Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Išrinko geriausius Žemaitijos tautinius ansamblius

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2010-04-06

Kretingos meno mokykloje pirmą kartą buvo surengtas Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinių instrumentinių kamerinių ansamblių festivalis-konkursas. Jame laureatais tapo ir du Kretingos meno mokyklos ansambliai - kanklių bei mišrus trio.

Kretingos meno mokyklos kanklių ir mišraus trio bei mišraus kvarteto muzikantai su savo vadovais

Dalyvauti konkurse-festivalyje atvyko 24 kolektyvai iš dešimties Gargždų, Klaipėdos, Naujosios Akmenės, Plungės, Rietavo meno mokyklų. Dalyviai grojo skudučiais, kanklėmis, išilginėmis fleitomis, birbynėmis.

„Tautiniai instrumentai - niša, kuri yra reikalinga ir kurią reikia užpildyti. Klausydamasis ir vertindamas festivalio dalyvių atliekamą muziką, iš profesinės pusės pastabų jiems neturėjau. Džiugu, kad mokiniai jaučia, ką daro, ir nuoširdžiai dirba“, - sakė vertinimo komisijos pirmininkas Klaipėdos universiteto Menų fakulteto docentas Vytautas Alenskas.

Jam vertinti konkurso dalyvius taip pat padėjo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja Vida Zelenienė, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto lektorė Algytė Merkelienė, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokytojas Anatolijus Tumanovas, Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis.

„Tai, kad vaikus vertino visoje Lietuvoje žinomi žmonės, įvairių respublikinių konkursų vertinimo komisijų nariai, pakėlė konkurso lygį ir garantavo, kad festivalio dalyviai sulauks griežtų, reiklių vertinimų, iš kurių galima pasimokyti“, - kalbėjo Kretingos meno mokyklos kanklių ugdymo mokytoja Vilija Vitkauskienė.

Vertinimo komisijos nariai pasakojo, kad atvykę į festivalį-konkursą neturėjo tikslo skirstyti ansambliams aukštesnių ar žemesnių vietų. Todėl išrinko dešimt geriausiai pasirodžiusių kolektyvų – laureatų. Jais tapo Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos kanklių trio, Kretingos meno mokyklos kanklių ir mišrus trio, du Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos kanklių trio bei birbynių ansamblis, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklių trio, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos kanklių kvartetas, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos birbynių ansamblis ir Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų skyriaus mišrus kvartetas.

„Buvome suinteresuoti rezultatu, o jis - labai geras: vaikai diskutuoja apie pasirodymus, yra pilni įspūdžių ir noro toliau tobulėti. Tokie konkursai, kalbant pačių mokinių kalba, juos užveda, skatina kelti sau kartelę, nes pamato, koks gali būti muzikavimo lygis“, - kalbėjo komisijos nariai.

Pasak jų, festivalis-konkursas buvo naudingas ir pedagogams – semiantis patirties, ieškant naujų atlikimo išraiškų.

„Pedagogai yra labai išradingi – tai parodė konkurse atlikti kūriniai, jų aranžuotės, pateikimo būdai. Šis tautinių instrumentinių kamerinių ansamblių festivalis-konkursas yra vienas iš daugelio gražių dalykų, kuriuos daro Kretingos meno mokykla. Tokie konkursai duoda gerą toną ir paneigia tas šiuo metu šalyje sklandančias nuomones, kad meno mokyklos yra pernelyg brangios ir nereikalingos. Menas niekada nebuvo pigus, tačiau jis visada atsiperka. Jei turėsime kultūringą meno mokyklų išugdytą tautą, reikės mažiau statyti kalėjimų. Todėl džiugu, kad Kretingos meno mokykla yra traukos centras“, - apie konkurso reikšmę kalbėjo V.Alenskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas