Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Vienuoliktokė Julija Grigaitytė su savo augintine kalyte Mila.

Julija Grigaitytė – iš pirmo žvilgsnio niekuo iš kitų neišsiskirianti Pranciškonų gimnazijos mokinė. Tačiau priešingai nei daugumos bendraamžių, grįžtančios namo merginos laukia ne mylimiausias augintinis, o visas šunų veislynas. J. Grigaitytė prisipažino dabar nebeįsivaizduojanti savo gyvenimo be šių keturkojų.

Dalyvauja parodose

Jau penktus metus gyvuojančiame jos tėčio iniciatyva įkurtame šunų veislyne, simboliškai pavadintu „Baltų orda“, šiuo metu gyvena šešerių metų Valų korgis pembrukas vardu Mila. Tačiau šeima turi dar vieną kalytę – vienuolikos metų Džeko Raselo terjerą vardu Bitė.

Šuniukai yra ruošiami įvairioms parodoms, o Mila net yra tapusi Lietuvos čempione. Todėl nenuostabu, kad ir jos tris šuniukų vadas parduoti nebuvo sunku, o naujųjų šeimininkų atsirado ir užsienyje.

Prie veislyno pavadinimo kūrimo prisidėjo visa šeima, kuri jame ir dirba. Tėtis, kaip veislyno valdytojas ir buvęs veterinaras, tvarko visus dokumentus ir rūpinasi keturkojais. Sesuo yra hendlerė, kuri veda ir pristato šunis parodose. Julija su mama irgi padeda prižiūrėti augintinius.

Mergina teigė, kad jai yra vienas malonumas rūpintis šunimis. Žinoma, būna ir ne tokių malonių atvejų, pripažįsta Julija, kai, pavyzdžiui, reikia valyti jų sukeltą netvarką, tačiau žaidžiant, užsiimant su jais patiriamas džiaugsmas viską atperka.

Šunys ne veltui vadinami žmogaus geriausiais draugais. Julija pastebi, kad iš jų galima daug ko išmokti: ištikimybės, ramumo, džiaugsmo. Mergina neabejoja, kad ir ateityje būtinai turės kokį šunį, tik gal kitokios veislės.

Nuo keturkojų prie biologijos

Nors mergina dar negali tiksliai pasakyti, su kokia sritimi sieja savo ateitį, vis dėlto biologijos pamokos yra truputį arčiau prie širdies nei kitos. „Galbūt tai šeimos bruožas“, – juokavo mergina, kurios tėtis – buvęs veterinaras, o vyresnioji sesuo studijuoja mikrobiologiją ir biotechnologiją. Todėl nenuostabu, kad vienuoliktoje klasėje darė metinį biologijos projektinį darbą.

Biologijos mokytojai Linai Jucytei pasiūlius neįprastą temą apie apynius Julija nedvejodama sutiko ir jai neteko gailėtis. Idėją apie apynių ekstraktų pritaikymą bioskaidžių pakuočių pramonėje mergina turėjo galimybę pristatyti lapkričio 23 d. vykusioje idėjų mugėje Vilniuje.

Darbo tikslas – iš apynių išgautą ekstraktą įterpti į bioskaidų plastiką ir stebėti jo poveikį pelėsio dauginimuisi. Pačioje mugėje buvo pristatyta tik idėja. Ten dalyvavę mokslininkai paaiškino, patarė, kaip reikėtų ją įgyvendinti. Dabar belieka padedant mokytojai atlikti tai praktiškai.

Kiekvieną žingsnį lydi muzika

Dar vienas merginos pomėgis – muzika. Julija pastebi, kad muzika ją lydi visur. Prieš kelerius metus meno mokykloje baigusi smuiko specialybę, dabar šį instrumentą labiau pasiliko kaip pomėgį. Tačiau Julija neslepia laisvalaikiu mėgstanti į rankas taip pat paimti ir gitarą, ir ukulėlę, ir kartais prie pianino prisėsti.

Mergina pripažįsta, kad muzikinis išsilavinimas jai daug davė. Jau nekalbant apie teorines žinias iš muzikos istorijos. Julija pastebi, kad meno mokykla padėjo išsiugdyti pomėgį muzikai ir praplėsti akiratį.

Simona ARMALYTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas