Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar laikas buvo keisti Lietuvos krašto apsaugos ministrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Etnokultūros skyriaus vedėja Inga Jurginienė (dešinėje) su audėja Zita Paulauskiene

Šeštadienį Kretingos muziejuje įvyko baigiamasis IV menų festivalio „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ koncertas. Tą patį vakarą buvo atidaryta tautinio kostiumo paroda, kurioje eksponuojami ir šį rudenį muziejaus Amatų centro lankytojų išausti audiniai.

Ketvirtą rudenį kretingiškių ir svečių kasdienybę praskraidinantis festivalis šiemet išsiskyrė ypatinga dalyvių gausa. Festivalio „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ globėjo – Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos – nuomone, renginys populiarėja dėl įvairiapusės jo programos – skirtingo žanro kūrinių, brandžių bei jaunų talentingų atlikėjų. „Per daug visuomenėje negatyvo, ginčų, nesutarimų, ir tai mus slegia. O festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ leidžia nuo viso to atitrūkti“, – per festivalio uždarymo ceremoniją kalbėjo meras. J. Mažeika už festivalio organizavimą padėkojo jo iniciatorei, muziejaus direktorei Vidai Kanapkienei, vadovui, Seimo nariui, klubo „Kretingos krašto ainiai“ pirmininkui Antanui Vinkui, meninės programos vadovei Šarūnei Petruškevičienei. „Tai valstybinio masto renginys, festivalio svečiai yra buvę ir šalies politikai, premjerai. Menas – tai žmogaus dvasios reabilitacija“, – festivalio svarbą pabrėžė A. Vinkus. V. Kanapkienė padėkojo festivalį remiantiems verslininkams, o vienai jų – Rimai Stonienei iškilmingai įteikė Žemaičio pasą.

Tautinio kostiumo parodos atidarymo dalyviai

Baigiamojo renginio vedėjai – aktorė Virginija Kochanskytė ir kraštietis menininkas Juozas Pocius, kostiumais ir vaidmenimis įsikūniję į Kretingos dvarą valdžiusių grafų Tiškevičių personažus, žiūrovams priminė šios garsios giminės herbo, kuriame pavaizduoti mėnulis su žvaigžde, ir festivalio pavadinimo sąsają, kad festivaliu yra pagerbiamas buvusių krašto valdytojų, mecenatų atminimas. Koncerte ištraukas iš žinomų operų, operečių, miuziklų atliko Klaipėdos muzikinio teatro solistai Dalia Kužmarskytė, Loreta Ramelienė ir Steponas Stonys.

Prieš pat baigiamąjį koncertą vienoje muziejaus parodų salių buvo atidaryta Lietuvos valstybės 100-mečiui skirta tautinio kostiumo paroda, kuri veiks iki 2018 m. vasario 16 d. Parodą parengė muziejaus Etnokultūros skyrius, vadovaujamas Ingos Jurginienės. Be laiko paženklintų tautinių rūbų parodoje galima pasigrožėti Amatų centro lankytojų išaustais takeliais, Gargždus garsinančios, kilusios iš Kretingos krašto audėjos Zitos Paulauskienės sukurtais kostiumais. Audėja iš Salantų Ingrida Šilgalytė muziejaus Amatų centre visą rudens mėnesį austi mokė net 16 kretingiškių, jų darbai ir pateko į parodą. Be Z. Paulauskienės, parodos atidaryme dalyvavo tautinių rūbų siuvėjos, audėjos iš Platelių, kretingiškė tautinių rūbų siuvėja Ieva Garjonienė.

Muziejaus direktorė Vida Kanapkienė akcentavo, jog pagal aprangos kodą tautinis kostiumas yra auksčiau visų kitų, frako ir pan., prasitarė, jog Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – liepos 6-ąją – muziejininkai kvies apsirengti tautiniais kostiumais ir prie floristinės Lietuvos valstybės 100-mečiui skirtos kompozicijos sugiedoti mūsų valstybės himną. Gėlių kompozicija šį pavasarį turėtų atsirasti pievelėje, kuri žaliuoja nugriauto rūmų pastato vietoje.

„P. n." informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas