Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Vydmantiškė Daiva Šlyžiuvienė kiekvieną rugsėjį pasitinka su nedideliu siaubu – mokyklinių reikmenų pirkimas kasmet atsieina kelis šimtus litų ir beveik mėnesį nepaliaujamų klajonių po parduotuves. Ketvirtokė Karolina visus mokyklinius reikmenis jau išsirinko pati.

Po vasaros atostogų į mokyklos suolus sugrįžtantis jaunimas tradiciškai nedega džiaugsmu. Tuo pačiu išbandymai prasideda ir jų tėveliams. Jau nuo rugpjūčio pradžios į šeimas ateina galvų „laužymo“ metas: kaip supirkus visa tai, kas reikalinga mokyklai, dar ir sugebėti išgyventi.

Tris vaikus auginanti vydmantiškė Daiva Šlyžiuvienė sakė, jog intensyviai ruoštis mokyklai pradeda vasarai įpusėjus. Na, o didysis taupymas, kai kiekvienas atliekamas litas atidedamas mokymuisi būtiniems pirkiniams, trunka visą atostogų sezoną.

„Būtiniausiems daiktams rugsėjo pradžiai šiais metais buvau susitaupiusi apie 700 Lt, kurie tirpsta tiesiog bematant. Jau vien paskutinis apsipirkinėjimas „suvalgė“ apie 200 Lt. Kuprinė dukrai Karolinai kainavo apie 70 Lt, o dar visokios smulkmenos: parkeriai, pieštukai, dažai, sąsiuviniai ir t.t.“, - savo patirtimi dalinosi Daiva.

Apsipirkinėjimui reikia skirti ne vieną dieną, nes čia dažniausiai pasitvirtina taisyklė - to, ko reikia, artimiausioje parduotuvėje nerasi. Tad tenka ir į aplinkinius miestus pavažinėti, ir daugybės parduotuvių slenksčius peržengti.

Pašnekovės žodžiais, vaikams kasmet reikia visko - pradedant pieštukais ir baigiant kuprinėmis. O kur dar sportinės aprangos bei pratybų sąsiuviniai, kuriuos moteris perka tik pasitarusi su mokytojais. Anot Daivos, jų šeimai apsipirkinėjimo maratonas dažniausiai tęsiasi visą rugpjūčio mėnesį, o kiekviena kelionė į parduotuves neapsieina be 50 litų.

Pasak moters, jos vaikai - “natural produkt” - labai savarankiški, neišlepinti ir neišrankūs, todėl apsipirkinėjant netenka kęsti jų kaprizų.

Mažoji Karolina, šiemet eisianti į 4 klasę, visus mokyklai reikalingus daiktus jau renkasi pati. Mamai belieka tik dalinti praktiškus patarimus. Nors į mokyklą mažoji nelabai nori sugrįžti, vis tik pirkti jai patinka. Mama prisipažino, jog parduotuvėse iš dukros Karolinos sulaukia daugiausia nusiskundimų, esą dauguma prekių labai vaikiškos, todėl ji ne visada atranda tai, ko nori. Taip atsitiko ir ieškant kuprinių - Karolina ryžtingai į šoną stūmė visas rožines ir gėlėtas, kol galų gale surado širdžiai mielą daiktą.

Šešiolikmetis sūnus Irmantas - labai supratingas ir niekada nereikalauja per daug. Pašnekovė tikino, jog jis ir basas galėtų vaikščioti, kad tik nereiktų apsunkinti mamos. Šiais metais mokslus Vydmantų vidurinėje vaikinas iškeitė į Kretingos verslo ir technologijų mokyklą, nes nori kuo greičiau įgyti specialybę.

Vyresnei Daivos dukrai Ingai – 15. Ji jau pati užsidirba pinigų, sezono metu pardavinėdama ledus Palangoje. O ir pirkdama daiktus mokyklai skaičiuoja, kiek pinigų turės mamai grąžinti.

„Vaikų poreikiai su amžiumi iš tiesų auga, kita vertus - patys vaikai darosi sukalbamesni ir supratingesni. O rūpintis jais reikia visada, nesvarbu, į kurią klasę jie ruošiasi keliauti“, - teigė Daiva.

D. Šlyžiuvienė sakė, jog iš praėjusių metų dažniausiai nelieka nieko, ką būtų galima panaudoti ir kitais metais, o renkantis naują daiktą, vis tik labiau dėmesį tenka kreipti į kainą, o ne į kokybę. “Jei užsimanyčiau pirkti tik kokybiškas prekes - penkių atlyginimų neužtektų“,– atviravo moteris.

Tačiau iš to, ką leidžia piniginė, Daiva stengiasi išrinkti patį geriausią. Ypač atsakingai šeima renkasi kuprines, kadangi jos turi būti ne tik patvarios, talpios bei patogios, bet ir nedaryti žalos vaikų laikysenai.

Pašnekovės nuomone, pirktis rugpjūčio pabaigoje - jau gana vėlu, tačiau pradėjus mokyklinių prekių dairytis daug anksčiau – tenka nusivilti, nes jų dar nėra arba pasirinkimas per mažas. Ta pati problema kyla ir ieškant rūbų, kuriuos vaikai išauga greičiau negu galima įsivaizduoti, ypač brendimo laikotarpiu. Daiva tikino, jog norint nusipirkti drabužių rudeniui vis tik reikia laukti rugsėjo, nes tik tada parduotuvių lentynose pasirodo šiltesni apdarai. Pašnekovė sakė, jog rūbų ieškos Klaipėdoje.

Didelių kainų pasikeitimų, lyginant su praeitais metais, Daiva nepastebėjo. Tiesa, nustebino teigiamai pasikeitęs prekybininkų požiūris į pirkėjus. Šiais metais beveik visose parduotuvėse perkantiems daugiau daiktų siūlomos įvairios nuolaidos arba pridedamos mažos dovanėlės.

Daiva prisipažino, jog šiuo metu, ieškodama paskutinių daiktų, su vaikais jau trečią dieną iš eilės nardo po parduotuves. Moteris teigė, jau net neatsimenanti, ko dar reikia, o ką jau nusipirko. Po šitų Daivos žodžių į pokalbį iš karto įsiterpė dukra Karolina, priminusi mamai, jog dar neturi aplankalų knygoms, o ir į rugsėjo pirmosios šventę su džinsais tikrai neis - juk taip puošiasi tik berniukai.

Anot pašnekovės, visiems metams mokyklinių reikmenų jos šeima neperka. Tai padaryti būtų sunku ne tik finansiškai – juk niekada negali žinoti, ko prireiks. O vaikams pradėjus eiti į mokyklą, kone kasdien tenka išgirsti naujų prašymų nupirkti vieną ar kitą daiktą – tada norisi staugti. “Tokiais atvejais savo vaikams juokaudama sakau: viskas, iš manęs nieko nebereikalaukite, juk Lietuvoje mokslas - nemokamas”, - sakė moteris.

Viktorija VAŠKYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas