Auksą ne tik iškovojo, bet ir atkovojo

• Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • 2013-04-12

Kretingos Marijos Tiškevičiūtės pradinės mokyklos gimnastės iš Lietuvos mokinių olimpinio festivalio gimnasčių varžybų trečiąkart į Kretingą parvežė aukso medalius. Tačiau jaunųjų sportininkių trenerė Laima Idė neslėpė, jog kretingiškės medalius ne tik iškovojo, bet dėl jų, per klaidą skirtų molėtiškėms, teko pakovoti ir su varžybų rengėjais.

Marijos Tiškevičiūtės pradinės mokyklos gimnastes bendruomenė sutiko su gėlėmis ir tortu, o šios parodė savo programą, kuri joms atnešė auksą.

Šešios kretingiškės gimnastės - Ernesta Meškytė, Rugilė Bendikaitė, Vilgita Idzelytė, Mantvilė Tarvydaitė, Greta Intaitė ir Laura Žebrauskaitė – šiose varžybose rungėsi tarp 15 komandų iš įvairių Lietuvos miestų, tarp jų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Kėdainių.

„Programa buvo sudaryta iš 4 rungčių – mankštos pratimų, atraminio šuolio, akrobatikos, kilojimo sulenktomis rankomis. Bet mes ją parengėme taip, kad ji būtų ne vien sportinė, o nuotaikinga, šokį primenanti programa su muzika. Tuo sužavėjome komisiją ir pelnėme daugiausiai – 195 iš 200 galimų - balų. Savo džiaugsmui, nugalėjome stiprią Kauno rajono Panemunės pradinės mokyklos komandą, o juk Kaune veikia gimnastikos sporto mokykla,“, - pasakojo L. Idė.

Deja, skelbiant nugalėtojus, kretingiškėms buvo įteikti tik sidabro medaliai, o auksas atiduotas Molėtų rajono Alantos gimnazijos gimnastėms.

„Kai paskelbė laimėtojus, supratau, kad įvyko klaida, ir bandžiau perspėti sekretoriatą, tačiau manęs neklausė. Nors jau buvo įteikti medaliai, bet aš nenurimau ir pareikalavau, kad peržiūrėtų rezultatus. Tada ir paaiškėjo, kad per klaidą molėtiškėms buvo pridėta 10 balų daugiau.

Įsivaizduokit, koks smūgis vaikams - teko atimti auksą iš molėtiškių. Laimei, jos liko trečios, o sidabrą laimėjo kaunietės“, - nemalonaus patyrimo neslėpė trenerė.

Ketvirtus metus Marijos Tiškevičiūtės mokyklos pradinukes treniruojanti L. Idė jau triskart iš Lietuvos mokinių olimpinio festivalio gimnasčių varžybų parvežė aukso medalius, išskyrus pernai, kai dėl jos ligos varžybose komanda išvis nedalyvavo.

„Kažkaip jau įpratome, kad mūsiškės išvažiuoja nugalėti: komandos vadovė yra labai pareiginga ir reikli sau, to reikalauja ir iš auklėtinių. Džiaugiuosi jų bendru darbu, supratingumu ir pasiekimais, kurie puošia mokyklą ir yra visos mūsų bendruomenės pasididžiavimas“, - pabrėžė mokyklos direktorė Ieva Rukšienė.