Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ugniagesiai išgelbėjo katiną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gamta
  • 2018-04-17
Jauną katiną ugniagesiams iš medžio viršūnės teko išprašyti vandens srove.

Praėjusį penktadienį Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gavo netikėtą iškvietimą – gelbėti į medžio viršūnę Kretingos muziejaus parke įsiropštusį katiną. Kone po valandos pastangų ugniagesiams pavyko gyvūną nukeldinti.

Apie aukšto medžio viršūnėje ketvirtą dieną tupintį katiną ugniagesiams pranešė Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai.

„Netoliese gyvenantys žmonės pastebėjo kniaukiantį katiną, kuris tupėjo maždaug 20 m aukštyje ir pats nesugebėjo išlipti. Mes irgi negalėjome įlipti taip aukštai, todėl ir iškvietėme ugniagesius. Šiems gelbėjimo operacija nebuvo iš lengvųjų, nes negalėjo įvažiuoti į parką savo automobiliu – aplink tankiai suaugę medžiai. Tad nusprendė purkšti katiną vandens srove, ir šis pamažėl nusileido žemyn“, – pasakojo ugniagesius iškvietęs ir gelbėjimo operaciją stebėjęs veterinarijos gydytojas-inspektorius Vilius Stančikas.

Jis tvirtino apžiūrėjęs gyvūną, – šis nebuvęs čipuotas, todėl nustatyti jo šeimininką nebuvę įmanoma. Tai buvo jaunas neveislinis katinas. „Tačiau gretimame daugiabutyje atsirado žmonių, kurie išsyk priglaudė ir pamaitino gyvūną“, – sakė V. Stančikas.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius patikino, jog buvę iškviesti į neįprastą gelbėjimo operaciją: „Darbus apsunkino tai, kad įvažiuoti į parką ir pasinaudoti keltuvu negalėjome, o ištraukiamos rankinės kopėčios tėra apie 10 m ilgio – sulig trijų aukštų namu. Katinas tupėjo dukart aukščiau negu siekė mūsų kopėčios. Todėl teko purkšti vandenį ir po truputį baidyti gyvūną. Gal kažkam atrodo nehumaniškas metodas, tačiau kitokios išeities nebuvo.“

Nors, E. Bertašius patikino, ugniagesiai visuomet reaguoja į pranešimus ir stengiasi padėti, tačiau situaciją vertina objektyviai ir be emocijų. „Iš tikrųjų beveik nėra galimybės nukeldinti katiną iš medžio viršūnės – kaip įsiropščia, taip jis ir išlipa. Ar esate matę medyje bent vieną nudvėsusį katiną? Visai kas kita, jei gyvūnas įkrinta ar kur nors įstringa“, – kalbėjo ugniagesių vadovas, patikindamas, jog nesyk yra tekę bendrauti su gyvūnų globos tarnybomis ir jų pozicija skiriasi nuo gelbėtojų.

Per pusmetį – tiek, kiek dirba Kretingos ugniagesių vadovu, neslėpė E. Bertašius, tai buvusi pirmoji gyvūno gelbėjimo operacija. Tačiau ligi tol kretingiškiams yra tekę gelbėti daugiabutyje tarp blokų įstrigusį katiną – reikėję išdaužti ir skylę, taip pat – purve įklimpusį arklį bei mariose besiblaškantį briedį.

---

Kretingiškė Edita L.

facebook paskyroje pasidalijo, kad išgelbėtą jauną katiną jos mama priglaudė laikinai. „Gyvūnas yra labai baugštus, tik paėda ir staigiai neria laukan. Aiškiai matosi, kad buvęs naminis, prižiūrėtas, tačiau arba išmestas, arba pasimetęs“, – tvirtino nuolatinio šeimininko gyvūnui ieškanti mergina.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas