Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Šventinį renginį Kretingos miesto aikštėje vedė pedagogės Sigita Dirmeitienė (kairėje) ir Judita Leščiauskienė. Joms talkino jų ugdytiniai.

Per visą rajoną plačiai nuvilnijo renginiai, skirti Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Kultūros darbuotojai, bibliotekininkai, aktyviausi seniūnijų ir bendruomenių žmonės kūrė išties šventinį tos dienos ar net kelių dienų scenarijų, pagal kurį rajono gyvenvietėse vyko minėjimai, koncertai, spektaklių premjeros, jaunimo renginiai, parodos, sporto varžybos, parapijų kunigai aukojo šv. Mišias už mūsų tėvynę Lietuvą.

KRETINGOS mieste šventinė diena prasidėjo tradiciškai pagrindinėje aikštėje prie Nepriklausomybės paminklo iškėlus Valstybės vėliavą ir sugiedojus šalies himną. Žmonių – eilinių miestelėnų, savanorių karių, visuomenės veikėjų, jaunimo – sambūris liudijo, kokia brangi mūsų tautai yra Kovo 11-oji. Tą pabrėžė ir susirinkusiuosius pasveikinę rajono meras Juozas Mažeika, Nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila, Palangos miesto tarybos narys Vaidotas Bacevičius, mūsų kraštietis Premjero patarėjas Antanas Vinkus.

„Su didžiausia pagarba perduodu Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimus Kovo 11-osios proga bei padėką Kretingos krašto žmonėms – tiems, kurie šiandien dirba Lietuvai, kuria jos gerovę, daro gerus darbus, kad plėtotųsi miesto, krašto infrastruktūra, kad stiprėtų kultūrinės tradicijos, – kalbėjo A. Vinkus ir tęsė. – Postai valstybėje yra labai svarbūs, reikalingi, tačiau didžiausias žmogaus postas yra humanizmas, nuo kurio ir prasideda sėkmė visuose darbuose. Kuo mažiau skirstykimės į kairę ar dešinę, kuo mažiau klijuokime etikečių vienas kitam, nepriešinkime vieni kitų. Geriau ištieskime ranką žmogui suklupus, padėkime nelaimėje ir dorai tarnaukime Tėvynei“.

Salvėmis ir gėlėmis pagerbę kovotojus už laisvę, šventinio sambūrio dalyviai už Lietuvą pasimeldė Kretingos katalikų bažnyčioje, po to šventė persikėlė į Kretingos rajono kultūros centrą, kur buvo surengtas Kretingos meno mokyklos ir bendrojo ugdymo mokyklų mokinių meno kolektyvų koncertas „Tėvynei giedu naują giesmę“, Parodų salėje ta proga eksponuojama Lietuvos mokinių dailės olimpiados „Mano namai“ rajoninio etapo dalyvių paroda.

SALANTŲ miesto gyventojus Salantų kultūros centras pakvietė į tautinių šokių šventę „Šuokuom, šuokam ė da šuoksem...“, kurią paskyrė ir Kovo 11-ajai, ir šios kultūros įstaigos tautinių šokių kolektyvo „Salanta“, vadovaujamo Almos Preibienės, 20-mečiui. Be pačių šventės šeimininkų, scenoje į tautinio šokio sūkurį įsiliejo šventės svečiai: bičiuliai iš Salantų gimnazijos – jaunių ir jaunimo šokių grupės, vadovaujamos Simonos Kutkevičienės, Kretingos rajono kultūros centro vyresniųjų ir pagyvenusių šokių kolektyvai „Toncius“ ir „Rangė“, vadovaujami Svajonės ir Andriaus Razmų, Plungės rajono Žlibių kultūros centro kolektyvas „Sausdravielis“ (vadovė Loreta Vaitkutė), viešosios įstaigos „Edukateka“ šokių kolektyvas „Spacierius“, vadovaujamas Sauliaus Rudelio. Tautinio šokio puoselėtojai buvo parengę savo programas, kurios supažindino salantiškius su liaudies šokio tradicija, raida, tendencijomis.

Kovo 11-osios proga salantiškius ir šventės svečius pasveikino rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, rajono tarybos narys Almantas Skruibys, Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė, Salantų seniūnas Kazimieras Galdikas. „Tačiau šventė nesibaigė sulig ta diena – šventę pratęsė Žemaitijos regiono šachmatų varžybos, o vakar rinkomės tradiciškai giedoti Kalvarijos Kalnų“, – kad švenčiant Kovo 11-ąją neapsiribota vienu renginiu, kalbėjo Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė.

Popietės Senojoje Įpiltyje svečiai (iš kairės) – Šventosios bendruomenės pirmininkas Domininkas Jurevičius, menininkai Audronė Bukauskienė-Urbonaitė ir Petras Baronas.

SENOSIOS ĮPILTIES bendruomenė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paskyrė popietę „Šalis ta Lietuva vadinas“. Į šventę atvyko ir savo bendravimu pradžiugino brolis Bernardas, kuris pristatė savo kūrybos eiles. Brolio pranciškono skaitytų eilių intarpuose skambėjo pianisto Gintaro Puco kūriniai – atlikėjas ir kompozitorius pristatė savo kompaktinę plokštelę „Be sparnų skridau...“. Jam talkino solistė Dalia Kalniūtė-Bieliauskienė.

„Dar vieni renginio dalyviai, dėl kurių ir kilo mintis surengti tokią šiltą popietę, – Šventosios bendruomenė“, – tvirtino Kretingos rajono kultūros centro Senosios Įpilties skyriaus meno vadovė Kristina Lauciutė-Dimienė. Be sveikinimo žodį tarusio Šventosios bendruomenės pirmininko Domininko Jurevičiaus, S. Įpiltyje viešėjo ir projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ pagrindiniai organizatoriai bei sumanytojai – Audronė Bukauskienė-Urbonaitė ir Petras Baronas, pakvietę renginio dalyvius pasigrožėti tapybos darbais.

Dar viena Šventosios bendruomenės dovana įpiltiškiams – Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokinių fleita atliekami muzikiniai kūriniai. Mergaites į S. Įpiltį atlydėjo mokytoja Aušra Mieleikienė, o joms akompanavo Petr Evchenko. Tarp muzikinių kūrinių žiūrovai girdėjo Livijos Grajauskienės skaitomas eiles.

Mokyklos-darželio „Žibutė“ priešmokyklinės grupės auklėtinės Audrėjos Markutės dovana – pačios rankomis padaryta vėliavėlė – mūsų kraštiečiui Kovo 11-osios renginių rajone svečiui Antanui Vinkui.

Mokyklos-darželio „Žibutė“ priešmokyklinės grupės auklėtinės Audrėjos Markutės dovana – pačios rankomis padaryta vėliavėlė – mūsų kraštiečiui Kovo 11-osios renginių rajone svečiui Antanui Vinkui. Renginyje dalyvavo ir nemažai svečių – Šventosios bei Laukžemės parapijų klebonas Vidmantas Gricius, Kretingos rajono Garbės pilietis ambasadorius daktaras Antanas Vinkus, Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė Jūratė Sofija Laučiūtė, Darbėnų bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis, kurie visus pasveikino su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 26–uoju gimtadieniu.

„Buvo matyti, kad pas mus surengta popietė, susiejusi tris – Senosios Įpilties, Šventosios ir Darbėnų – bendruomenes, džiugino ne vieną“, – kad tarpusavio bendrystė šiais Bendruomenių metais įgyja naują prasmę, kalbėjo K. Lauciutė-Dimienė, kuriai šventę surengti talkino ir skyriaus darbuotojai, ir S. Įpilties bendruomenė bei jos pirmininkė Birutė Stalmokienė.

Įspūdžiais iš Kovo 11-osios minėjimo pasidalino ir Kretingos lopšelio-darželio ,,ŽILVITIS“ priešmokyklinio ugdymo pedagogės Ella Maleckienė ir Birutė Perkumienė. Jų teigimu, vaikai šiai šventei ruošėsi iš anksto: pasidarė trispalvių vėliavėlių, gėlių, paukštelių, mokėsi eilėraščių, dainų ir šokių. Vaikai, kurie jau moka „Tautiškos giesmės“ žodžius, giedojo himną. Šventę skambia daina apie Lietuvą pradėjo ,,Zuikučių“ grupės vaikai. Pedagogė E. Maleckienė priminė vaikams, kuo mums brangi gimtinė, Tėvynė, kodėl reikia gerbti jos istoriją, papročius ir tradicijas. Dainas keitė posmai apie gimtinę, Tėvynę, apie parskrendančius paukščius į savo gimtą kraštą, apie gintarinę Baltijos jūrą ir jos auksą – gintarą. Meninės ugdymo pedagogės Daivos Samalienės sukurtas šokis ,,Gintarėliai“ visus sužavėjo savo muzika ir šokio atlikimu.

Žiūrovams irgi niekas neleido nuobodžiauti: jiems reikėjo atsakyti į pedagogės Birutės Perkumienės paruoštus klausimus, atpažinti pagrindinius valstybės simbolius. Šventėje suskambėjo ir žemaičių tarmė – jos grožį atskleidė humoristinis vaizdelis ,,Žemaitiškos piršlybos“. Direktorės pavaduotoja ugdymui Birutė Žvinklienė, pasveikinusi visus su prasminga švente, paskatino mylėti ir gerbti savo Tėvynę.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas