Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Atstovaus „Kangoo jumps“ festivalyje

  • Edita KALNIENĖ
  • Sportas
  • 2019-03-12
Kretingos rajono kultūros centro „Kangoo jumps“ šokio kolektyvas su savo treneriu Tadu Romeika (sėdi centre).

Pasaulyje išpopuliarėjęs „Kangoo jumps“ sportas skverbiasi ir į Lietuvą. Balandžio 27 d. pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas vienos dienos festivalis „Kangoo Jumps Spring Festival“. Tarp organizatorių – ir Kretingos rajono kultūros centro sportinių šokių treneris Tadas Romeika.

Organizuojamas pirmą kartą

„Kangoo jumps“ yra prilyginamas fitnesui, tačiau šiandien ši sporto šaka įgijo ir meninę vertę. Festivaliuose pradėjo dalyvauti komandos, kurios demonstruoja įvairias šokio kompozicijas. „Meniniam turiniu pasitelkiami kostiumai, kompozicija, muzika ir panašiai. Tik privalai naudoti specialius batus“, – paaiškino T. Romeika.

Sportinių šokių treneris pamokas veda Kretingos rajono kultūros centre ir Raguviškių filiale. Abi komandos važiuos į pavasarį įvyksiantį renginį. „Šiuo metu yra penkiolika šokėjų, tačiau norėčiau suburti komandos branduolį, kuris važinėtų po visą pasaulį, dalyvautų festivaliuose ar konkursuose“, – kalbėjo T. Romeika.

„Kangoo jumps“ festivalis vyks Kaune. Tai pirmas tokio tipo festivalis šalyje. „Šis renginys nesilygina su pasaulinio lygio festivaliais, kuriuose susirenka labai daug komandų. Kaip seksis mums – nežinau“, – svarstė vienas organizatorių.

Į renginį atvyksta treneriai iš viso pasaulio: Cristina Androne iš Rumunijos, Olha Maliy iš Gruzijos, Lada Berseneva iš Rusijos, Junior Vick iš Brazilijos, Rossen Dimitrov iš Bulgarijos. Jie ves parodomąsias pamokas, o vakare vyks komandinių choreografinių pasirodymų varžybos.

T. Romeika pripažino, kad kompozicijoms naudoja kelių šokių stilių elementus: „Statydamas kompoziciją naudoju ir džaivo, ir gatvės šokių su salsos elementais, nes tai yra įdomiausia.“

Šokio grupės vadovas atskleidė, kad festivaliui pasirinko gerai visiems žinomą melodiją, o šokio kompoziciją laiko paslaptyje.

Naudojo reabilitacijai

1994 metais šveicaras užpatentavo „Kangoo jumps“ komercijai. Iš pradžių tai buvo skirta lieknėjimui, kiek vėliau atsirado ir meninis, vizualinis išpildymas.

Tiesa, ši sporto kryptis Amerikoje atsirado kur kas anksčiau ir paskirtis gerokai skyrėsi – ją naudodavo reabilitacijai po traumų.

„Kelių sąnarių, nugaros skausmus patiriantys žmonės gali šokti, nes batai sugeria 80 proc. smūgio į grindis. Lankant aerobiką ir kitas sporto šakas krūvis atitenka sąnariams ir kitoms kūno dalims, o šie batai turi amortizuojantį padą“, – sakė treneris.

Sportuojant pagal „Kangoo jumps“ programą krūvis yra labai didelis, viena pora batų sveria net 3 kilogramus. „Turint nugaros išvaržą dažniausiai nugaros raumenys būna labai silpni, o tokiu būdu jie yra sustiprinami. Norvegijoje pas mane šoko trys moterys, kurios turėjo stuburo išvaržą, pabandė kelis kartus ir jom padėjo, žinoma, būna visko“, – patirtimi dalijosi penkerius metus Norvegijoje šokti mokęs T. Romeika.

Šia veikla užsiimti negali žmonės, turintys kaklo sindromą, nėščios moterys ir po nėštumo nepraėjus trims mėnesiams.

Per valandą taip sportuojant galima sudeginti iki 1 tūkst. kalorijų. „Priklauso, kaip dirbsi“, – pabrėžė treneris.

Prasidėjo Norvegijoje

„Kangoo jumps“ treneris T. Romeika šia sritimis susidomėjo seniai, tačiau burti grupes pradėjo norėdamas daryti kažką naujo: „Kangoo jumps“ Norvegijoje nebuvo labai populiarus, todėl, pradėjęs ten vesti užsiėmimus, didelio susidomėjimo nesulaukiau. Tik po daugiau kaip pusės metų pradėjau rinkti grupę. Džiugu, kad ir man sugrįžus į Lietuvą kolektyvas Norvegijoje pasiliko ir toliau vysto šią veiklą.“

Kolektyvą burti sportinių šokių treneris nusprendė kartu su drauge, tačiau tai nebuvo labai paprasta. Bandydami išpopuliarinti šią sritį su specialiaisiais batai vaikščiodavo po Norvegijoje esančius parkus, miestą ir dalindavo lankstinukus. „Buvo kažkiek nejauku“, – sakė jis.

Po sunkaus darbo pavyko surinkti grupę ir pradėti veiklą. „Iš pradžių žmonės nesuprato, kas tai yra“, – kalbėjo T. Romeika.

Grįžęs į Lietuvą veiklą tęsia, o norinčių tuo užsiimti netrūksta.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas