Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Maistą siuva vaikams žaisti

  • Edita KALNIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2020-01-07
Kūlupėniškė Laura Dambrauskienė siuva ne tik maistą žaisti vaikams, bet ir prijuostes, patalines, apsaugines pagalvėles vaikams. Ši veikla jai – meditacija.

Kūlupėnuose Kretingos rajone gyvenanti dviejų vaikų mama Laura Dambrauskienė turi neįprastą pomėgį – ji siuva maistą. „Tai puiki išeitis, kai norisi, kad vaikas pažintų aplinką, tačiau tuo pačiu nebūtų pavojinga ir namai išliktų tvarkingi“, – tikino ji.

Stebi vaiko pomėgius

Siuvimas moteriai yra pomėgis, atsipalaidavimas, meditacija. „Tai mane atpalaiduoja, naktį guliu ir sugalvoju, ką dar reikėtų pasiūti, man visada rūpi rezultatas. Ir siuvu, ir klijuoju, ir siuvinėju. Siuvu kalėdinius žaislus, prijuostes, maistą, vaikišką patalynę, apsaugines pagalvėles lovelėms“, – įvardijo Laura.

Šia veikla užsiimti moteris pradėjo prieš trejus metus gimus krikšto dukrai, o dabar siuva ir savo dukrai. „Norėjosi kažko tokio, ko nėra. Pamačiau amerikietiškame internetiniame puslapyje pavyzdžius, taip sugalvojau pabandyti ir pati“, – pradžią prisiminė moteris. Siūtas maistas skirtas žaisti vaikams. Tai – ilgalaikiai žaislai, kuriuos galima išskalbti ir vėl naudoti. „Mamos neduoda vaikui žaisti žalio kiaušinio, neleidžia bandyti jį išvirti ir panašiai, tačiau norisi, kad vaikas pažintų aplinką, taip kilo mintis siūti maistą“, – atskleidė L. Dambrauskienė.

Moteris augina du vaikus: vyresnėliui – 13 metų, mažajai – 1 metai ir 2 mėn. „Mano dukrai dabar viskas įdomu, ji labiau žaidžia su audiniais, siūlais, įjungia išjungia siuvimo mašiną. Tai yra, siuvame kartu. Tačiau 3 metų krikšto dukrai siūti daiktai labai patinka. Ji jau turi keturias prijuostes. Pirmas dalykas, ką ji turi padaryti grįžusi iš darželio, – užsirišti prijuostę ir eiti į savo virtuvę“, – savo patirtimi dalijosi Laura.

Siūtas maistas, anot pašnekovės, – ne tik mergaitėms: „Turiu pavyzdžių, kuomet berniukams labai patinka žaisti su siūtu maistu. Jie lygiai taip pat mato, kaip mama gamina, ir bando tai atkartoti.“

Siūtas maistas ne tik lavina vaiko fantaziją, bet ir padeda tėvams pamatyti, kaip keičiasi vaiko pomėgiai. „Dažnai vaikai reiškia norą viena valgyti, kito – ne. Tai paduodi siūtą maistą ir sakai, kad pasidarytų sau pusryčius, tada gali stebėti, su kuo dažniau vaikas daro sumuštinį, kokius produktus pasirenka. Tada yra kur kas lengviau rinktis. Pavyzdžiui, vaikas parduotuvėje nuolat prašo dešrelių, tada pasiuvi pieniškų, rūkytų, galima net ant grilio kepamų dešrelių pasiūti ir stebi, kurias dažniausiai vaikas pasirenka. Taip pat lengva pastebėti, kaip keičiasi vaiko pomėgiai“, – pavyzdžius įvardijo L. Dambrauskienė.

Reikalauja kruopštumo

Moteris siuva rinkinius, pavyzdžiui, pusryčių, pietų, vakarienės. „Viskas yra apčiuopiama. Vaikas tyrinėja liesdamas, o tokie žaislai skatina jo fantaziją, suteikia socialinių įgūdžių, pavyzdžiui, moko gaminti maistą. Vaikas sprendžia, ar jis valgys duoną su kiaušiniu, avokadą su sūriu ir panašiai“, – kalbėjo Laura.

Galima pasiūti viską, o kaip atrodys norimas maistas, priklauso nuo žmogaus, kuris siuva. Anot moters, galima pasiūti visą vaisių, kad jis atrodytų kuo tikroviškiau, kukurūzo burbuolę, puodus, dangtį, pyragėlius, mėsainius, dešreles, ledus, koldūnus, virtinius, viską, ką tik įmanoma sugalvoti.

Pasiūti puodai yra pakankamai standūs, kad vaikai galėtų į juos dėti kitus maisto produktus ir imituoti jų virimą, kepimą. „Dedu dvigubą audinį, jis yra specialiai suklijuojamas, tai sukietina audinį. Žinoma, plauti skalbimo mašinoje tokio puodo negalima, tik su rankomis“, – atkreipė dėmesį kūlupėniškė.

Siūdama maistą moteris naudoja flisinį audinį. „Jis panašus į veltinį, bet iš jo rūbų nepasiūsi. Jis labiau skirtas dekoravimui. Niekada neperku audinių internetu, man būtinai reikia jį paliesti, nes būna, kad skiriasi kietumas – plonas-minkštas, storas-kietas ir panašiai“, – paaiškino ji.

Laura siuva įvairų maistą ir jo gaminimo reikmenis – vaisius, pusryčių rinkinius (nuotr. dešinėje), sušius (nuotr. kairėje), puodus ir t.t.

Daug darbo Laura įdeda sukirpdama audinius, tačiau ji pastebėjo, kad Lietuvoje yra sudėtinga rasti skirtingų spalvų reikiamos medžiagos: „Nėra didelio audinių spalvų pasirinkimo arba maži gabalai, kurių kai kuriems darbams nepakanka.“

Tiek maistą, tiek kitus darbus moteris siuva siuvimo mašina, tačiau daugiausiai – rankomis. „Reikia sugalvoti, ką nori siūti, susibraižai, nusipieši, pasidarai išklotinę ir viską perkeli ant audinio. Siūti ir kimšti – vienas lengvesnių etapų. Tai nėra greitas darbas, jis reikalauja daug kruopštumo“, – tikino L. Dambrauskienė.

Be maisto vaikams žaisti, kūlupėniškė taip pat siuva ir patalynę vaikams. „Dažnai būna, kad siuvu savo vaikui, įkeliu į internetą, o tuomet sulaukiu prašymų ir kitiems pasiūti kažką panašaus“, – teigė Laura.

Siūdama patalynę moteris kaip elementus mėgsta naudoti nėrinius, šviesias spalvas, kartais jai norisi ir ryškių spalvų. „Galiu pasiūti dvipusę patalynę, kurios vienoje pusėje – vienoks paveikslėlis, kitoje – kitoks, todėl vaikas gali pasirinkti pagal nuotaiką, kurios pusės norisi“, – sakė L. Dambrauskienė.

Kūlupėniškė daug domisi, ką galima pasiūti, nemažai informacijos suranda internetinėse svetainėse. „Mano brolis jau kurį laiką gyvena Amerikoje, tad atsiunčia įdomesnių portalų nuorodų ir panašiai. Mane labai sudomino siuviniai Velykoms, atrodo, ką dar įdomaus ir naujo galima šiai šventei pasiūti, tačiau pasirodo, kad galima daug ką – įvairūs krepšeliai, puodeliams padėkliukai ir panašiai“, – vardino kūlupėniškė L. Dambrauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas