Pajūrio naujienos
Help
2016 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 5 %
Naktį5°C debesuotumas 91 %
Apklausa

Ar Bažnyčia turėtų būti nuošaly per rinkimų agitaciją?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1093) 2016-10-21

Garsiojoje byloje šalina teisėją

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Gigantiškas HBH pramogų kompleksas išaugo iš daugiau kaip prieš 20 metų sutuoktinių Rados ir Juozo Matulevičių įkurtos užeigos.

Kretingos rajono apylinkės teismui antradienį ir vėl nepavyko pradėti nagrinėti baudžiamosios bylos, kurioje dėl finansinių machinacijų figūruoja bendrovės „Žibosa“ direktorė Rada Matulevičienė, juridinio asmens atstovė Evelina Domarkienė, buhalterė-kasininkė Kristina Gedvilienė, vyriausioji finansininkė Daiva Rudavičienė bei buvusi direktorė Dalia Aušrienė.

Keturi motyvai

Pirmąjį kartą bylos nagrinėjimas buvo atidėtas iš Šveicarijos Konfederacijos, kurioje dabar gyvena, į posėdį neatvykus D. Aušrienei. Kaltinamoji geranoriškai bendradarbiavo su teisėsauga, tačiau ikiteisminio tyrimo metu iš pareigų pasitraukė ir iš Lietuvos dingo. Antrąkart moteris posėdyje nepasirodė dėl ligos ir apie tai pateikė oficialias medicinos pažymas.

Tačiau didžiausia staigmena proceso dalyviams buvo valstybės kaltintojo Klaipėdos apygardos prokuroro Lino Kiaurakio perskaitytas pareiškimas, kuriuo jis nuo bylos nagrinėjimo siekia nušalinti teisėją Raimondą Kulberkienę. Prokuroro nuomone, R. Kulberkienė gali būti neobjektyvi.

Ilgoje savo kalboje L. Kiaurakis išdėstė motyvus.

Vienas jų – Rados ir Juozo Matulevičių skyrybų bei turto dalybų metu R. Kulberkienė nagrinėjo civilinę bylą, kurioje vyras iš buvusios žmonos ir bendrovės „Žibosa“ siekė prisiteisti 3 tūkst. vardinių „Juozo alaus“ bei 5 tūkst. bendrovės „Žibosa“ akcijų, bet teisėja jų nepriteisė. J. Matulevičiui apskundus, šį sprendimą Lietuvos aukščiausiasis teismas panaikino.

L. Kiaurakis taip pat atkreipė dėmesį, kad R. Kulberkienė savo sprendimo motyvacinėje dalyje nurodė, jog J. Matulevičius prisipažino pasirašinėdavęs ant tuščių kasos išlaidų orderių. Anot prokuroro, tai yra nusikalstamos veikos požymis, apie kurį turėjo būti, bet nebuvo pranešta atitinkamoms institucijoms.

„Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai į finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą kreipėsi pats Matulevičius. Šis tyrimas buvo prijungtas prie pagrindinio, tačiau, neužtekus įrodymų, nutrauktas“, – konstatavo L. Kiaurakis.

Prokurorą taip pat gerokai nustebino tai, kad rugsėjį įvykusio pirmojo posėdžio metu, kai dėl D. Aušrienės nedalyvavimo bylos nagrinėjimą teko atidėti, tolesnes galimas posėdžių datas, valstybės kaltintoją palikusi „už borto“, teisėja derino tik prie advokatų galimybių bei prie pačios R. Matulevičienės įgeidžių. Verslininkė sakė kuriam laikui išvykstanti į užsienį, nors jai, skirtingai negu D. Aušrienei, buvo skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas be teismo leidimo iš Lietuvos niekur neišvykti.

Tame pačiame posėdyje buvo aiškinama, kad su D. Aušriene nepavyksta susisiekti ir įteikti kaltinamojo akto bei šaukimo į teismą. Bet L. Kiaurakis savo nušalinimo kalboje akcentavo, jog visi tie dokumentai buvo siunčiami netinkamai – paštu kaltinamosios deklaruojamos gyvenamosios vietos Palangoje adresu, o vėliau – ne tuo elektroniniu paštu, kurį moteris buvo nurodžiusi.


Ar aukojate „Maisto bankui“?

  • Gat­vės in­ter­viu

Kazys Kumpis:

– Pernai aukojau – pirkau produktų, kurie negenda: aliejaus, cukraus, miltų. Šiemet irgi planuoju aukoti, jei tik į parduotuvę pakliūsiu. Reikalingos tokios akcijos. Jei valstybė nesirūpina žmonėmis, patys žmonės turi pasirūpinti vieni kitais.

Valdonė Grikšienė:

– Kartais kokių makaronų nuperkame, bet nedažnai – mes patys gauname paramą. Yra žmonių, kurie apskritai neturi ką valgyti, o kai pats bent šiek tiek turi, gali ir kitam padėti. Kaip tuos produktus paskirsto, taip, – vis tiek kažkas jų gauna, kažką jie nuo šiukšlių konteinerio išgelbsti.

Lina Nikitiuk:

– Aukoju bent kartą per sezoną. Nors ir patiems nelengva, yra žmonių, kuriems dar sunkiau. Kai kurie sako – neaukosim, tegu eina ir dirba. Žinoma, tame tiesos yra. Bet net jei kai kurie žmonės patys pasirenka tokį gyvenimo būdą, negi mes turime teisę juos smerkti.

Vida Žukauskienė:

– Visada aukoju. Tarp giminaičių buvo žmonių, kuriems reikėjo pagalbos, todėl niekada neatsuku nugaros. Tokių akcijų tikrai per mažai – daugybė žmonių vargsta, atlyginimai, pensijos mažos, o kiek dar tokių, kurie negali dirbti. Apskritai gėrio reikia daugiau – jis ir meilę žadina, ir šypseną, ir šviesiau dėl jo.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Užvakar apie 8 val. į darbą atėjęs Salantų seniūnijos specialistas ūkio reikalams Gerandas Vaniuchinas administracinio pastato tualete aptiko polietileninį maišelį su 5 granatomis.

Iškviesti „Aro“ išminuotojai susirinko ir išsivežė ne tik granatas, bet ir 5 sprogdiklius, 20 šovinių bei 220 kapsulių. Paprašytas situaciją pakomentuoti, seniūnas Kazimieras Galdikas „Pajūrio naujienoms“ teigė nemanąs, kad kas nors būtų kėsinęsis į administraciniame pastate dirbančių žmonių gyvybę.

„Tikriausiai anonimas tokiu būdu norėjo granatomis saugiai, neišmetant bet kur, atsikratyti “, – sakė jis.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pasak Kretingos policijos komisariato viršininko Arūno Pužausko, už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis pagal BK 253 str. II dalį gali būti baudžiama areštu arba laisvės atėmimu nuo 4 iki 8 metų.

„P. n.“ Informacija


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m.

SAVANORIŲ g., prie dėvėtų drabužių parduotuvės „Marškonė“ spalio 18 d. apie 10.45 val. pagrobtas vyšnių spalvos 100 Eur kainavęs dviratis. Jo daiktinėje buvo įvairių maisto produktų bei nauja avalynė. Pirkinių vertė – 29,85 Eur. Savininkei padaryta apie 130 Eur žala.

TOPOLIŲ aklg. gyventojas spalio18 d. apie 17 val. pastebėjo, jog iš jo automobilio „Toyota Corolla Verso“, stovėjusio daugiabučio kieme, išpjautas ir pavogtas katalizatorius. Tikslus nusikalstamos veikos laikas nenustatytas, manoma, kad tai galėjo nutikti spalio 9–18 dienomis. Nukentėjusiajam padaryta 1 tūkst. Eur žala.

KRETINGOS r.

ŽELVIŲ k. per ūkinio pastato langą patekta į garažo patalpas. Spalio 18 d. apie 11 val. į valdą atvykęs savininkas pastebėjo, kad pagrobta žemės ūkio technikos ir įvairių daiktų už 2 tūkst. 400 Eur.

VYDMANTŲ k. iš ganyklos, esančios šalia sodybos Verslininkų g., dingo 12 m. kumelė. Gyvulio pasigesta spalio 18 d. apie 5 val. Padaryta 600 Eur žala.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Rajono Savivaldybės tarybos nario Raimundo Puškoriaus bei futbolo teisėjo Gintaro Vosyliaus, kuriems talkino futbolo treneris Martynas Viluckas, iniciatyva įvyko oficialus Paupio stadiono atidarymas, kuriam buvo skirtas trijų komandų turnyras.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo iki 20 metų lygoje kretingiškio Emilijaus Krakausko atstovaujama Bylio „EHC Spirit“ komanda iškovojo dvi pergales namuose – po baudinių serijos 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) prieš Berno „SC Future“ ir 7:4 (0:1, 5:3, 2:0) prieš Lugano „HC Lugano“.

Pirmose rungtynėse lietuvis realizavo abu baudinius ir gavo 2 baudos minutes, o antrose įmušė 2 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

E. Krakauskas per 12 šio sezono rungtynių įmušė 9 įvarčius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Tarp rezultatyviausių lygos žaidėjų jis užima III vietą. „EHC Spirit“ su 21 tašku pakilo į IV vietą tarp 12 klubų.

„P. n.“ informacija


Gyvenimą atidavusios globotiniams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
Padvarių globos namų darbuotojos senbuvės: (iš kairės) Liuda Kasnauskienė, Regina Martinkienė, Angonita Narmontienė, Stanislava Žilienė ir Janina Budrienė.

Šiuolaikiniais po reorganizacijos tapę Padvarių globos namai neseniai atšventė savo gyvavimo 70-metį. Išaugęs iš vienuolių prieškariu įkurdinto lazareto, sovietmečiu Padvarių internatas gyveno vien iš natūrinio ūkio – ką pasėjo ir užaugino. Į tą laikmetį prisiminimais ir nuvedė ilgametės pensionato darbuotojos, praleidusios čia po 3–4 dešimtmečius: direktorė 75-erių Janina Budrienė, 76-erių vyriausioji buhalterė Angonita Narmontienė, 70-metė felčerė Regina Martinkienė, 79-erių dietistė Liuda Kasnauskienė bei 70-metė buities sektoriaus vadovė Stanislava Žilienė.

Turėjo 150 ha žemės

Anksčiausiai iš pašnekovių pensionate dirbti pradėjusi A. Narmontienė prisiminė šią globos įstaigą po karo buvus įkurdintą mediniame dviaukščiame vienuolyno pastate su mansarda, – čia gyveno 80 žmonių.

Kitapus gatvės ligi šiol tebestovinčiame 4 aukštų, taip pat dar vienuolyno laikais statytame mūriniame name, kuriame vėliau buvo įkurdinti pensionato darbuotojai, būdavo laikomi arkliai. „Seserys pranciškonės gal žvelgė į perspektyvą – norėjo ten perkelti lazaretą, tačiau prasidėjęs karas jų planus sužlugdė“, – samprotavo A. Narmontienė.

„Pensionatas turėjo pagalbinį ūkį, kuris mus maitino: laikėme iki 40 karvių, apie 100 kiaulių, pulką vištų, – turėjome savo melžėją, kiaulių šėrėją, sandėlininką. Visą produkciją pasigamindavome patys – dalį suvartodavome, o kitą dalį parduodavome, nes iš valstybės pinigų išlaikymui negaudavome“, – tęsė mintį A. Narmontienė.

Pensionato žemės – per 150 ha – tęsėsi ligi dabartinės kaimo turizmo sodybos „Vienkiemis“. „Per vasarą ravėdavom laukus, eidavome į šienapjūtes, o rudenį – su dalgiais.

Patys rugius rišdavome, rengdavome bulviakasius, ir niekas neklausė – gali, negali ar esi nėščia. Nes pagrindinis pensionato kontingentas – seni ir neįgalūs žmonės. Tebuvo gal koks 10–15 globotinių, kurie galėdavo mums talkinti“, – sunkią pokario tikrovę piešė S. Žilienė.


Vakar Modernaus meno centre Azerbaidžano sostinėje Baku atidaryta personalinė palangiškio tapytojo Mariaus Kavolio paroda, tačiau 29-erių menininkas šio fakto nesureikšmina ir, užuot mėgavęsis dėmesiu svečioje šalyje, ramiai tapo naujus spalvomis ir ekspresyvumu sužavinčius darbus.


Vargu ar yra kretingiškių, niekada negirdėjusių Pabrėžos pavardės, nes Jurgį Pabrėžą (1771–1849 m.) – kunigą, pranciškoną, botaniką, vieną iškiliausių XIX amžiaus švietėjų, palaidotą senosiose Kretingos kapinėse – kretingiškiai žino ir gerbia nuo seno, jam Kretingoje pastatytas paminklas, jo vardu pavadinta ir gatvė.


Trečiadienį apie 15 val. netoli Kretingalės esančiame Stančių kaime įvykusioje autoavarijoje nuo sužalojimų mirė automobilį „Honda Accord“ vairavęs 1995 m. gimęs jaunuolis.

Pirminiais duomenimis, lengvoji mašina išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir pati kaktomuša rėžėsi į vilkiką. Iš „Hondos“ nuolaužų jauno vairuotojo kūną vadavo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos.

Sunkvežimio vairuotojas sužalotas, jis išvežtas į ligoninę.

Tą pačią dieną panašiu laiku eismo nelaimė įvyko kelyje Šiauliai–Palanga. Plungės rajono gyventojas, gimęs 1964 m., vairuodamas automobilį „Toyota Corolla“, nepasirinko saugaus greičio bei atstumo, nepastebėjo ir atsitrenkė į priešais sustojusį, sankryžoje į Dauginčių kaimą sukusį automobilį „VW Passat“, kurį vairavo Gintarų k. gyventojas, gimęs 1997 m.

Nuo smūgio „VW Passat“ išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su priešais atvažiuojančiu krovininiu automobiliu IVECO, vairuojamu 1987 m. gimusio klaipėdiečio.

Automobiliai buvo apgadinti. Nukentėjo „VW Passat“ vairuotojas. Jis išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Sužalotas šio automobilio keleivis išleistas gydytis ambulatoriškai.

„P. n.“ informacija


Restorano „Skonių alėja“ virtuvės šefas Raimondas Šimkus, pasitaręs su „Žolinčių akademijos“ vadove Danutė Kunčiene, ką čia įdomaus pagaminus, iškepė pyragą su moliūgų miltais.

Sveikatinimo ir poilsio komplekse „Atostogų parkas“ įvyko sveiko maisto šventė, sukvietusi Žemaitijos krašto šeimininkes bei sveikos mitybos principais besidominčius klausytojus. Šeimininkes subūrė ir geromis idėjomis dalintis kvietė „Žolinčių akademijos“ įkūrėja vadovė Danutė Kunčienė. Ne per seniausiai sugrįžusi gyventi į savo tėviškę – Jokūbavo kaimą – ji sakė yra pasiryžusi „kelti žemaičius, kad šie sveikai maitintųsi“.

„Domėtis sveiku maistu, sveikos mitybos principais – stipriai ryškėjanti tendencija, kuriai norisi pritarti, norisi dalintis tais ypatingais receptais, kurie teikia sveikatos, moko gyventi kitaip“, – „Pajūrio naujienoms“ teigė D. Kunčienė, pasidžiaugusi, šventėje matydama klausytojus iš Palangos, Plungės, Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Jokūbavo.

Šventė buvo skirta Pasaulinei maisto dienai paminėti.

Naujiena – moliūgų miltai

„Žolinčių akademijos“ vadovė sveiko maisto šventes kartu su Sveikuolių sąjunga rengia jau 10 metų, ir dažniausiai jos vykdavusios Kaune ar jo apylinkėse. „Žemaitijoje mes – pirmą kartą. Ir, manau, pačiu laiku, nes artėja Advento laikas, kuriam dar ruošimės ir kaupsimės. Žemaitijos krašto šeimininkės turi kuo pasidalinti – jau vien ką reiškia 200 metų senumo duonos „kleckų“ receptas, išlikęs iki šių dienų ir žemaičių moterų atgaivintas“, – kalbėjo D. Kunčienė, kurios pastebėjimu, šios sveiko maisto šventės pasididžiavimas – „Atostogų parko“ restorano „Skonio alėja“ virtuvės šefo Raimondo Šimkaus iškeptas pyragas, į kurį įmaišyta džiovintų moliūgų miltų, o pyragas pagardintas špinatais ir džiovintais pomidorais.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas