Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Į festivalio laiką subyrėjo žvaigždės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-12-08
Aristokratišką dvasią grafų Tiškevičių rūmuose sukūrė atlikėjų – Virginijos Kochanskytės, Giedrės Zeicaitės ir Šviesės Čepliauskaitės meninė programa.

Rytoj, gruodžio 9-ąją, užsibaigs visą rudens laiką svariais koncertais, muzikos ir poezijos vakarais, teatralizuotomis programomis bei parodomis Kretingos dvaro erdves užpildęs tradicinis menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“.

Jau ketvirtus metus rengiamo Kretingos dvaro festivalio pavadinimas „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ pasirinktas pagal buvusio dvaro valdytojo menų globėjo grafo Juozapo Tiškevičiaus herbo, kuriame puikuojasi mėnuo ir žvaigždė, simbolius.

Festivalį rengia Kretingos muziejus išvien su klubu „Kretingos krašto ainiai“, lėšų – 4,5 tūkst. eurų – jam skyrė Kretingos rajono savivaldybė ir antra tiek – pavieniai geradariai, todėl šiemet visus renginius Kretingos miesto visuomenė galėjo išvysti nemokamai. Tačiau žmonės buvo kviečiami savanoriškai aukoti, kad visų bendromis pastangomis būtų atkurtas antrasis, žvaigždės formos su nykštuku viduryje, dvaro fontanas. Festivalio programą parengė meno vadovė Šarūnė Petruškevičienė, kuri sumanė Kretingos dvaro erdves užpildyti legendų dvasia, rūmų salėje bei Žiemos sode sklandžiusia šešis prabėgusius savaitgalius.

Festivalio meno vadovė Šarūnė Petruškevičienė su kraštiečiu Juozu Pociumi.

Pasak šio festivalio rengėjos Kretingos muziejaus vadovės Vidos Kanapkienės, legendos buvo užkoduotos kiekviename renginyje, jos ypač atsiskleidė per muziką: „Mėmelio kvartetui“ atliekant Volfgango Amadėjaus Mocarto, Johano Sebastijano Bacho, Žoržo Bizė kūrinius koncerte „Rudens spalvos“; skambant lietuvių estrados vintažinėms dainoms, kurias atliko Neda Malunavičiūtė su instrumentine grupe „4Tango“; bardo Gedimino Storpirščio ir aktorės Ligitos Kondrotaitės muzikinėje-poetinėje programoje „Poetinės legendos“; Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato M.K.Čiurlionio kvarteto bei Veronikos Povilionienės ir saksofonisto Petro Vyšniausko programoje „Improvizacija trims“.

Bendrą giesmę-koncertą gimtajam kraštui taip pat dovanojo ir Kretingos meno mokyklos respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatai.

O rytoj festivalį užbaigs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistų koncertas „Legendinių operečių ir miuziklų perlai“.

Į festivalio legendų pynę taip pat buvo įpinta ir aktorės Virginijos Kochanskytės bei atlikėjų Giedrės Zeicaitės ir Šviesės Čepliauskaitės skirta teatralizuota programa „Tėvynei skiriu turtus, darbus ir gyvenimą“, kurią jos parengė ir skyrė didikui Mykolui Kleopui Oginskiui.

Festivalio organizatorė Vida Kanapkienė dėkojo vilniečiams dailininkams Juozui Pranckevičiui (kairėje) ir Svajūnui Armonui už surengtą parodą.

Parodų salėje buvo atidaryta savito braižo tapytojų grupės „Individualistai“ – vilniečių Svajūno Armono ir Juozo Pranckevičiaus – paveikslų paroda, po to ją pakeitė Žiemos sodo atkūrimo 30-mečiui skirta istorinių nuotraukų paroda. O šiandien bus atidaryta dar viena paroda, skirta Lietuvos tautiniam kostiumui.

„Pagrindinis dvaro festivalio tikslas – įprasminti Kretingos dvarą, kaip istorinį miesto kultūros ir švietimo lopšį, sugrąžinti į jį menus, muziką. Per įvykusius renginius suskaičiavome, kad festivalyje pabuvojo per 1,3 tūkst. žmonių – tai Kretingos šviesuomenė, senjorai. Ir nors fontanui atkurti ligi šiol paaukota 400 eurų, tačiau labai svarbu, kad visuomenė nėra abejinga dvaro parko, o kartu – ir savojo miesto grožiui“, – tikino V. Kanapkienė.

Ji sakė, jog jau rengiama kitų metų dvaro festivalio programa, kurioje dominuos patriotinė tematika, nes šis tęstinis renginys bus skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas