Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atsižvelgusi į epidemiologinę situaciją šalyje, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu, Vyriausybė priėmė sprendimą dar labiau švelninti karantino sąlygas šalyje. Atveriamos platesnės galimybės organizuoti laisvalaikio užsiėmimus, išvykti iš šalies, taip pat atnaujinti sveikatos paslaugų teikimą.

Kaukės – privalomos, tačiau veiklų daugėja

Vyriausybės sprendimu, keičiasi reikalavimai dėl privalomo veido apsaugos priemonių – veido kaukių, respiratorių ar kitų priemonių dėvėjimo viešose vietose: patikslinta, kad nuo šiol veido apsaugos priemones viešose vietose privalės dėvėti visi, vyresni negu 6 metų amžiaus. Išimtis, kaip ir iki šiol, taikoma valgant ir geriant lauko kavinėse, taip pat jų nebereiks dėvėti profesionaliems sportininkams per treniruotes, kaimo vietovėse.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos piliečių išvykimas neturi neigiamos įtakos epidemiologinei padėčiai šalyje, Vyriausybė nutarė nuo pirmadienio panaikinti ribojimą Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies. Su Latvija ir Estija deramasi dėl sienų kontrolės panaikinimo viena kitos piliečiams. Tikėtis didelio išvykstančiųjų srauto nėra pagrindo dėl kitose šalyse taikomų suvaržymų.

Jau leidžiama prekyba visa apimtimi visose prekybos vietose, t.y. tiek turgavietėse, tiek viešose vietose, bet tik tais atvejais, jei bus ribojamas pirkėjų srautas (ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas) ir užtikrinamos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygos, darbuotojai ir pirkėjai aprūpinami būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Tuo atveju, jei prekybos vietos negali užtikrinti nustatytų reikalavimų, prekyba jose negali būti vykdoma.

Tiek uždarose patalpose, tiek lauke jau galima teikti ne tik trumpalaikio pobūdžio, t.y. iki 20 minučių trunkančias paslaugas, bet ir trunkančias ilgiau, jei bus ribojamas lankytojų srautas.

Įvertinus tai, kad viruso plitimo rizika lauko sąlygomis – laikantis papildomų saugos ir higienos reikalavimų – yra itin maža, atvirose erdvėse nuo šiol bus galima teikti platesnį spektrą paslaugų, pavyzdžiui, dresuoti šunis, fotografuoti atvirose erdvėse, jodinėti, vykdyti orientacinius žaidimus nedidelėmis grupėmis ir kt.

Atveriamos platesnės galimybės organizuoti laisvalaikio užsiėmimus atvirose erdvėse: leista organizuoti laisvalaikio užsiėmimus (neįvardinant konkrečių veiklų sąrašo), jei jie vyks atviroje erdvėje ir ja užsiims pavieniai asmenys, ne didesnės nei 2 asmenų grupės bei šeimos, nebus žmonių susibūrimų.

Bus leidžiamos atrankos į olimpines ir paralimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų, nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto turnyrams (lygoms) besirengiančių sportininkų treniruotės.

Atnaujinamos sveikatos priežiūros paslaugos

Vyriausybė pritarė siūlymui atnaujinti planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą pacientams iškart, kai gydymo įstaigos tam bus pasirengusios. Jos turės užtikrinti tinkamas infekcijų kontrolės priemones, kad būtų garantuota ir pacientų, ir darbuotojų apsauga. Poliklinikos vėl atvers duris pacientams, tačiau, siekiant užkirsti kelią galimam koronaviruso infekcijos (COVID-19) ligos plitimui, kiekviena jų turės organizuoti savo darbą pagal pasirengtą ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) suderintą paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą.

Kiekviena poliklinika savo plane turi pagal savo infrastruktūrą apskaičiuoti maksimalų galimą priimti pacientų skaičių per dieną, konsultacijoms ir procedūroms reikalingų kabinetų skaičių, numatyti jų užimtumo ir dezinfekcijos tvarką. Taip pat plane turi būti numatyti detalūs įstaigos ir personalo veiksmai, jei gydymo įstaigoje būtų identifikuotas koronoviruso infekcijos atvejis.

Atnaujinus paslaugas, prioritetas bus teikiamas nuotoliniam paslaugų teikimo būdui (tokių, kaip vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, šeimos gydytojo, gydytojo specialisto, slaugytojo konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas), o tiesioginis kontaktas su pacientu būtų tik tuomet, kai paslaugos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu. Keičiasi ir registracijos pobūdis: gydymo įstaigos registratūra ar skambučių centras registruoja tik dėl nuotolinių paslaugų, o dėl tiesioginio kontakto konsultacijos pacientą turi registruoti pats gydytojas arba slaugytojas. Vizitui pas gydytoją specialistą registruojama kiekvienos gydymo įstaigos vadovo nustatyta tvarka.

Numatyta, kad gydymo paslaugas turi teikti minimalus, būtinas paslaugai suteikti specialistų skaičius. Keliose gydymo įstaigose dirbantis medikas, vengiant kryžminės taršos, visur, kur turi tiesioginį kontaktą, dirba ciklais. Taip pat darbuotojai privalo naudoti asmeninės apsaugos priemones, atsižvelgiant į saugumo lygius.

Įstaigos vadovas privalo užtikrinti, kad būtų vykdoma per dieną galimo priimti maksimalaus pacientų skaičiaus stebėsena, vertinama epidemiologinė situacija ir, jai keičiantis, koreguojamas maksimalus priimamų pacientų skaičius.

Poliklinikos turi užtikrinti pacientų srautų valdymą, atskirdamos virusinės infekcijos simptomų turinčius pacientus nuo šių simptomų neturinčių pacientų, o nuo virusinės infekcijos simptomų neturinčių pacientų – vyresnius nei 60 m. ir (arba) lėtinėmis ligomis sergančius pacientus. Pastarajai pacientų grupei  skirtinos atskiros priėmimo valandos, užtikrinama, kad nesusidarytų fizinių pacientų laukimo eilių įstaigos viduje.

Be to, naudotis gydymo įstaigos liftu ir prie kabineto durų laukti gali ne daugiau kaip 1 pacientas (esant būtinybei – kartu su ne daugiau kaip vienu lydinčiu žmogumi). Paslaugos turi būti teikiamos griežtai joms paskirtu laiku. Pacientas įleidžiamas likus ne daugiau nei 10 min. iki paskirto vizito laiko. Laukiantys pacientai privalo laikytis saugaus 2 metrų atstumo.

Tiesioginės konsultacijos tuo pačiu metu negali būti teikiamos greta esančiuose susisiekiančiuose kabinetuose. Rekomenduojama, kad visi pacientui paskirti tyrimai ir procedūros būtų atlikti vieno vizito metu.

Pirmame etape rekomenduojama priimti ne daugiau kaip 50 proc. maksimalaus per dieną galimo priimti pacientų skaičiaus, vėliau – atsižvelgiant į šalies epidemiologinę situaciją.

Pagal Vyriausybės informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas