Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiomis dienomis Vilniuje buvo įrašyta Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudies atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ laureatų kompaktinė plokštelė. Joje žemaičių tarme suskambėjo ir 6 metų salantiškio Eimanto Prano Žilinskio balsas.

Konkursui Eimantą Praną parengusi meninio ugdymo mokytoja Aušra Dvarionienė įsitikinusi, jog komisiją jos auklėtinis sužavėjo sąmoju bei gražia žemaičių tarme.

„Tramtatulio“ konkurso laureatu E.P.Žilinskis tapo abiejų turų, įvykusių Telšiuose ir Kaune, komisiją sužavėjęs savo liaudiškais pasakojimais apie slinkį ir balandį.

„Eimantas Pranas yra nepaprastai artistiškas, judesį, nuotaikas pagaunantis vaikas. Bet tai atsiskleidžia tik scenoje – įprastame gyvenime berniukas yra ramus, neišdykęs. Jį suradome atsitiktinai ir nustebome, kad toks ramus vaikas scenoje gali būti visiškai kitoks – drąsus ir gyvas“, - teigė Salantų lopšelio-darželio „Rasa“ direktorės pavaduotoja Daiva Pučkorienė ir konkursui berniuką parengusi meninio ugdymo mokytoja Aušra Dvarionienė.

Pagal konkurso reikalavimus jo dalyviai turėjo pasirinkti pasakoti nežinomus, leidiniuose nespausdintus tekstus, atspindinčius krašto savastį, toks pat reikalavimas buvo taikomas ir aprangai. Tad mažasis pasakotojas apsirengė Žemaitijos regionui būdingai rūbais, kuriuos mielai paskolino piliakalniškiai.

Darželio nelankęs vaikas yra išsaugojęs nesugadintą tarmę, tačiau ne tik tai pasitarnavo dalyvaujant konkurse: E.P.Žilinskis turi labai gerą atmintį, mokytojos pamokytas sugebėjo atskleisti natūralaus pasakojimo pojūtį, įsigyventi į pasakojimą, suprasti jo prasmę ir ją perteikti publikai.

„Vaikas visiškai neturi scenos baimės. Tik šiek tiek jaudulio atsirado, kai sužinojome, jog viename iš turų reikės kalbėti per mikrofoną. O štai filmavimo kameros, fotografai vaiko visiškai neišgąsdino“, - sakė mokytoja.

Pats Eimantas Pranas prisipažino, jog mikrofono šiek tiek bijojęs tik dėl vienos priežasties – kad šis pakeičiąs balsą.

A.Dvarionienė E.P.Žilinskiui pranašauja gerą ateitį: jeigu jį pastebės kitų ugdymo įstaigų pedagogai, vaikas pritaps skaitovų konkursuose, dramos būrelyje.

„O kad jis tikrai bus vakarėlių siela ar geras renginių vedantysis – garantuoju, - teigė A.Dvarionienė, kuriai širdį suspaudžia pagalvojus, kad kitąmet ji su šiuo vaiku dirbti nebegalės – Eimantas Pranas pradės lankyti mokyklą. – Tačiau toks mūsų, ikimokyklinių įstaigų pedagogų, likimas: surandi vaiką, atskleidi jį ir turi atsisveikinti“.

Mokytojos nuomone, Eimantas Pranas, šeimoje augantis tarp trijų seserų, talentą pasakoti bus paveldėjęs iš savo tėvo Prano, kuris Salantų krašte garsėja kaip šmaikštus anekdotų pasakotojas.

Tai, kad Eimantas Pranas buvo rengiamas „Tramtatulio“ konkursui, jo tėvus labai nustebino, nes sūnus namuose nieko nepasakoja. „Drįstu, bet nenoriu“, - trumpai priežastį įvardino pats vaikas.

E.P.Žilinskis gegužės 29 d. dalyvaus „Tramtatulio“ laureatų konkurse Vilniuje.

Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos atlikėjų konkursą „Tramtatulis“ kas dvejus metus nuo 2001 m. rengia Lietuvos liaudies kultūros centras. Jo specialistai mano, jog tokie konkursai stiprina vaikų etninės kultūros pažinimą, padeda išsaugoti gimtąją tarmę, skatina domėtis savo krašto kultūra, liaudies kūryba.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas