Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 2 %
Naktį-2°C debesuotumas 95 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bilietai į Klaipėdą ir Palangą bus brangesni

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-12-08

Kelionės autobusais iš Kretingos į Klaipėdą kitais metais pabrangs 20, o į Palangą 10 centų, tai yra po centą už vieną iki galutinio taško nuvažiuotą kilometrą. Tokį sprendimą, įsigaliosiantį nuo sausio 1-osios, praėjusiame posėdyje priėmė rajono taryba.

„Pagrindinės priežastys, dėl ko branginami bilietai, – mažėjantys keleivių srautai ir augančios transporto priemonių techninio aptarnavimo bei remonto paslaugų kainos“, – teigė „Kretingos autobusų parko“ direktorius Arvydas Dyburys.

Sutaupys po 3 tūkstančius eurų Šiuo metu, į „Kretingos autobusų parko“ autobusą įlipę miesto centre, į Klaipėdą nuvažiuojame už 1,30 euro, o į Palangą – už 90 centų. Kitais metais mokėsime atitinkamai 1,50 ir 1 eurą. Greitą susisiekimą užtikrinančių maršrutinių taksi vienkartinio bilieto į Klaipėdą kaina bus 1,50, o į Palangą – 1,10 Eur, nepaisant, kur keleivis įlips ir kiek kilometrų važiuos. Nuolatiniams bilietams, kaip ir anksčiau, bus taikoma 20 proc. nuolaida. Tačiau bendrovės „Autobusų parkas“ vadovas Arvydas Dyburys pridūrė, kad terminuoti bilietai nelabai populiarūs, jais daugiausia naudojasi po miestą važinėjantys moksleiviai. Mažiausia vienkartinio bilieto kaina vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutuose Palangos ir Klaipėdos kryptimis nustatyta 0,50 Eur. Pasak apie pusmetį šiose pareigose dirbančio direktoriaus, pagal normatyvą, atsižvelgiant į keleivių vežimo sąnaudų bei gautų pajamų pokyčius, autobusų bilietų kainos turi būti peržiūrimos ne rečiau kaip kartą per metus, tačiau lig šiol to nebuvo paisoma. Dar 2015 metais vietinio priemiesčio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose, išskyrus maršrutus Kretinga–Klaipėda bei Kretinga–Palanga, keleivio nuvažiuoto vieno kilometro kaina buvo nustatyta 0,084 euro be PVM. Tokia ji kol kas ir liks. Šiuo metu maršrutuose Kretinga–Klaipėda ir Kretinga– Palanga taikomi tarifų dydžiai, kuriuos rajono taryba nustatė 2012 metų gruodžio 20 d. sprendimu: į Klaipėdą kilometro kaina yra 0,051 Eur, į Palangą – 0,060 euro. Nuo 2018-ųjų sausio 1-osios į Klaipėdą kilometro kaina bus 0,061, į Palangą – 0,07 euro. „Galbūt kai kurie žmonės įsivaizduoja, kad, brangindami bilietus, kapitalą sau kraunasi „Autobusų parkas“. Iš tiesų taip nėra – iš keleivių surinktus pinigus mes atiduodame įmonės steigėjai rajono Savivaldybei“, – paaiškino apie pusmetį šiose pareigose dirbantis A. Dyburys. Padidinus šių dviejų populiariausių reisų bilietų kainą, anot direktoriaus, kas mėnesį bus sutaupoma po 3 tūkst. eurų. Nors suma ir nesusidarys labai įspūdinga, tačiau Savivaldybei vis tiek reikės mažiau lėšų vežėjų patiriamiems nuostoliams kompensuoti.

Bendrovė turimais autobusais pasigirti negali – daugelis jau pasenę.

Nori dviejų autobusų

Peržiūrėti ir pakeisti esamus tarifų dydžius prašė Savivaldybės administracijos išduotus leidimus teikti keleivių pervežimo paslaugas turinčios bendrovės „Autobusų parkas“ ir „Kelista“. Pagrindinės priežastys, dėl ko buvo prašoma branginti bilietus, – mažėjantys keleivių srautai, augančios transporto priemonių techninio aptarnavimo ir remonto paslaugų, atsarginių detalių, padangų kainos.

Viena iš „Autobusų parko“ strateginių krypčių, atsižvelgus į auditorių rekomendacijas bei akcininkų lūkesčius, gerinti įmonės būklę, atnaujinti technikos parką. Šiuo metu technikos vaizdas, anot direktoriaus, toli gražu nėra džiuginantis. Iš viso įmonė turi 33 įvairių modelių, pradedant TEMSA, SETRA, MERCEDES, baigiant NEOPLAN autobusus, tarp kurių maršrutuose vis dar galima pamatyti ir pagamintą 1987-aisiais.

„Mūsų autobusai pasenę, kiekvieną dieną tenka remontuoti. Šį darbą atliekame daugiausia savo jėgomis – įmonėje dirba šeši šaltkalviai. Būna, kad mūsiškiams gedimo įveikti nepavyksta, tokiais atvejais pagalbos kreipiamės į kvalifikuotesnius specialistus ar įmones“, – sakė A. Dyburys.

Jei pritars akcininkai, bendrovės vadovas norėtų skelbti viešą konkursą ir įsigyti du maždaug 50 vietų naujus autobusus. „Palangos ir Klaipėdos maršrutams mes dairomės visiškai naujų autobusų“, – sakė direktorius. Vieno autobuso rinkos kaina, anot jo, – nuo 100 iki 200 tūkstančių eurų.

Šiuo metu bendrovėje dirba 30 vairuotojų, daugiausia jie – vyresnio amžiaus.

„Būna, kad vyrai ir suserga, ir atostogų išleisti reikia, problema darosi juos pakeisti, tad į komandą galėtume priimti naujokų, tačiau jie nesisiūlo“, – atviravo A. Dyburys.

Jei mažės keleivių, mažės ir reisų

Kad keleivius vežiojantys Kretingos autobusų parko autobusai yra atgyvenę, neabejojo ir Kretingos rajono tarybos narys Steponas Baltuonis, kasdien į darbą bendrovėje „Kretingos grūdai“ automobiliu važinėjantis iš Šventosios.

„Kai rytais kelyje Šiauliai–Palanga susitvenkia didžiulė kolona mašinų ir neįmanoma vienai kitos aplenkti, užsimerkus galima pasakyti, kad, kadangi greičiau nepavažiuoja, priekyje kaip katafalkas lėtai slenka dūmuose paskendęs Kretingos autobusas“, – sakė jis.

Tačiau padidėjusios bilietų kainos – ne vienintelė kitais metais keleivių laukianti naujiena: gali būti, kad mažės ir reisų.

A. Dyburio žiniomis, nuo 2003 metų gyventojų skaičius rajone sumažėjo nuo maždaug 44 iki 39 tūkstančių. Pažvelgus į Statistikos departamento prognozes, jos esą nieko gero nežada. „Jei važiuojančiųjų autobusais ir toliau mažės, ir įmonė neteks pajamų, o išlaidos didės, reisų skaičių nori nenori turėsim sumažinti“, – neslėpė direktorius.

Dabartiniu metu Klaipėdos kryptimi kasdien važiuoja 15-a „Autobusų parko“ autobusų, o į Palangą 28. Anot A. Dyburio, kai kurie gyventojai mano, jog dažnai, o kai kurie – kad retai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas