Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 2 %
Naktį-2°C debesuotumas 95 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Koks atlyginimas yra laikomas vidutiniu? Kaip susitaupyti? Kuri profesija pelningiausia? Visi atsakymai į šiuos ir kitus klausimus buvo pateikti paskaitoje „Pirmieji savarankiško gyvenimo žingsniai“. Šioje paskaitoje dalyvavo Vydmantų gimnazijos VII-VIII ir I-IV gimnazijinių klasių mokiniai.

Gimnazijoje svečiavosi SEB banko Klaipėdos finansinių paslaugų centro atstovai Laura Lengvienė bei Eugenijus Kirilovas, kurie supažindino moksleivius su žiniomis apie finansus bei kaip juos valdyti, pradėjus savarankiškai gyventi. Jie akcentavo, jog svarbiausias uždavinys yra prisiimti atsakomybę, o pirmas to žingsnis – susirasti darbą ir taip savo pastangomis užsidirbti pragyvenimui.

Mokiniai žiūrėjo trumpą eksperimentinį filmą, kuriame bandyta išsiaiškinti, ar iš tikrųjų tėvai apie savo vaikus bei jų ateitį žino viską, kaip patys tvirtina.

„Tėvams atrodo, jog savo atžalas jie pažįsta puikiai, tačiau pasirodo, jog tiesa yra šiek tiek kitokia“, – sakė L. Lengvienė ir E. Kirilovas.

Anot SEB banko atstovų, jaunuoliai yra kur kas savarankiškesni negu galvoja jų tėvai ir, ko gero, net išvažiavimas studijuoti į kitą miestą, o galbūt net užsienio šalį, yra daug baisesnis tėvams negu jų atžaloms, tik šie to nepripažįsta.

Paskaitoje mokiniai diskutavo ne tik apie finansinius dalykus, bet ir apie specialybes. Drauge bandyta išsiaiškinti, kurios iš jų yra patraukliausios, kokių profesijų specialistai bus reikalingiausi ateityje bei kuriuos darbuotojus ateityje pakeis robotai.

„Trys iš dešimties dabartinių ar dar tik būsimų studentų nedirbs pagal studijuotą profesiją, o net viena iš trijų specialybių galutinai išnyks per ateinančius 10 metų“, – apie ateitį kalbėjo L. Lengvienė ir E. Kirilovas.

Svečiai akcentavo, jog gyvenime vienas iš svarbesnių dalykų yra turėti svajonę, stengtis, kad ji išsipildytų, todėl ir efektyviausiai taupyti sekasi tada, kai turimas konkretus tikslas.

Šarūnė SRIEBALIŪTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas