Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar laikas buvo keisti Lietuvos krašto apsaugos ministrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žiemos sodas – interaktyviai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-02-21
Jau šį rudenį Kretingos Žiemos sodo lankytojams bus pasiūlyta interaktyvi ekskursija po čia žaliuojančių augalų pasaulį.

Kretingos muziejus šį lapkritį minės Žiemos sodo atkūrimo 30-metį, ir ta proga pagal projektą iš Kultūros tarybos buvo gauta 8 tūkst. eurų. Lėšos bus panaudotos tam, kad Žiemos sodo augalai – jų šiuo metu yra sukauta per 5 tūkst. vienetų – lankytojams būtų pateikti interaktyviai.

Kretingos muziejaus vadovė Vida Kanapkienė sakė, jog augalai bus sunumeruoti ir išsamiai pristatyti pagal jų šeimas.

„Lankytojas gaus planšetę ir, sustojęs prie jį sudominusio augalo bei įsivedęs jo numerį, galės sužinoti vis informaciją apie tą augalą – jo kilmę, šeimą, įdomybes. Taip išspręsime augalų kolekcijos vizualizacijos problemą, – apie interaktyvų augalų pateikimą svajojome jau seniai“, – teigė V. Kanapkienė.

Artėjančio Žiemos sodo jubiliejaus proga, V. Kanapkienės žodžiais, taip pat ketinama surengti konferenciją „Žiemos sodo praeitis, dabartis ir perspektyvos“, siekiant parodyti, kad Žiemos sodas yra unikali vieta Lietuvoje.

„Gerokai prieš šimtmetį tai buvo pats turtingiausias privatus Žiemos sodas visoje Europoje. Ir šiandieną, įkurdintas dvaro aplinkoje, jis tebėra architektūrinis šedevras, turtingas dvaro valdytojo grafo Juozapo Tiškevičiaus palikimas. O taip pat ir – augalų įvairovės oazė šiandieninėje Lietuvoje“, – kalbėjo V. Kanapkienė.

Į konferenciją taip pat ketinama pakviesti projektuotojus, dėstytojus bei specialistus, kurių pastangomis Žiemos sodas buvo pradėtas atkurti dar sovietmečiu.

Pokariu Žiemos sodas buvo paverstas trąšu sandėliu, sporto sale. O XX amžiaus 6-me dešimtmetyje, kai dvaro pastate buvo atidarytas Žemės ūkio technikumas, buvusį Žiemos sodą, nuniokotą ir apleistą, dėstytojai su mokiniais ėmėsi pritaikyti mokymo reikmėms.

„Iš tikrųjų pedagogai po truputį ir pradėjo atkurti Žiemos sodą – grafų Tiškevičių palikimą, nes kitaip tuo metu sumanytojai negalėjo pateisinti savo pastangų. Oficialiai restauratuoti Žiemos sodą buvo imtasi 1987 m., o muziejus į dvaro patalpas įsikėlė 1992 m.“, – Žiemos sodo atgimimo istoriją prisiminė muziejaus vadovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas