Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 2 %
Naktį-2°C debesuotumas 95 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakar susirinkusiai Savivaldybės eismo saugumo komisijai teko prisiminti pavojingiausias Kretingos rajono gatves ir pasvarstyti, kokias saugumo priemones jose būtų galima įrengti. Šis pageidavimų sąrašas, kai jį išnagrinės ir rajono tarybos komitetai, bus pateiktas svarstyti rajono tarybai šio mėnesio posėdyje.

Pirmoje sąrašo pozicijoje – žiedinės sankryžos įrengimas Melioratorių ir Vytauto g. susikirtime.

Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė Eismo saugumo komisijai paaiškino, kad suformuoti prioritetinį sąrašą, kuriame būtų numatytos pageidaujamos saugumo priemonės valstybinės reikšmės keliuose, paprašė valstybės įmonė „Kelių priežiūra“, kuri įkurta reorganizavus 10 regioninius kelius prižiūrinčių įmonių.

Pasak S. Jazbutienės ir Eismo saugumo komisijos pirmininko Povilo Černeckio, turėdami tarybos patvirtintą sąrašą, „Kelių priežiūros“ specialistai į jį atsižvelgs, planuodami kokio nors kelio rekonstrukcijos darbus ir pan. – taip apsidraudžiama, kad pabaigus projektą, neišlįstų žinia, jog tame pačiame kelyje savo kokių nors sumanymų turėjusi ir Savivaldybė.

S. Jazbutienė paaiškino, kad eismo saugumą padidinančių priemonių sąrašas parengtas pagal seniūnų pateiktą informaciją. Taip sąraše atsirado 50 pozicijų – jas aptarti ir buvo pasiūlyta Eismo saugumo komisijos nariams.

Pirmose pozicijose – magistralinis kelias

Sąrašo pirmoje pozicijoje nurodytas žiedinės sankryžos įrengimas Kretingos mieste, Melioratorių ir Vytauto gatvių susikirtime. O toliau rikiuojasi pozicijos, atiduotos valstybiniam keliui A11 Šiauliai-Palanga – siūloma padaryti sankryžų rekonstrukcijas Žemaitės al. susikirtime su Pasieniečių g. bei Šventosios g. Taip pat – įrengti Palangos pl. apšvietimą Vydmantų gyvenvietėje, ruože nuo Žibalės iki Liepų g.; Kretingos mieste Žemaitės al. nuo Tiekėjų iki Pasieniečių bei nuo degalinės Vytauto g. iki Rožyno g.; Kartenoje – nuo kelio Šiauliai-Palanga sankryžos su Žvyro g. iki sankryžos su Naujųjų Gintarų g.

Į sąrašo dešimtuką taip pat patenka krašto kelio Kartena–Kūlupėnai–Salantai sankryžos su rajoniniu keliu Kretinga–Kūlupėnai rekonstravimas – tam jau yra parengtas projektas.

Kretingos kelių tarnybos vadovas Artūras Meškys pasidžiaugė, kad į sąrašą įtraukta kelių Skuodas–Plungė ir Salantai–Plateliai susikirtime numatyta žiedinė sankryža – tam jau yra parengtas projektas.

„Tai yra pavojinga sankryža – joje kiekvienais metais būna sužeista žmonių, o šiemet vienas žmogus žuvo“, – teigė A.Meškys.

Siūloma saugesnes sankryžas įrengti ir Darbėnuose – Palangos, Kretingos gatvių ir Turgaus a. susikirtime bei Skuodo ir Salantų g. susikirtime.

Numatė dviračių takų tinklą

Į sąrašą įtraukti ir seniūnų pageidavimai įrengti dviračių takus prie kelių: Kartena–Rubuliai, Kartena–Dauginčiai, kelyje Kretinga–Gargždai (iki Jokūbavo k. bei pačiame Jokūbave, Kretingos g., – iki Klaipėdos g.).

Kretingos kaimiškosios seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas pastebėjo, kad į sąrašą pelnytai pateko ir Padvarių bei Klibių gyvenvietes turintis sujungti dviračių takas. „Klibių gyventojai seniai prašė dviračių tako – atstumas nedidelis, tad žmonės lengvai dviračiais pasiektų miestą. Buvo nuspręsta įrengti dviračių taką tik nuo Kretingos iki Padvarių globos namų – absurdas, nes iki Klibių belieka trumpas atstumas ir juo žmonės negali važiuoti saugiai“, – kalbėjo A. Gedminas, kuriam pritarė visi Eismo saugumo komisijos nariai, įsitikinę, kad pradėtus darbus reikia pabaigti iki galo.

Į sąrašą taip pat įtraukti ir siūlymai dviračių takus įrengti kelyje Kartena–Kūlupėnai-Salantai, ties Kūlupėnų, Nasrėnų, Kalnalio gyvenvietėmis, kelyje Salantai–Plateliai – ties Laivių ir Tuzų gyvenvietėmis, kelyje Kartena–Kūlupėnai–Salantai – ties Pesčiais, Klecininkais, Barzdžiais, Kalnaliu, Klausgalvais, kelyje Skuodas–Plungė – ties Erlėnais, Kadagynu, Davaraliu, Gargždele, Laiviais.

Sąraše taip išvardintos gatvės, kur būtų pravartu įrengti šaligatvius ir kitas saugumo priemones. Jas papildė Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūras Meškys, kurio pastebėjimu, būtina įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką Salantuose, Žemaitės g., – čia yra didelis srautas žmonių, vykstančių į kapines.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas