Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Šulinio vanduo užterštas kirmėlėmis

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-05-16
Pasak Aušros Staponkienės, vienuolika šeimų negali naudoti šio šulinio vandens.

Jau beveik pusmetis, kai Vytauto gatvės 43 namo gyventojai negali naudotis šulinio vandeniu. Pasėmus kibirą vandens, jame dažnai plaukioja baltos kirmėlaitės, primenančios spalines.

Pasak šio namo gyventojos Aušros Staponkienės, pirmąsias kirmėles jie pastebėjo žiemos pradžioje. Iš pradžių pamanė, jog į šulinį jos pateko atsitiktinai. Po naujų metų gyventojai kreipėsi į Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos filialą.

Kadangi šiame name gyvena 7 mėnesių kūdikis, visuomenės sveikatos centras tikrina vandenį dėl nitratų kiekio. Ištyrus vandenį, jame rastas suaugusiesiems leistinas nitratų kiekis, tačiau kūdikiui leistina norma viršijo keturis kartus.

Dėl kirmėlių gyventojams buvo patarta chloruoti šulinio vandenį. Gyventojai tą ir padarė. Tačiau, kai reikėjo išsemti šulinio vandenį ir šulinį išvalyti, iškilo problema - šulinys iškastas ant šaltinio.

- Mes nenorime veltui. Mes galime sumokėti už paslaugą, tačiau kur mes tik nesikreipėme: į gaisrinę, “Kretingos vandenis”, privačiai. Visur išgirdome atsakymą, jog neturima tokio galingo siurblio,- sakė namo gyventojai, prisipažindami, jog vis tiek bandė siurbliuoti vandenį.

Dabar namo gyventojai, kurių yra per tris dešimtis, vandenį neša iš miesto šaltinio, esančio už lurdo. Anksčiau vandens duodavo kaimynai, tačiau šie dabar bijo, kad visiems semiant, ir patys gali likti be vandens.

Pasak vienos namo gyventojos, kad patenkintų savo poreikius, jai per dieną reikia apie 20 penkių litrų talpos butelių. Anot moters, kaip kas gali, taip ir apsirūpina vandeniu.

Kretingos maisto ir veterinarijos tarnybos vyr. specialistė, maisto produktų inspektorė Regina Slušnienė sakė, jog šulinius chloruoti reikia vieną kartą per metus. Šiuo atveju reikėtų išsėmus vandenį išgramdyti rentinių vidų, pažvyruoti dugną. Neaišku, iš kur į šulinį atiteka vandens gysla. Anot jos, gyventojai gali kreiptis į visuomenės sveikatos centrą Klaipėdoje, esantį Bijūnų gatvėje, kur atliekami parazitologiniai tyrimai. Čia atliekami kirmėlių kiaušinėlių ir lemblijų tyrimai. Šiems tyrimams reikia nuvežti ne mažiau kaip pusantro litro vandens. Tyrimas kainuoja 17, 55 Lt. Vežant tirti kirmėlę, nors ir negyvą, ji turi būti vandenyje. Tyrimas kainuoja 4,66 Lt.

Namo gyventojai nori sužinoti tolimesnį šio pastato likimą.
Turi ir kitų problemų

Dauguma namo gyventojų prisipažino norintys gyventi gražiau ir geriau, tačiau nežino, kaip išspręsti kai kurias problemas.

- Nežinome, ką daryti ir su žeme, esančia šalia namo. Anksčiau turėjome visi po lysvę. Dabar girdime įvairių kalbų ir nebežinome, ar galime šiemet ja naudotis, ar ne,- sakė Nijolė Grikšienė.

Gyventojai norėtų žinoti, kada bus nugriautas ir šalia esantis pastatas, kurio būklė jau kelia grėsmę. Nors pastatas visiškai sukiužęs, namo gyventojai prisipažino ten dar laikantys savo malkas. Jie abejoja, ar nitratai į šulinį nebus patekę dėl kažkada šiame pastate saugomų trąšų. Čia buvo laikomi ir gyvuliai.

- Mokame ir už šiukšlių išvežimą. Tačiau jos ne visada betelpa į konteinerį. Pats konteineris baisus ir be dangčio,- skundėsi žmonės.

Anot šio namo gyventojų, problema - ir pilni lauko tualetai, kurių net už pinigus niekas nenori valyti.

Gyventojai teigė, jog dėl žemės ir geriamojo vandens kreipėsi į bendrovės “Kretingos būstas” vadovę Valeriją Žalienę. Tačiau iki šiolei atsakymo nesulaukė, nors ji ir pati žadėjusi apsilankyti. Pagalbos buvo kreiptasi ir į miesto seniūną Stanislovą Juknevičių, tačiau ir šis nieko negalėjo pagelbėti.

Pasak “Kretingos būsto” vadovės, Vytauto g. 43 namo gyventojai neturi patogumų. Teisiniuose aktuose nėra apibrėžta, kaip tokiu atveju atlikti lauko tualetų, sandėliukų, šulinių priežiūrą.

Gyventojai, anot V.Žalienės, gali naudotis savo daržu. Jei vyks kokie pakitimai, gyventojai bus perspėjami iš anksto. Tačiau jie patys turi rūpintis šuliniu.

Miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius teigė, jog šiame name yra trys rajono Savivaldybei priklausantys būstai, tačiau yra sudaryta sutartis su “Kretingos būstu”, todėl visi rūpesčiai atitenka šiai bendrovei. Gyventojai turėtų kreiptis į V.Žalienę. Jei gyventojai nuspręs valyti šulinį ir pateiks sąskaitą, pasak seniūno, seniūnija prisidės.

“Kretingos komunalininko” vadovas Konstantinas Skierus, sužinojęs, kad šio namo kieme stovi konteineris be dangčio, pažadėjo jį greitai pakeisti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas