Rajono veteranų krepšinio pirmenybėse. Kovojant dėl V vietos „Bikap“ be didelio vargo sutriuškino „Klaipėdos policiją“. Visą rungtynių laiką įtempta, apylygė kova vyko dėl VII vietos, tačiau rungtynių pabaigoje karteniškiams pavargus, pergalę šventė „Ąžuolas“.

Rajono veteranų krepšinio pirmenybių nugalėtojai ir prizininkai: priekyje – I v. laimėtojas „Oranžinis šaras“, dešinėje stovi II v. pelnęs „Virusas“, šalia – III v. užėmusi „Kryžkelės projektų“ komanda.

Kovoje dėl bronzos medalių susitiko „Kryžkelės projektai“ ir Salantų „Vėjo“ ekipos. Nors tik šešiese susirinkę į mažąjį finalą, „Kryžkelės projektų“ komanda kovą pradėjo nuo pirmų susitikimo minučių ir taikliais tritaškiais metimais iškart išsiveržė į priekį bei diktavo pranašumą savo varžovams. Po dviejų kėlinių rezultatas 45:34 „Kryžkelės projektų“ naudai.

Nuo trečiojo kėlinio vidurio iki rungtynių pabaigos vyko apylygė kova. Salantų „Vėjo“ komanda, vedama Valdo Vyšniausko ir Alvydo Grikpėdžio, sumažino deficitą iki 43:48, tačiau trumpam. Varžovai greit atstatydavo pranašumą ir po trijų kėlinių rezultatas buvo 70:55 „Kryžkelės projektų“ naudai. Ketvirtam kėliniui įpusėjus komandas skyrė tik 7 taškai, tačiau pabaigoje taikliais baudų metimais „Kryžkelės projektai“ spurtavo ir laimėjo rungtynes 84:76.

Didžiajame finale kovojo „Oranžinis šaras“ ir praėjusių metų bronzos medalininkas „Virusas“. Rungtynes sėkmingai pradėjęs „Oranžinis šaras“ iškart išsiveržė į priekį 12:3, tačiau „Virusas“ nepuolė į paniką ir suprato, kad trauktis nėra kur, reikia kovoti. Jie po truputį pradėjo vytis varžovus ir jiems pavyko. Antrame ketvirtyje žaidimo tempas išaugo. Povilo Šakinio ir Arvydo Bružo vedamas „Virusas“ jau dominavo abiejose aikštės pusėse ir varžovus baudė tiek tolimais metimais, tiek iš po krepšio. Jiems ne tik pavyko priartėti, bet ir persverti rezultatą savo komandos naudai 29:30, tačiau neilgam. Po dviejų kėlinių rezultatas 37:34 „Oranžinio šaro“ naudai. Antroje rungtynių dalyje vaizdas aikštelėje nesikeitė.

Įtempta kova vyko toliau ir trečiajame kėlinyje vis keliais taškais priekyje „Oranžinis šaras“, po trijų kėlinių susikrovęs septynių taškų pranašumą 59:52. Ketvirtame kėlinyje fortūna palankesnė buvo „Oranžiniam šarui“, kuris komandiniu žaidimu iškovojo pergalę 86:78 ir tapo 2017 m. Kretingos rajono veteranų krepšinio pirmenybių nugalėtoja.

Finalas. Dėl V vietos – „Klaipėdos policija“ – „Bikap“ – 46:76 (Česlovas Anusas – 16, Žydrūnas Mockaitis – 11; Ramūnas Tiškus, Aivaras Lužys – po 19); dėl VII vietos – „Ąžuolas“ – „Kartena“ – 67:63 (Mantas Šaulys – 18, Marius Kurlinkus – 17; Marius Meškauskas – 38, Rolandas Kiesus – 13); dėl III vietos – „Vėjas“ – „Kryžkelės projektai“ – 76:84 (Valdas Vyšniauskas – 29, Alvydas Grikpėdis – 20; Darius Anužis – 32, Kazys Valužis, Darius Bručkus – po 16); dėl I vietos – „Virusas“ – „Oranžinis šaras“ – 78:86 (Arvydas Bružas – 28 , Povilas Šakinis – 24; Giedrius Ratkus – 16, Dalius Kurmanskis, Raidas Kvasys – po 14).

Naudingiausi komandų žaidėjai: Darius Kontrimas („Virusas“), Darius Anužis („Kryžkelės projektai“), Pranas Petryla („Vėjas“), Artūras Girdenis („Bikap“), Ramūnas Strazdauskas („Klaipėdos policija“), Mantas Šaulys („Ąžuolas“), Marius Meškauskas („Kartena“) ir Darius Galdikas („Žemaičiai“).

Rezultatyviausi žaidėjai: Alvydas Grikpėdis („Vėjas“) – 87 taškai, Arvydas Bružas (Virusas“) – 66, Marius Meškauskas („Kartena“) – 61.

Vyriausiasis pirmenybių žaidėjas – Audrius Purickas iš „Kryžkelės projektų“.

---

I v. užėmusios komandos „Oranžinis šaras“ vadovo Romo Misiaus komentaras:

– Mūsų komanda gyvuoja jau kokius penkerius metus, ir pusė mūsų – kretingiškių, pusė – iš Gargždų. Į komandą dviejų skirtingų rajonų žaidėjai suėjome per draugus, per pažįstamus. Savo „karjerą“ pradėjome nuo Palangos krepšinio pirmenybių, turnyrų, į Kretingą atsigręžėme gal prieš kokius trejus metus. Reikia pripažinti, jog Kretingos rajono veteranų krepšinio pirmenybių lygis yra aukštas: komandos stengiasi sudaryti rinktines, kviečiasi stiprius žaidėjus, buvusius įvairių lygų krepšininkus. Štai kad ir finale pagrindinis mūsų priešininkas „Virusas“ irgi turėjo stiprių žaidėjų, ir tai suprantama – visi dega noru laimėti.

Mūsų komandai finalinės rungtynės, ko gero, buvo pačios įdomiausios per visą pirmenybių laiką. Jautėme, jog ir varžovai, ir žiūrovai salėje nelabai tikėjo, kad mes laimėsime. Tuo nelabai tikėjome ir mes patys. Tačiau sėkmė buvo mūsų pusėje – nebijau pasakyti, kad mums labiau sekėsi, negu stipriems varžovams.

Kitais metais „Oranžinis šaras“, manau, vėl dalyvaus šiose pirmenybėse. Šiemet neturėjome vyriausio savo žaidėjo Tomo Navasaičio, kuriam jau – 50 metų. Šiaip komandos daugumą sudaro 1973-aisiais gimę krepšininkai, o jauniausi, kaip ir leidžia nuostatai, – gimę 1982 m.

Džiaugiuosi, jog Kretingoje rengiamos veteranų pirmenybės. Mums tokios varžybos – tai ir prasmingas laisvalaikis, ir galimybė draugams pabūti kartu.