Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Laikas apsispręsti dėl profesinės mokyklos pertvarkos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2020-05-22

Startavus šalies Profesinių mokyklų tinklo optimizavimo planui, kurį parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), Kretingos rajono savivaldybės rajono tarybai teks galutinai nuspręsti, kokią ji norėtų matyti Kretingos technologijos ir verslo mokyklą (KTVM).

Pagal šį planą, KTVM patenka tarp 4 šalies mokyklų, kuriose siūloma organizuoti suaugusiųjų ir jaunimo mokymą. Mūsų, Kretingos atveju, į KTVM būtų įkeltas rajono Švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius, kuris sudedamąja dalimi tapo prieš ketverius metus po vienu centro stogu sujungus rajono Pedagogų švietimo centrą, Pedagoginę psichologinę tarnybą bei Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą.

Anot rajono Savivaldybės tarybos Švietimo komiteto pirmininkės Dalios Martišauskienės, įkėlus į KTVM Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrių, spręstųsi ne tik KTVM ateitis, bet ir problema, dėl kurios Vyriausybės atstovas Kretingos savivaldybę yra perspėjęs ne kartą – toks junginys, koks yra mūsų rajono Švietimo centras, egzistuoti negali – mokymas bei pagalbos mokytojui ir mokiniui funkcijos turi būti atskirtos.

Prieš prasidedant diskusijoms, kurios nuotoliniu būdu vyko per rajono tarybos Švietimo komiteto posėdį, rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė informavo, kad, norint į KTVM įkelti Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrių, jį visų pirma reikėtų rajono Švietimo centre likviduoti, kas tarp komiteto narių sukėlė tam tikrą maišatį: ar teisiškai galima pirma uždaryti, po to – perkelti? Antra, kaip bus perduotas skyriaus turtas, koks – atvirų jaunimo erdvių likimas, kokia tvarka bus pervesti mokytojai, kiek jų liks be darbo ir panašiai.

Šiuo metu Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje yra 16,11 etato, kurie finansuojami iš mokymo lėšų, dirba per 20 žmonių. Jaunimo erdvėse dirba 1 specialistas, kuris, daugumos komiteto narių nuomone, ir turėtų likti savo darbo vietoje, atvirų erdvių neiškeliant, nes jos ir buvo įsteigtos Kretingos miesto jaunimui. Jau aišku, kad 6 darbuotojai darbą tęstų, skyrių perkėlus į KTVM, o 18 darbuotojų savo sprendimo nepateikė, nes laukia rajono tarybos sprendimo. Jeigu jie, skyrių iškėlus į KTVM, nesutiktų dirbti, išeitinėms kompensacijoms reikėtų beveik 30 tūkst. Eur. Švietimo centre sumažėtų etatų: po dalį valytojo, pastatų priežiūros specialisto, buhalterio, kompiuterių sistemos inžinieriaus, taupytųsi išlaidos už elektrą, vandenį, internetinį ryšį.

„Iškelti skyrių į KTVM – vadinasi, nulemti, kad profesinė mokykla rajone išliktų ir tarnautų rajono mokinių reikmėms, juolab kad, pagal profesinių mokyklų tinklo pertvarką, atsiranda galimybė joje mokytis ir bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, norintiems įgyti profesiją“, – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėja.

Jai paantrinusi D. Martišauskienė paaiškino: nuo rugsėjo 1-osios bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai galės rinktis modulius profesinėse mokyklose ir netgi – gauti stipendiją. Vieno modulio trukmė – 1,5 mėnesio, užsiėmimai vyktų pasibaigus pamokoms bendrojo lavinimo mokykloje, modulius rinktis ir gilinti profesines kompetencijas galėtų ir jaunimo klasių mokiniai, ir nuotoliniu ar neakivaizdiniu būdu besimokantys suaugusieji.

„Dar vienas aspektas – kad iki sausio 1 d. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus veikla būtų finansuojama iš Savivaldybėje suformuoto krepšelio, nuo 2021 m. pradžios – jau iš valstybės biudžeto – finansavimas tampa Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kompetencija“, – dėmesį atkreipė Švietimo komiteto pirmininkė.

Švietimo komiteto narys pedagogas Darius Petreikis kėlė, jo paties nuomone, labai svarbų klausimą dėl mokytojų įdarbinimo: ar nebus taip, kad KTVM ką norės, tą priims, ko nenorės, to nepriims.

Anot D. Martišauskienės, rajone jau esama patirties, kai mokytojai toliau dirba juos tiesiog perkėlus: ir šiuo atveju jie jaustųsi saugiai, be to, vykstant pertvarkai, būtų pasirašytos trišalės sutartys.

KTVM direktorė Zita Mockienė paaiškino, kad dėl kai kurių mokytojų etatų didelių problemų kilti neturėtų: „Keturi mokytojai dirba ir pas mus, ir Švietimo centre, du centro mokytojai turi pamokų mūsų mokykloje. Peržiūrėjau etatus, dėstomus dalykus, pareigybes, tačiau kaip bus realiai – dar reikia aiškintis. Tą ir darysime.“

Mokyklos direktorė suabejojo, ar, įkėlus Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrių, jam reikėtų atskiro aukšto, kaip to, skyriaus vedėjos Virginijos Kvietkauskienės teigimu, norėtųsi labiau, negu pasklisti po mokyklą. „Mano nuomone, mokiniai kaip ir turėtų susilieti, nes ir mokytojai, kurie dirba abiejose mokyklose, pas mus turi savo kabinetus – negi jie bėgios po skirtingus aukštus? O dėl pamokų, kiek jų „atsineš“, tiek ir turės“, – kalbėjo Z. Mockienė.

Rajono tarybos nariai Vaidas Kuprelis, Jolita Vaickienė, Juozas Mažeika kėlė įstaigų pavaldumo klausimą: suaugusiųjų ir jaunimo mokymas yra Savivaldybės funkcija, profesinė mokykla gi – valstybės pavaldumo, tad kokia bus teisinė šio proceso išraiška.

Nuomonę dėl Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus perkėlimo iš Švietimo centro į KTVM išsakė ir Švietimo centro direktorė Adelė Mazeliauskienė, skyriaus vedėja V. Kvietkauskienė, buvo aptartos ir materialinės bazės galimybės KTVM organizuojant suaugusiųjų ir jaunimo mokymą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas