Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 18 %
Naktį13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kryžiaus dieną ir naktį vizualizacija

Šiemet švenčiamą Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios 400 metų jubiliejų siūloma įamžinti, pastatant 13,5 metrų aukščio šviečiantį kryžių Kretingoje, ties Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvės sankirta, kur dabar žaliuoja daugiametis gėlynas.

Pernai gruodžio mėnesį iš kūrėjų pateiktų trijų šiai sukakčiai skirtų paminklų projektų buvo pasirinktas bronzinis gyvybės medis su šalia stovinčiu šventuoju Pranciškumi. Paminklas būtų kainavęs apie 200 tūkst. eurų. Tačiau kilo nauja idėja, jog ne paminklas turi ženklinti bažnyčios, taip pat ir pranciškonų vienuolyno jubiliejų bei garsinti Kretingą, o miestą simbolizuojantis, jo istoriją ir dabartį vienijantis modernus kryžius. Planuojamam kryžiui Lietuvoje analogo kol kas nėra: baltos matinės spalvos iš grūdinto stiklo tamsiu paros laiku šviečiantis kryžius būtų matomas iš visų keturių sankryžos pusių.

Vakar Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos klebonas kun. Antanas Blužas stiklo kryžiaus projektą pristatė Kretingos rajono savivaldybės merui Juozui Mažeikai, vicemerei Danutei Skruibienei, administracijos direktoriui Virginijui Domarkui, vyriausiajai architektei Redai Kasnauskei. Pristatyme dalyvavo Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektą koreguojantis architektas iš Telšių Algimantas Žebrauskas.

Savyvaldybės administracijos direktoriaus V. Domarko teigimu, Savivaldybė įsipareigoja sutvarkyti teritoriją apie paminklą, kurios takus A. Žebrauskas pasiūlė iškloti tokiomis pat, kaip numatyta Vilniaus gatvėje, trinkelėmis, aplinkos papuošimui įrengti gruntinius gėlynus. Kryžiaus aukštis derinamas su čia jau augančių medžių, kurie į dangų šauna apie 15 metrų.

Stiklinis kryžius jo pristatymo dalyviams patiko. Sutarta, kad per porą savaičių dėl kryžiaus statymo galutinai nuspręs patys pranciškonai, po to projektą aptars Savivaldybės taryba, visuomenė. Kiek toks kryžius kainuotų, vakar kalbėta nebuvo. V. Domarkas pažymėjo, jog dėl pinigų kryžiaus pastatymui rūpinsis broliai pranciškonai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas