Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vydmantų bendruomenė išsirinko naują tarybą

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2016-08-23

Po šešerių metų pertraukos į ataskaitinį bendruomenės susirinkimą suėję vydmantiškiai išklausė senosios tarybos apie nuveiktus darbus, aptarė einamuosius klausimus ir išsirinko naują valdžią.

Ataskaitą už pastarąjį laikotarpį pristačiusi Vydmantų bendruomenės centro „Vydmantai“ pirmininkė Augustina Urbienė apgailestavo, kad ilgai lauktas susirinkimas įvyko tik dabar.

„Atsigręždama į praeitį, labai gailiuosi, kad tylėjau ir neviešinau visam kaimui nelabai gerų dalykų. Galvojau, kad užbaigsiu įgyvendinti pradėtus projektus ir tada atsiskaitysiu. Bet aplinkybės susiklostė taip, kad dėl asmeninių bėdų negalėjau to padaryti, o paskui prasidėjo problemos dėl vieno projekto”, – kalbėjo A. Urbienė.

Jos žodžiais, bendruomenė nuolat ieškojo rėmėjų ir stengėsi pagelbėti organizuojant atvirus, visai kaimo bendruomenei skirtus renginius, bendruomenės rūpesčiu suremontuota tvora aplink kryžių, sutvarkytas takas, jungiantis Palangos plentą su Mokyklos g. Susitelkimą bendruomenės taryba pademonstravo, paskirdama iš bendrovės „Dalis gero“ gautą 2,9 tūkst. eurų (10 tūkst. litų) paramą nuo gaisro nukentėjusiai Mackevičių šeimai.

Laiką suėdė projektai

A. Urbienės vadovaujama bendruomenės taryba įgyvendino ir tris stambesnius projektus. R. Stonkuvienės iniciatyva 2014 m. pabaigoje laimėtas 2,3 tūkst. eurų (8 tūkst. litų) vertės projektas „Saugau ne tik save, bet ir kitus“. Projektas įgyvendintas 2015 m. gegužę, įrengiant apšvietimą gimnazijos krepšinio aikštelėje, suorganizuojant edukacinius renginius moksleiviams ir darželinukams, įsigyjant technikos.

Kitas stambus projektas – per 53 tūkst. eurų (per 183 tūkst. litų) vertės mašinų stovėjimo aikštelės Atžalyno g. įrengimas.

„Kaimas mus kritikavo, kad labai ilgai statėme šią aikštelę. Ir tikrai statėme ilgai, – konstatavo A. Urbienė. – „Linksmoji“ dalis prasidėjo tuomet, kai pamačiau, jog aikštelė kuprota. Vėliau pasirodė, kad projektas padarytas be lietaus drenažo, nors mes užsakėme projektą su juo. Per tą laiką pasikeitė rangovo įmonės vadovai, teko taisyti patį projektą, todėl praradome daug laiko.“

Be sunkumų neapsiėjo ir aplinkos prie kultūros bei maldos namų tvarkymo projektas, kurio vertė – 29 tūkst. eurų (100 tūkst. litų). Už šias lėšas įvykdyti statybos darbai, įrengtas stendas, įsigyta inventoriaus, žoliapjovė, pirktos konsultantų paslaugos, įrengtas alpinariumas.

„Šį kartą viskas vyko labai greitai, nes darbus vykdė turtingas rangovas, per dvi savaites atlikęs didžiąją darbų dalį. O Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pinigus dalina po truputį – pagal nustatytą mokėjimų grafiką. Kadangi negalėjome atsiskaityti su rangovu, jis pristabdė darbus. Paskui dar atradome klaidą projekte, dėl kurios sugriuvo mokėjimų prašymų grafikas, teko taisyti ir jį, ir sutartį. Ir nors dokumentai buvo pristatyti tiek Vietos veiklos grupei, tiek NMA, ir visi leido dirbti toliau, užbaigus projektą ir jam atsitiktinės atrankos būdu papuolus į patikrą, nustatyta, kad pažeidėme Viešųjų pirkimų įstatymą. Dėl to bendruomenei paskirta bauda, atitinkanti 20 proc. projekto vertės“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.

Į ginčus įsivėlusi bendruomenės taryba šventė pergalę Administracinių ginčų komisijoje, bet pralaimėjo į teismą bendruomenę padavusiai Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

„Gavome baudą, nors bendruomenės kaltės nebuvo. Liko kalti konsultantai – Moterų informacijos ir mokymo centras, kuris pinigų neturi. Prašydami pagalbos į Savivaldybę vaikščiojome devynis mėnesius. Galų gale konsultantus informavau, kad neturiu kitos išeities, tik paduoti juos į teismą. Tuomet jie susitarė su Savivaldybe, kad atidirbs jai rašydami projektus ir liepos pradžioje Savivaldybė bendruomenei pervedė pinigus baudai susimokėti. Teismams ir situacijos sprendimui sugaišome metus ir devynis mėnesius“, – teigė A. Urbienė.

Aistras kėlusi parama – bažnyčiai

Dėkodama kartu dirbusiems tarybos nariams ir kitiems aktyviems vydmantiškiams, bendruomenės pirmininkė guodėsi, kad Vydmantams vis dar trūksta pagrindinio bendruomenės bruožo – bendruomeniškumo.

„Pavyzdžiui, norėjome įrengti vaikų žaidimo aikštelę – juk akivaizdu, kad viešųjų erdvių pas mus trūksta. Radome laisvą žemės lopinėlį, strateginiame plane įrašėme savo norus, tačiau, kai jau buvo paskelbtas konkursas Žemės ūkio ministerijoje ir būtume galėję pradėti darbus, sužinojome, jog mūsų nusižiūrėta žemė buvo privatizuota“, – atsakydama į kritiką dėl nevystomų viešųjų erdvių prisiminė bendruomenės pirmininkė.

Visus šiuos metus virė aistros ir dėl dar ankstesnei, Alfonso Berenio vadovautai bendruomenės tarybai žadėtos, bet iki šiol nepanaudotos 29 tūkst. eurų (100 tūkst. litų) vertės bendrovės „Dalis gero“ paramos, kuri pažadėta leidus jai prie bendrovės „Vara“ įrengti vėjo jėgainę. Pradžioje už ją planuota padėti pamatus ambulatorijai, tačiau Savivaldybei neradus lėšų prisidėti, ši parama taip ir liko kaboti ore.

„Taryboje ilgai galvojome, ką už ją padaryti, ginčijomės, bet galų gale vieningai nusprendėme, kad ši parama turi atitekti bažnyčios statybai, – sakė A. Urbienė. – Tam yra keletas priežasčių. Pirmiausia – bažnyčia yra kaimo širdis ir centras. Antra, Telšių vyskupija priėmė sprendimą statyti bažnyčią Vydmantuose. Trečia – turime įregistruotą parapiją. Ketvirta – turime gražų bažnyčios projektą ir jauną, energingą naująjį kleboną kunigą Karolį Petravičių. O pastačius bažnyčią, susitvarkys ir viešoji erdvė aplink ją. Norėtume, kad šalia bažnyčios atsirastų ir visuomenei prieinami parapijos namai bei nedidelė salė šarvojimui.“

Vandenį sudrumstė iniciatyvinė grupė

Tai, kad visuotinis susirinkimas pagaliau įvyko, – ne tik darbus užbaigusios tarybos, bet ir jos opozicijos nuopelnas. Pasak bendruomenės pirmininkės, per savo valdymo laikotarpį bendruomenės taryba nuolat patirdavo jos darbą trikdžiusį opozicijos spaudimą, o prieš porą mėnesių Vydmantuose susibūrė 10 žmonių iniciatyvinė grupė, papriekaištavusi tarybai dėl neveiklumo ir išreiškusi reikalavimą nedelsiant sušaukti visuotinį ataskaitinį bendruomenės susirinkimą bei informuoti gyventojus apie tarybos veiklą ir sprendimus.

A. Urbienės teigimu, Vydmantų gyventojų parašus surinkusi ir nuo neveiklios tarybos kaimą ėmusi gelbėti iniciatyvinė grupė padarė gerą darbą – apie bendruomenę sužinojo ir į ją įsiliejo daug jaunų žmonių bei naujakurių, kurių, anot A. Urbienės, anksčiau nebūta nei talkose, nei šventėse.

Gausiai į sambūrį susirinkę bendruomenės nariai – jų tą vakarą užregistruota 103 – netruko išsirinkti ir naująją tarybą, kurioje neliko nė vieno senosios tarybos nario.

Vydmantų bendruomenės centrui „Vydmantai“ nuo šiol vadovaus dvi moterys ir septyni vyrai: buvęs muzikantas, vadybininku dirbantis Marius Žalimas, bendrovės „Kretingos vandenys“ meistras Saulius Garjonis, kineziterapeutė Dovilė Lenkauskienė, renginių vedėjas Simas Končius, Palangos kultūros skyriaus vedėjas, Palangos orkestro dirigentas Vygantas Rekašius, režisierius Saulius Vaičiulis, pedagogė Toma Mackevičienė, statybos inžinierius Robertas Bacevičius, Palangos sporto mokyklos treneris Regimantas Juška. Penki iš jų – iniciatyvinės grupės nariai.

Susirinkime taip pat dalyvavo Seimo narė Jolita Vaickienė, Kretingos seniūnas Antanas Gedminas, tarybos nariai Darius Petreikis, Dangiras Samalius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas