotarpį. Aplankytiesiems salantiškiams ant durų staktų užrašę Trijų Karalių inicialus, linkėjo sėkmingų, sveikų metų. Karaliais persirengę Laurynas Maksvytis, Audrius Macijauskas, Ernestas Kazlauskas salantiškiams dovanojo simbolines dovanas.

„Kai pats įsijauti į išminčiaus vaidmenį, privalai tuo momentu išlikti orus, išmintingas – tai įpareigoja nors tuo metu būti geresniam. Ši tradicija suartina bendruomenę, smagu, kada išgirdę būgnų dundesį į sodybų kiemus išeina gyventojai, vaikai seka iš paskos“,- džiaugėsi Laurynas Maksvytis. Miestiečiai, išvydę raitomis atžygiuojančius raitelius, taip pat šypsojosi, kartu dainavo bei šoko.

„Visos tautinės tradicijos yra iš esmės svarbios, nes ragina tautiečius išeiti į visuomenę, nebijoti sveikintis, bendrauti, linksmintis prasmingai. Dėl to ir tęsiame šią tradicią, kad iš bendruomenės išguitume žmonių uždarumą. Mūsų teatralizuotose eitynėse rado vietą ir mažieji, ir suaugusieji. Visi turėjo savo pareigas. Čia dera ir armonikos, ir būgnų skambesys, kaip ir stiprus liaudiškas giedojimas su bažnytinėmis giesmėmis“,- kalbėjo šventės iniciatorius bei rengėjas Salantų kultūros centro darbuotojas Liudas Augaitis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas