Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Teisiamųjų suole – telefoniniai sukčiai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2018-11-13

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai jau baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti trims Klaipėdos miesto ir rajono gyventojams: Raimondui Kiaulakiui, Maksimui Kolčevui ir Modestui Navickui. Šie ne kartą teisti asmenys teisme prisipažino, kad iš vyresnio amžiaus žmonių apgaule išviliojo dideles pinigų sumas. Jų aukomis tapo ir dvi kretingiškės.

R. Kiaulakis anksčiau buvo teistas 6 kartus, M. Navickas – 7 kartus – į teismą šie vyrai buvo pristatyti policijos konvojaus. Ne pirmą kartą teismo slenkstį mina ir trečiasis kaltinamasis – M. Kolčevas, kuris iki šiol buvo teistas 19 kartų, o į laisvę, atlikus paskutiniąją bausmę, išėjo 2018 metų gegužės pabaigoje.

Ką daryti, diktavo iš pataisos namų

Tyrimo metu nustatyta, kad R. Kiaulakis, M. Kolčevas ir M. Navickas padėjo įgyvendinti sukčiavimo planą asmeniui, kuris veikė iš Kybartų pataisos namų – kol kas jo asmenybė nenustatyta ir jo atžvilgiu teisėsaugininkai pradėjo atskirą tyrimą. Tai šis asmuo diktavo laisvėje buvusiems bendrams, kur važiuoti, kuo prisistatyti ir kiek pinigų paimti.

Šių metų birželio 6 dieną vienas klaipėdietis patikėjo sukčiumi, kuris paskambino į namų telefoną ir prisistatė policijos pareigūnu, kad jis galėjęs tapti nusikaltimo auka, o namuose esantys pinigai yra įkalčiai, kuriuos reikalinga išimti ir patikrinti. Garbaus amžiaus vyras įvykdė nurodymą – pas jį į namus atvykusiam M. Kolčevui atidavė 1 tūkst. 250 Eur, tikėdamasis, kad šie bus policijos patikrinti.

M. Kolčevas teisme teisinosi, kad jis buvo neseniai išėjęs į laisvę, nesisekė rasti darbo, trūko pinigų, tad namuose, kur gyveno su sugyventine, jautėsi įtampa, kildavo pykčių. „Neturėjau kitos išeities“, – pasakojo M. Kolčevas, kuris, svečiuodamasis pas R. Kiaulakį namuose, spontaniškai sutiko su jo pasiūlymu greitai užsidirbti.

R. Kiaulakis aiškino, kad jis tik perdavęs savo mobiliojo ryšio telefoną M. Kolčevui – šis esą ir vykdęs jam diktuotus nurodymus. Tačiau M. Kolčevas R. Kiaulakiui atidavė pusę gautos pinigų sumos.

Neturėjo pinigų, įdavė kortelę

Dar dvi aukas telefoniniams sukčiams pavyko surasti Kretingoje – abiem atvejais moterys patikėjo, kad skambina gydytojas, pranešantis apie tai, kad neva joms artimas žmogus sužalojo kažkokią moterį ir jos gydymui reikalingi pinigai.

Taip šių metų birželio 8 dieną į vienos moters namus atėjęs M. Kolčevas melagingai prisistatė sužalotos moters sūnumi. Jo bendrininkas R. Kiaulakis liko laukti automobilyje.

Kretingiškė grynų pinigų neturėjo, tad atvykėliui įdavė savo elektroninę banko kortelę, kad jis pats nusiimtų reikalingą pinigų sumą. M. Kolčevas taip ir padarė: prie bankomato Kretingoje, Rotušės a., telefonu iš savo bendrininko Kybartų pataisos namuose išgirdęs reikalingus prisijungimo duomenis, pabandė du kartus nuimti po 500 Eur, tačiau operacija nepavyko, nes jau buvo viršytas tos dienos limitas.

Vis dėlto tai nusikaltėlių nesustabdė – netrukus M. Kolčevui buvo pranešta, kad jo bendrininkui nelaisvėje pavyko susisiekti su banku ir padidinti dienos limitą. Tad vėl prie bankomato sugrįžęs M. Kolčevas įvairiomis sumomis iš viso išgrynino 1 tūkst. 900 Eur. Pusę sumos jis ir vėl atidavė R. Kiaulakiui.

Pinigus paėmė šventoriuje

Kita kretingiškė neteko 5 tūkst. Eur – jų atsiimti šių metų liepos 9 dieną pas moterį taksi automobiliu R. Kiaulakis atvyko jau su kitu draugu – M. Navicku. Susitikimas įvyko Kretingos katalikų bažnyčios šventoriuje.

Teisėjo paklaustas, ar nesuspaudė širdies, kai ėmė pinigus iš apgautos moters, M. Navickas sakė: „Aišku, suspaudė. Ypač, kad dar bažnyčioje.“ M. Navickas prisipažino prisistatęs sužalotos moters sūnumi, pasakęs išgalvotą vardą ir pavardę. Jis su moterimi netgi pasirašė raštą, kad iš jos paėmė pinigus.

Kol M. Navickas sugrįžo, R. Kiaulakis stebėjo aplinką – tuomet abu sėdo į taksi automobilį ir išvažiavo – jų kelionę nutraukė sustabdę policijos pareigūnai, kurie nusikaltėlius ir nutvėrė ką tik nelegaliai praturtėjusius.

Tikino tenorėjęs padėti draugams

R. Kiaulakis teisme tikino, kad pats iš šių nusikaltimų nieko neuždirbęs – kaskart gautą pusę pinigų sumos jis turėdavo perduoti kitiems asmenims, kad ji pasiektų Kybartų pataisos namus.

„Ten irgi žmonės sėdi“, – kodėl įsipainiojo į telefoninių sukčių aferą, jei iš jos neturėjo asmeninės naudos, teisme aiškino R. Kiaulakis.

Prokuroras visus tris kaltinamuosius apibūdino kaip recidyvistus, kuriems nusikaltimų darymas yra tapęs gyvenimo būdu ir kurie nesugeba gyventi visuomenėje, laikytis jos normų. Tad prokuroras teismui pasiūlė R. Kiaulakį nubausti laisvės atėmimu 3 metams, M. Kolčevą – 2 metams 8 mėn., o M. Navicką – 1 m. Tai – trečdaliu sumažintos bausmės, nes byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, kuomet teisme apklausiami tik savo kaltę pripažįstantys kaltinamieji, o liudininkai ir nukentėjusieji į posėdį nebekviečiami.

Tikina, kad nelaisvė juos dar labiau sugadins

Visi kaltinamieji teismo prašė skirti kuo švelnesnę bausmę ir tikino nenorintys grįžti į pataisos namus. „Kuo ilgiau sėdi, tuo labiau pūvi. Ten verda nusikalstamas pasaulis, į kurį kalėdamas dar labiau įklimpsti“, – apie gyvenimą pataisos namuose sakė M. Navickas. Tos pačios nuomonės buvo ir R. Kiaulakis: „Kalėjimas mūsų nepataisys“.

Šiuo metu su šeima gyvenantis ir statybos darbais užsiimančios bendrovės direktoriumi dirbantis M. Kolčevas tikino esąs pasiryžęs pats vienas atlyginti nukentėjusiesiems padarytą žalą – didžiąją dalį jis jos jau ir išmokėjo dar iki teismo posėdžio.

„Dabar turiu galimybes, turiu pajamų. Jei vėl sėsiu, prarasiu šeimą, o išėjęs vėl viską turėsiu pradėti iš naujo – sunku, kol įsikimbi į gyvenimą. Argi visuomenei būtų naudingiau mane išlaikyti nelaisvėje?“ – kalbėjo M. Kolčevas.

Teismas nuosprendį skelbs lapkričio 29 dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas