Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje esančiose erdvėse „Savas kampas“ įvyko dovanų pakavimo į laikraštį dirbtuvės. Jose dalyvavo erdvių lankytojai, jaunimo darbuotoja Brigita Barkauskaitė (kairėje) ir naujoji jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė.

Kalėdų šventė – tai cinamono kvapas, jaukūs kalėdiniai papuošimai ir dovanos, tačiau dažnai žiemos šventinis laikotarpis gamtoje palieka šiukšlių, taršos ir nupjautų medžių pėdsaką. Ką turėtume daryti kitaip, kad paverstumėme Kalėdas jaukesnėmis žmogui ir draugiškesnėmis gamtai?

Kalėdoms besiruošiančios parduotuvės dažnai prisikrauna daugybę kalėdinių papuošimų. „Bet kas juos pirks?“ – klausimą iškėlė Pranciškonų gimnazijos technologijų mokytoja Ada Bastienė. Mokytoja išreiškė susirūpinimą, kad dažniausiai neskoningos prekės po švenčių būna išmetamos. Ji pasiūlė keletą idėjų, kokios Kalėdinės dovanos yra artimesnės žmogui ir draugiškesnės gamtai.

Pirmoji kalėdinių dovanų taisyklė, anot jos, – atsisakyti perteklinio vartojimo. Svarbiausia per Kalėdas ne daiktinės dovanos, o dėmesys.

Apakinti Kalėdų karštinės žmonės dažnai perka nereikalingus daiktus. „Nors dažnai girdime apie ekologiją, gamtos išteklių saikinga naudojimą, klimato kaitą, deja, per šventes mes tampame vartotojais“, – atkreipė dėmesį A. Bastienė.

Ji patarė dovanoti savo rankomis kurtas dovanas, kurios gali būti valgomos, pavyzdžiui, savos gamybos pyragas, naminis šokoladas ar obuolių sūris.

Antra kalėdinių dovanų taisyklė – nereikia naudoti plastiko, kad gražiai supakuotume dovaną. Dovanas galima supakuoti į tekstilę arba dėti į medžiaginius maišelius, kuriuos vėliau galima naudoti kaip pirkinių maišelį. Galima pakuoti į dovanų dėžutes, po to jas panaudoti kitai dovanai supakuoti arba pasilikti kaip daiktadėžes.

Per dovanų pakavimo dirbtuves bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė (dešinėje) patarė, kaip reikėtų puošti supakuotas dovanas.

Puiki dovanų pakavimo medžiaga yra laikraštis. Laikraštis patogus tuo, kad jis pakeičia pakavimo popierių bei juo galima dekoruoti dovaną, pavyzdžiui, išlankstyti mažas rožytes. Dovanos gali būti supakuotos į natūralų nebalintą popierių, o padekoravus vintažines dėžutes dovana atrodo stilingai. Taip pat galima iš virvės nunerti krepšelius, kurie atstoja pakuotę ir kartu yra puiki dovanėlė. „Norint gražiai įpakuoti dovaną svarbu teisingai parinkti priedus, dekoro elementus ir sukurti vientisą stilių“, – teigė A. Bastienė.

Dovanų pakavimas į laikraštį – užkrečiama mada. Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje jaunimas bandė dovanas pakuoti į laikraštį ir jas dekoravo. Ši akcija dar kartą įrodė, kad šilta Kalėdų atmosfera priklauso ne nuo blizgesio kiekio, o nuo skiriamo dėmesio vienas kitam.

Trečia taisyklė – reikia suderinti dovaną ir pakuotę. Kartais pati dovana gali tapti pakuote, pavyzdžiui, stiklo vaza gali būti pakuotė gėlėms, krepšys ar lėkštė gali virsti vaisių, nertas krepšelis – kosmetikos rinkinio pakuote.

„Dekoravus paprastą stiklainį, jis gali tapti prabangiu indu saldainiams ar sausainiams. Į metalines konservų dėžutes galima supilti sulydytus žvakių likučius ir patiems pasigaminti naujų žvakių šventei“, – įvardijo pedagogė.

Aurelija PLOKŠTYTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas