Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Keičiantis visuomenei ir mokyklai ieškoma įvairių būdų, mokymosi formų, kad būtų ugdoma savarankiška, smalsi, kūrybiškai bei kritiškai mąstanti asmenybė. Meistriškumo pamokos, kurios vyksta netradicinėje aplinkoje, – viena iš galimybių ugdyti svarbiausias mokinių kompetencijas.

,,Pamokos, vykstančios netradicinėje aplinkoje, – ne tik įdomios, bet ir naudingos“, – įsitikinusi tikybos mokytoja Ramunė Masiokienė.

Meistriškumo pamoką Kretingos muziejaus Žiemos sode III-IV gimnazijų klasių mokiniams suorganizavo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokytojos Aurelija Orlovienė, Ramunė Masiokienė ir Valdonija Karaliūnienė. Integruotos meistriškumo pamokos tema – ,,Edeno sodas“, kuriai Žiemos sodo aplinka labai tiko.

,,Nusprendėme pakeisti įprastą klasę ir išnaudoti Žiemos sodo erdves. Pamokoje ,,Edeno sodas“ integravome tris mokomuosius dalykus: tikybos, biologijos bei rūbų dizaino. Žmones domino ir vis dar tebedomina paslaptingieji Edeno sodai: kur jie buvo įsikūrę, kokie augalai ten žaliavo, kuo tie augalai buvo ir yra svarbūs žmogui. Tai neįminta mįslė iki šių dienų. Tad mes ir norėjome paskatinti mokinius, kad jie bandytų ieškoti atsakymų į šiuos klausimus“, – kodėl buvo sumanyta vesti netradicinę meistriškumo pamoką, atskleidė tikybos mokytoja R. Masiokienė.

Visų pirma rūbų modeliavimo būrelio gimnazistės pristatė 13 modelių kolekciją „Edeno sodas“. Didžiąją dalį modelių jungia viena iškarpa ir augalų piešinys. Augalai piešti tam skirtais akrilo dažais arba siuvinėti metaliniu siūlu. ,,Mokiniai ne šiaip išpiešė augalus ar jų motyvus ant drabužių. Jie turėjo pasidomėti augalo charakteristika, ieškoti simbolinių prasmių, kurias kūrybiškai atskleidė kurdami modelius“, – trumpai kolekciją pristatė būreliui vadovaujanti dailės ir dizaino mokytoja Valdonija Karaliūnienė.

Po kolekcijos pristatymo gimnazistai aptarė kolekcijoje pavaizduotų augalų savybes, kokia jų reikšmė teologiniu požiūriu. Mokiniai skaitė ir nagrinėjo Šventojo Rašto ištraukas, kuriose minimas vienas ar kitas augalas, susiejo rastą informaciją su šių dienų aktualijomis.

Pamokoje buvo pristatytos ir biologinės augalų charakteristikos, pagrįstos moksliniais tyrinėjimais. Pasirengę mokiniai pamokos dalyviams pristatė, kokie yra augalai, kur auga, kuo jie yra naudingi žmogui.

Įdomiausia pamokos dalis mokiniams buvo, kai jie Žiemos sode turėjo atrasti charakterizuotus augalus.

,,Ugdant vaikus, mokytojui svarbu vadovautis ne tik programa ar vadovėliu, bet ir atrasti, kas sužadina jų kūrybiškumą, norą ieškoti, kas neatrasta, gilintis, kelti klausimus. Tokios pamokos kaip tik, manau, tai daryti ir padeda“, – kalbėjo biologijos mokytoja A. Orlovienė.

Neringa MIKALOČIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas