Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 3 %
Naktį-2°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kryžiaus dieną ir naktį vizualizacija

Šiemet švenčiamą Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios 400 metų jubiliejų siūloma įamžinti, pastatant 13,5 metrų aukščio šviečiantį kryžių Kretingoje, ties Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvės sankirta, kur dabar žaliuoja daugiametis gėlynas.

Pernai gruodžio mėnesį iš kūrėjų pateiktų trijų šiai sukakčiai skirtų paminklų projektų buvo pasirinktas bronzinis gyvybės medis su šalia stovinčiu šventuoju Pranciškumi. Paminklas būtų kainavęs apie 200 tūkst. eurų. Tačiau kilo nauja idėja, jog ne paminklas turi ženklinti bažnyčios, taip pat ir pranciškonų vienuolyno jubiliejų bei garsinti Kretingą, o miestą simbolizuojantis, jo istoriją ir dabartį vienijantis modernus kryžius. Planuojamam kryžiui Lietuvoje analogo kol kas nėra: baltos matinės spalvos iš grūdinto stiklo tamsiu paros laiku šviečiantis kryžius būtų matomas iš visų keturių sankryžos pusių.

Vakar Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos klebonas kun. Antanas Blužas stiklo kryžiaus projektą pristatė Kretingos rajono savivaldybės merui Juozui Mažeikai, vicemerei Danutei Skruibienei, administracijos direktoriui Virginijui Domarkui, vyriausiajai architektei Redai Kasnauskei. Pristatyme dalyvavo Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektą koreguojantis architektas iš Telšių Algimantas Žebrauskas.

Savyvaldybės administracijos direktoriaus V. Domarko teigimu, Savivaldybė įsipareigoja sutvarkyti teritoriją apie paminklą, kurios takus A. Žebrauskas pasiūlė iškloti tokiomis pat, kaip numatyta Vilniaus gatvėje, trinkelėmis, aplinkos papuošimui įrengti gruntinius gėlynus. Kryžiaus aukštis derinamas su čia jau augančių medžių, kurie į dangų šauna apie 15 metrų.

Stiklinis kryžius jo pristatymo dalyviams patiko. Sutarta, kad per porą savaičių dėl kryžiaus statymo galutinai nuspręs patys pranciškonai, po to projektą aptars Savivaldybės taryba, visuomenė. Kiek toks kryžius kainuotų, vakar kalbėta nebuvo. V. Domarkas pažymėjo, jog dėl pinigų kryžiaus pastatymui rūpinsis broliai pranciškonai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas